Více
  0.6 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Další soupeř pro Furyho. Král těžké váhy tlačí vedení UFC, chce si splnit sen v ringu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Boxerské souboje celebrit, bývalých sportovců, ale také borců, kteří už udělali kariéry jinde. Ve sportovním světě se v posledních měsících rozmohl trend a chytit by se ho chtěl i další zápasník prestižní organizace UFC. Šampion těžké váhy Francis Ngannou odmítá podepsat novou smlouvu a hlásí, že chce naskočit do ringu.

  Kamerunský predátor, jak se Ngannouovi často přezdívá, patří mezi legendy UFC. Je úřadujícím šampionem těžké váhy, neboť vloni v březnu uzemnil ve druhém kole Stipeho Miočiče. Ngannou platí za bijce s ránou tak tvrdou, že mnohým způsobí bolest hlavy ještě dlouho po fightu.

  Není to ale jen oktagon, ve kterém se Ngannou cítí jako doma. Už jako malý ho to táhlo ke světu bojových umění, avšak prostřednictvím boxu. Ke kterému by se chtěl ještě jednou vrátit. Dokonce přemlouvá i vedení UFC, které mu nabízí novou smlouvu. Bez boxu ale Ngannou nepodepíše.

  „Vždycky bylo jasné, že na to dojde. Je to něco, z čeho nespouštím oči. Odehraje se to určitě, i pokud zůstanu, jestli se UFC a já konečně dohodneme na nové smlouvě, box v ní musí být, protože si nedokážu představit, že ukončím kariéru aniž bych zaboxoval,“ pronesl bijec.

  Potenciální protivník?

  Pokud šéf organizace Dana White povolí a i v rámci smlouvy Ngannouovi umožní účastnit se boxerských zápasů, zpozorní hned několik velkých jmen. Kamerunec už dříve naznačil, že by si to chtěl rozdat rovnou s těmi nejlepšími.

  „Tyson Fury, Deontay Wilder, rád bych se otestoval proti jejich úrovni. Není to stejný sport, ale přesto jsem šampion, takže jsem na vrcholu téhle divize, a nakonec je to prostě jen o úderech, o tom mít dobrý systém k dávání bomb. A já si jsem jistý, že pokud svými pěstmi dobře trefím, tak jim mohu ublížit,“ prohlásil před nedávnem.

  Britský boxer Tyson Fury by se zřejmě nebál. Na svůj Twitter už umístil jakýsi plakát s označením Ngannoua. Fightu by se tak možná zase tolik nebránil. „Gypsy King“ je boxerským králem posledních let a v ringu stál naposledy v říjnu. Tehdy podruhé sejmul Deontaye Wildera.

  „Nemůžete to brát špatně, box je mým snem už od dětství. Než jsem se začal aktivně věnovat bojovým sportům, byl jsem odhodlaný přejít k boxu, nakonec ale vyhrálo MMA,“ přibližuje svůj příběh Ngannou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Jiří Procházka

  Na českou MMA scénu padá bomba. Procházka může přepsat historii, v UFC zabojuje o titul

  Může se stát šampionem. Může se stát šampionem UFC. A může se stát vůbec prvním Čechem, kterému se povede získat pás šampiona v této prestižní organizaci. Řeč je o Jiřím Procházkovi, českém MMA bojovníkovi, jemuž se doposud v Japonsku, USA i Spojených arabských emirátech dařilo při zápasení vlastně vše, co si zamanul. A nyní může svým výkonům nasadit královskou korunu. Dle zahraničních médií jej totiž čeká titulový zápas s Gloverem Teixeirou.
  UFC: Dvořák vs. Ronderos

  Jiný měsíc, jiný kalibr. Brazilec je zajímavější, říká po změně plánu UFC bijec Dvořák

  Jiří Procházka na verdikt stále čeká, jeho krajan David Dvořák už si ale může do diáře napsat, kdy ho čeká další fight. Český zástupce v organizace UFC měl původně bojovat v únoru s Číňanem Su Mutaer-ťinem, plány se ale změnili. Do klece půjde až v březnu, navíc proti šestce žebříčku.
  UFC 268

  Nigerijský bijec Usman to na úvod roku přepískl. Běžte se zabít, vzkázal svým haterům

  Kamaru Usman patří v kleci mezi obávané zápasníky, se kterými se chtějí utkat tváří v tvář jen ti neotrlejší. Nigérijec ale na začátek roku 2022 dokázal, že mu neleží v žaludku jen chtiví protivníci. Na svých sociálních sítích vyslal jasný vzkaz svým haterům, které nabádal k tomu, aby se udusili a zabili.
  Jake Paul vs. Tyron Woodley

  Jake Paul chce přestoupit z ringu do UFC. Na rozhodnutí máš 5 dní, vzkazuje Paul šéfovi Whiteovi

  Youtuber a boxer Jake Paul říká, že by odešel z boxerského světa, pokud by Dan White souhlasil s jeho podmínkami pro vstup do UFC. Podle Fox News White nikdy zápas mimo smlouvu UFC nepovolil. Proto se mladý boxer rozhodl, že přestoupí, aby mohl zápasit se sportovci z UFC. Podle White je Jake příliš hloupý na to, aby takový seznam vymyslel sám.
  Conor McGregor

  Dočká se McGregor dalšího fightu? Mohl by přeskočit řadu a vyzvat šampiona Oliveiru

  Jeden z nejlepších bojovníků všech dob a borec, který pro ránu nejde daleko ani v osobním životě. Conor McGregor léčí zranění nohy, vzpamatovává se z proher, ale zároveň už se těší na další fight. Už v květnu příštího roku by se mohl dočkat, k vzájemnému souboji je nakloněný šampion lehké váhy Charles Oliveira.
  Jorge Masvidal

  Jake Paul provokuje další hvězdu. Pojď do UFC a já ti zlomím čelist, vzkazuje Masvidal

  Rozjetý, nebojácný a kontroverzní. Nějak takhle se mluví o Youtuberovi Jakeu Paulovi, který přešel do světa boxu. Američan má za sebou celkem pět zápasů, z nichž všech pět ovládl. Naposledy porazil bývalého šampiona UFC a zuby si brousí i na další hvězdy. Třeba takový Jorge Masvidal je na jeho seznamu hodně vysoko.
  Reklama
  Reklama
  Reklama