Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Další soupeř pro Furyho. Král těžké váhy tlačí vedení UFC, chce si splnit sen v ringu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Boxerské souboje celebrit, bývalých sportovců, ale také borců, kteří už udělali kariéry jinde. Ve sportovním světě se v posledních měsících rozmohl trend a chytit by se ho chtěl i další zápasník prestižní organizace UFC. Šampion těžké váhy Francis Ngannou odmítá podepsat novou smlouvu a hlásí, že chce naskočit do ringu.

  Kamerunský predátor, jak se Ngannouovi často přezdívá, patří mezi legendy UFC. Je úřadujícím šampionem těžké váhy, neboť vloni v březnu uzemnil ve druhém kole Stipeho Miočiče. Ngannou platí za bijce s ránou tak tvrdou, že mnohým způsobí bolest hlavy ještě dlouho po fightu.

  Není to ale jen oktagon, ve kterém se Ngannou cítí jako doma. Už jako malý ho to táhlo ke světu bojových umění, avšak prostřednictvím boxu. Ke kterému by se chtěl ještě jednou vrátit. Dokonce přemlouvá i vedení UFC, které mu nabízí novou smlouvu. Bez boxu ale Ngannou nepodepíše.

  „Vždycky bylo jasné, že na to dojde. Je to něco, z čeho nespouštím oči. Odehraje se to určitě, i pokud zůstanu, jestli se UFC a já konečně dohodneme na nové smlouvě, box v ní musí být, protože si nedokážu představit, že ukončím kariéru aniž bych zaboxoval,“ pronesl bijec.

  Potenciální protivník?

  Pokud šéf organizace Dana White povolí a i v rámci smlouvy Ngannouovi umožní účastnit se boxerských zápasů, zpozorní hned několik velkých jmen. Kamerunec už dříve naznačil, že by si to chtěl rozdat rovnou s těmi nejlepšími.

  „Tyson Fury, Deontay Wilder, rád bych se otestoval proti jejich úrovni. Není to stejný sport, ale přesto jsem šampion, takže jsem na vrcholu téhle divize, a nakonec je to prostě jen o úderech, o tom mít dobrý systém k dávání bomb. A já si jsem jistý, že pokud svými pěstmi dobře trefím, tak jim mohu ublížit,“ prohlásil před nedávnem.

  Britský boxer Tyson Fury by se zřejmě nebál. Na svůj Twitter už umístil jakýsi plakát s označením Ngannoua. Fightu by se tak možná zase tolik nebránil. „Gypsy King“ je boxerským králem posledních let a v ringu stál naposledy v říjnu. Tehdy podruhé sejmul Deontaye Wildera.

  „Nemůžete to brát špatně, box je mým snem už od dětství. Než jsem se začal aktivně věnovat bojovým sportům, byl jsem odhodlaný přejít k boxu, nakonec ale vyhrálo MMA,“ přibližuje svůj příběh Ngannou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS