Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Dallas se nevzdává bez boje. Proti Warriors válí Luka Dončič, finále je ve hře díky němu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už jen jedno vítězství dělí od postupu do finále NBA basketbalisty Goldenu State Warriors, Dallas ale v sérii nechce dát kůži lacino. Ve čtvrtém zápase v noci z úterý na středu vyhrál, snížil stav na 1:3 a děkovat může zejména své největší hvězdě. Luka Dončič opět potvrdil, že má formu jako hrom.

  Celkové vítězství v sezoně 2010/11 proti Miami Heat, od té doby trápení. Dallas až do letoška nepostoupil po mistrovské sezoně dál než do prvního kola, dvakrát vypadl s Clippers, dvakrát s Thunder, jednou se Spurs a Rockets, čtyřikrát se nevešel na listinu týmů, které si v základní části zajistily postup.

  Všechno se změnilo až v tomto roce. Mavericks skončili čtvrtí v základní části Západní konference, postupně pak přešli přes Utah a Phoenix až do konferenčního finále. Tam se stroj lehce zasekl, úvodní tři zápasy vyhrál Golden State Warriors a v noci na dnešek měl první mečbol. Ten však nevyužil.

  Dallas se nechce vzdát jen tak a zejména jeho největší hvězda řádí. Slovinský mladík a nejlepší nováček sezony NBA roku 2019 dal v noci 30 bodů a jeho tým i díky jeho přínosu zvítězil 119:109. Dončič je k nezastavení a vyrovnal se třeba Kobemu Bryantovi nebo Kevinu Durantovi. Jak je to možné?

  Slovinec dal už v 17 zápasech play off před oslavou svých 24. narozenin minimálně 30 bodů, čímž dal vzpomenout na dvě basketbalové legendy. Na rekordmana LeBrona Jamese mu chybí zápasy ještě čtyři.

  Klíčová byla obrana, říká Dončič

  Své výkony hodnotit nechtěl, hlavní je, že se dařilo týmu a povedlo se snížit stav série a odvrátit konec sezony. Podle Dončiče byla důležitá zejména práce obrany, která udržela na uzdě Thompsona a Curryho, tedy dva největší tahouny Warriors.

  „Naše obrana byla skvělá. Když pominu poslední čtvrtinu, bránili jsme výborně, a to je něco, co si musíme přenést i do dalších zápasů. Pokud bráníme a zároveň si v útoku půjčujeme míč, jsme velmi nebezpečným týmem. Teď budeme věřit, že uspějeme i ve zbytku série,“ doufá Dončič.

  Dallas čeká další náročná mise v noci ze čtvrtka na pátek, kdy hraje na palubovce Warriors. Ve druhém semifinále NBA je stav mezi Miami a Bostonem vyrovnaný 2:2.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS