Bojové sportyDalší Čech sahá po smlouvě v UFC. Před Peňázem stojí největší výzva...

Další Čech sahá po smlouvě v UFC. Před Peňázem stojí největší výzva kariéry

Česká a slovenská MMA scéna je na vzestupu. Češi mají v nejprestižnější organizaci UFC dva zástupce, stejný počet jich mají také Slováci. To by se však mohlo v následujících týdnech či měsících změnit, po kontraktu totiž sahá český fighter Matěj Peňáz, který dostal pozvánku od šéfa UFC do Dana White’s Contender Series.

Jiří Procházka a David Dvořák z České republiky, ze Slovenska Ľudovít Klein a Martin Buday. Takový je přehled současných českých a slovenských bijců s platnou smlouvou v organizaci UFC. Hodně hlasitě se mluvilo v posledních měsících o všech, nejčerstvější představení má za sebou Buday.

Ten o víkendu poměřil síly s Američanem Barnettem, kterého porazil v rámci bitvy těžké váhy na body. Pro rodáka z Trnavy představoval tento souboj debut, smlouvu totiž vybojoval až na konci loňského roku. Podobný osud by teď mohl mít také Peňáz, kterého čeká Dana White’s Contender Series, podobně jako tehdy Budaye.

O co přesně jde? Vybraní borci jsou pozváni do show, kde mají za úkol představit šéfovi UFC své bojové umění. Bývalý kickboxer, který od začátku letošního roku žil a trénoval ve Švédsku, zápasí ve střední váze a bilanci má úctyhodnou, 6 výher a 0 porážek. Naposledy jeho pěsti pocítil v Giovanni Mellilo.

S Italem se Peňáz porval v rámci galavečera české organizace Oktagon na začátku dubna a právě po tomto zápase obdržel od Whitea nabídku. „Další krok na mojí cestě před námi! DWCS, kde budu zápasit o smlouvu do UFC. Děkuji všem mým partnerům, rodině a týmu, zase to o kousek posuneme,“ napsal Peňáz na svůj Instagram.

Martínek před lety neuspěl

Vémola, Pešta, Pudilová, Dvořák a Procházka. Takový je výčet českých jmen, které byly a jsou spojovány s organizací UFC. Mohlo jich být ale ještě víc. Před třemi lety se o smlouvu rval v Dana White’s Contender Series také Michal Martínek. Ten ale bohužel padl hned v prvním kole.

Jeho sen se tehdy rozplynul, 25letý Peňáz, který platí za jeden z největších českých MMA talentů, nic podobného zažít nechce. Tvrdě maká, připravuje se na vrchol kariéry a před galavečerem Oktagonu si také nechal radit od světových hvězd. Ve švédském hlavním městě Stockholmu sbíral během přípravného kempu zkušenosti od Chamzata Čimajeva či Alexandera Gustafssona.

Všechno teď bude chtít „Money“ zúročit před prezidentem UFC. Přesné datum další Dana White’s Contender Series zatím nezná.

Nejčtenější tento týden

Laura Samson zvládla premiéru v Madridu a je ve druhém kole

Osmnáctiletá Laura Samson zvládla v Madridu další cenný krok. Česká tenistka při debutu v hlavní soutěži tisícovky porazila zkušenou Tatjanu Maria 6:4 a 6:2. Na antuce strávila jen hodinu a čtvrt a poprvé v kariéře prošla na turnaji této úrovně do druhého kola.

Vladař vynuloval Pittsburgh a Philadelphia je po dvou zápasech nahoře

Daniel Vladař prožil v NHL mimořádný večer. Český brankář zastavil všech 27 střel Pittsburghu, dovedl Philadelphii k výhře 3:0 a poprvé v kariéře udržel v playoff čisté konto. Flyers zvládli i druhý duel na ledě soupeře a v sérii vedou 2:0. Premiéru ve vyřazovací části má za sebou také Lukáš Dostál, jeho Anaheim však v Edmontonu těsně padl 3:4.

Formule 1 upravila pravidla pro Miami, sází na rychlost a posiluje bezpečnost

Po úvodních závodech sezony 2026 reaguje vedení Formule 1 na připomínky jezdců i týmů. Balíček změn, který vstoupí v platnost už při Velké ceně Miami, má přinést agresivnější jízdu „na plný plyn“ a zároveň eliminovat rizikové situace, jež odhalily první podniky ročníku.

Erling Haaland bez servítek: Gabriel měl jít ven. Vyhrocený duel City s Arsenalem budí emoce

Souboj dvou gigantů Premier League znovu přinesl drama nejen herní, ale i emotivní. Erling Haaland po vítězství Manchesteru City nad Arsenalem otevřeně prohlásil, že obránce Gabriel měl být po kontroverzním momentu vyloučen. Shodují se s ním i bývalí hráči a rozhodčí.

Gerwyn Price mezi elitou. Desátý triumf na European Tour ho vystřelil mezi legendy

Velšský šipkař Gerwyn Price dosáhl dalšího milníku své kariéry. V německém Sindelfingenu vybojoval už desátý titul na European Tour a zařadil se mezi absolutní elitu tohoto okruhu. Jeho vítězství se ale rozhodně neobešlo bez dramatu.

Montreal s Dobešem přetlačil Tampu, Boston ani přes tři body Pastrňáka neuspěl

Čeští hokejisté se v úvodu play off NHL výrazně připomněli. David Pastrňák dal gól a přidal dvě asistence, Boston ale ztratil slibně rozehraný zápas v Buffalu a prohrál 3:4. Brankář Jakub Dobeš naopak slavil, Montreal i díky jeho dvaceti zákrokům porazil Tampu 4:3 v prodloužení. Hlavní postavou večera se stal Juraj Slafkovský, který rozhodl hattrickem. Colorado pak vstoupilo do série s Los Angeles těsnou výhrou 2:1, u které nechyběl ani Martin Nečas.

Muchová ve Stuttgartu finále nezvládla, přesto se posunula těsně za top 10

Karolína Muchová na třetí titul kariéry nedosáhla. Ve finále turnaje ve Stuttgartu nestačila na Jelenu Rybakinovou a po porážce 5:7 a 1:6 jí zůstal vedle prize money také výrazný posun v žebříčku. Česká tenistka se po povedeném týdnu posune na 11. místo světa a dál potvrzuje, že prožívá jednu z nejlepších sezon kariéry.

Krpálek bere z Tbilisi stříbro, ve finále nestačil na domácího Tušišviliho

Lukáš Krpálek získal na mistrovství Evropy v judu v Tbilisi svou osmou medaili z kontinentálního šampionátu. Ve finále kategorie nad 100 kilogramů podlehl domácímu Guram Tušišvili a po letech znovu nedosáhl na evropské zlato, na které čeká od roku 2018.

Malečková se Škochovou slaví v Rouenu první společný titul na WTA

Jesika Malečková a Miriam Škochová dotáhly druhé společné finále během krátké doby k vítěznému konci. Na turnaji WTA 250 v Rouenu porazily dvojici En Shuo Liang a Qianhui Tang 7:5 a 6:2 a došly si pro svůj první společný titul na okruhu WTA.

Domácí týmy vstoupily do play off NBA výhrami

Úvod vyřazovací části NBA patřil domácím favoritům. Los Angeles Lakers zvládli první duel s Houstonem, Denver se opřel o další velký večer Nikoly Jokiče. Úspěšný start zapsaly také Cleveland a New York.

Vladař dovedl Philadelphii k první výhře v sérii

Daniel Vladař vstoupil do play off NHL povedeným výkonem a pomohl Philadelphii k výhře 3:2 na ledě Pittsburghu. Český brankář zapsal 15 zákroků a dočkal se prvního vítězství ve vyřazovací části. Úvodní hrací den nabídl ještě dva další zápasy, Carolina porazila Ottawu 2:0 a Minnesota rozstřílela Dallas 6:1.

Play off NHL začíná, Faksa jde na Minnesotu a Vladař čeká derby s Pittsburghem

Základní část NHL skončila a začíná nejdůležitější část sezony. O Stanleyův pohár si zahraje 16 týmů, mezi nimi i několik českých hokejistů. Hned úvodní hrací den nabídne zápas Dallasu s Minnesotou, do akce půjde i Radek Faksa. Velkou pozornost ale poutá také série Philadelphie s Pittsburghem, v níž může sehrát výraznou roli brankář Daniel Vladař.

Attila Végh chce zpět do Oktagonu, Novotný mu velké šance nedává

Attila Végh znovu rozvířil debatu o návratu do Oktagonu. Po speciálním zápase Michala Materly s Christianem Jungwirthem si řekl o duel s polskou legendou. Myšlenka zaujala, protože by šlo o atraktivní střet dvou známých jmen. Šéf organizace Ondřej Novotný ale přidal spíš studenou sprchu než jasný příslib.

Krejčí se zranil při prohře Wolves, Bournemouth dál neprohrává

Leeds doma přehrál Wolves 3:0 a hostům se navíc zranil Ladislav Krejčí. Bournemouth vyhrál na hřišti Newcastlu 2:1 a protáhl svou skvělou sérii bez porážky už na 13 zápasů. Bez branek skončil duel Brentfordu s Fulhamem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama