FotbalDalší trouble pro hvězdu Francie. Sponzor chce kvůli Mbappému roztrhat kontrakt

Další trouble pro hvězdu Francie. Sponzor chce kvůli Mbappému roztrhat kontrakt

Dává góly, asistuje, vyhrává zápasy své Paříže, ale také francouzské reprezentace. Mimo hřiště to ale Kylianovi Mbappému v letošní sezoně zatím příliš neklape. Kromě hádek se spoluhráči se nově rozhádal také s marketingovým oddělením národního týmu. Jeden ze sponzorů totiž kvůli němu zvažuje konec financování.

Sedm ligových zápasů, sedm vstřelených gólů, k tomu tři góly ve dvou utkáních Ligy mistrů. Pokud se někomu na startu letošní sezony daří na hřišti bravurně, je to Kylian Mbappé. Jeden ze tří útočných tahounů Paris Saint-Germain, další představují Lionel Messi a Neymar, má formu jako hrom. Což ostatně není nic nového.

Letos v létě byl na odchodu z Francie do Realu Madrid, který mu nabízel snové podmínky v hlavním městě Španělska, včetně astronomického platu a téměř neotřesitelné pozice. Mbappé se ale rozhodl odmítnout a zůstat v Paříži. Jenomže od té doby se kolem něj mimo hřiště děje více negativ než pozitiv. Hádá se s týmovými kolegy a jsou mu vyčítány obří pravomoci, které mu klub dal.

Až doteď se všechno týkalo jen klubu, do hry se ale nově vložily také trable z reprezentace. Smlouvu s francouzským národním týmem zřejmě chce ukončit společnost KFC. Důvod? Kylian Mbappé, který odmítá chodit na domluvené sponzorské akce a distancuje se. Podle svých slov nechce propagovat firmy, které se točí kolem rychlého občerstvení nebo sázek.

Viceprezident mluvil, společnost pak výroky upravovala

„Za něco konkrétního jsme zaplatili, a pokud to bude nutné, budeme trvat na svých právech,“ čílil se v rozhovoru pro server Sport Business Club viceprezident KFC France Alain Béral. Jenomže právě tímto výrokem svým kolegům zavařil. Slova se nakonec otočila proti němu.

„Litujeme slov, která včera vyřkl a dnes byla publikována. Byly to jeho osobní názory, jež v žádném případě nevyjadřují postoj firmy. Alain Béral to navíc řekl v soukromém rozhovor,“ opáčilo KFC France. Hlavním poselstvím je to, že se Mbappé v úterý neúčastnil sponzorských aktivit a focení s firmou. Což je však položka ze smlouvy.

„Rozhodl jsem se nezúčastnit focení kvůli tomu, že francouzská federace odmítla upravit smlouvy týkající se osobnostních práv hráčů,“ prohlásil Mbappé. To, jak celá kauza dopadne, zatím není jasné.

Nejčtenější tento týden

Trump proměnil Bílý dům v arénu UFC. Historický galavečer vyvolal nadšení i ostrou kritiku

Trávník před Bílým domem zažil něco, co Spojené státy ještě neviděly. Prezident Donald Trump uspořádal přímo v areálu prezidentské rezidence historicky první galavečer UFC, který spojil sport, politiku i velkolepou show. Zatímco tisíce fanoušků slavily unikátní podívanou, část veřejnosti i politiků označila akci za nevhodnou demonstraci moci a marketingu.

Anglie znovu kraluje šipkám. Luke Littler a Luke Humphries smetli Nizozemce a získali šestý titul

Angličané Luke Littler a Luke Humphries potvrdili roli největších favoritů a ve finále World Cup of Darts v německém Frankfurtu přehráli nizozemskou dvojici Michael van Gerwen – Gian van Veen 10:5. Anglie tak získala rekordní šestý titul v historii soutěže a zároveň definitivně umlčela pochybnosti, které se kolem slavného dua objevily po loňském nečekaném krachu.

Carolina po 20 letech znovu dobyla Stanley Cup

Hokejisté Caroliny získali druhý Stanley Cup v klubové historii. Hurricanes v šestém finálovém utkání porazili Vegas 3:0 a celou sérii ovládli 4:2 na zápasy. O rozhodující výhru se postarali Taylor Hall, Jackson Blake a Nikolaj Ehlers. Brankář Brandon Bussi udržel čisté konto díky 22 zákrokům a stal se jednou z hlavních postav večera.

Hamilton ovládl Velkou cenu Katalánska a zapsal premiérovou výhru za Ferrari

Lewis Hamilton se po dlouhém čekání dočkal. Sedminásobný mistr světa ovládl Velkou cenu Katalánska a připsal si první triumf v barvách Ferrari. V Barceloně zvítězil s výrazným náskokem před Georgem Russellem a ukončil téměř dvouleté čekání na další výhru ve formuli 1.

Krejčíková kvůli nemoci nenastoupila do finále

Barbora Krejčíková si v Hertogenboschi o titul nezahrála. Česká tenistka měla ve finále turnaje WTA 250 nastoupit proti Robin Montgomery, jenže krátce před zápasem odstoupila kvůli nemoci. Američanka tak získala premiérový titul na okruhu WTA bez boje.

Jesse „Bam“ Rodriguez ovládl třetí váhovou kategorii. Další zastávkou může být megasouboj s Inouem

Jesse „Bam“ Rodriguez znovu potvrdil, že patří mezi absolutní elitu světového boxu. V arizonském Glendale dominantně zastavil Antonia Vargase v šestém kole a získal titul mistra světa už ve třetí váhové kategorii. Neporažený Američan navíc okamžitě rozvířil debaty o možném supersouboji s japonskou ikonou Naoyou Inouem.

Knicks po 53 letech ovládli NBA a New York propadl euforii

Basketbalisté New York Knicks získali svůj první titul NBA od roku 1973. V pátém finále porazili na palubovce San Antonio Spurs 94:90 a celou sérii vyhráli 4:1 na zápasy. Hlavní postavou rozhodujícího utkání se stal Jalen Brunson, který nasázel 45 bodů a převzal také ocenění pro nejužitečnějšího hráče finále.

Martin Fuksa získal na ME druhé zlato a zopakoval úspěch z roku 2013

Martin Fuksa ovládl na mistrovství Evropy v portugalském Montemoru o Velho také závod na 500 metrů. Po triumfu na kilometrové trati přidal druhé individuální zlato a získal už patnáctý evropský titul. Český kanoista navíc zopakoval mimořádný výkon z roku 2013, kdy na evropském šampionátu rovněž vyhrál obě individuální disciplíny.

Infantino rýpl do Itálie kvůli rozšíření mistrovství světa

Itálie znovu sleduje mistrovství světa jen z dálky a Gianni Infantino si neodpustil poznámku, která na Apeninském poloostrově nejspíš příliš nepobaví. Prezident FIFA v rozhovoru pro brazilskou CazéTV mluvil o možnosti rozšířit světový šampionát až na 64 týmů a u toho si rýpl do čtyřnásobných mistrů světa.

Lehečka ve Stuttgartu nevyužil dva mečboly a finále mu uniklo

Jiří Lehečka byl ve Stuttgartu dva míče od finále, nakonec ale z trávnatého turnaje odchází po jedné z nejtvrdších porážek sezony. V semifinále podlehl nejvýše nasazenému Benu Sheltonovi 7:6, 6:7 a 6:7, přestože ve druhém setu měl dva mečboly. Téměř tříhodinový souboj nerozhodl jediný brejk, ale tři zkrácené hry.

Carolina je jednu výhru od Stanley Cupu

Hokejisté Caroliny zvládli pátý zápas finálové série NHL a po domácí výhře 4:2 nad Vegas vedou 3:2 na utkání. Golden Knights sice poslal do vedení Pavel Dorofejev po asistenci Tomáše Hertla, Hurricanes ale skóre otočili a od druhého Stanley Cupu v klubové historii je dělí jediné vítězství.

Wales znovu sní o triumfu. Jonny Clayton s novým parťákem ukázali, že mohou dojít daleko

Absence Gerwyna Price vyvolala mezi fanoušky pochybnosti, Wales ale hned v úvodu World Cup of Darts ukázal svou sílu. Zkušený Jonny Clayton a debutant Nick Kenny zvládli první společný zápas přesvědčivě a dali jasně najevo, že i v pozměněné sestavě chtějí bojovat o titul.

Mourinho se vrací do Realu Madrid. Zachrání potápějící se klub?

Real Madrid znovu vsadil na známou tvář. Novým trenérem se stal José Mourinho, který se na Santiago Bernabéu vrací po více než deseti letech. Vedení klubu od něj očekává, že ukončí dvouleté čekání na velkou trofej a přinese týmu větší stabilitu.

Světová šachová federace suspendovala Rusko

Mezinárodní šachová federace FIDE dočasně pozastavila členství Ruska. Reagovala tak na rozhodnutí sportovní arbitráže i na nesplnění podmínek, které Moskva dostala kvůli aktivitám v okupovaných částech Ukrajiny. Pro zemi s mimořádně silnou šachovou tradicí jde o citelný symbolický zásah.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama