Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Coutinhova chuť do fotbalu je zpět. Po třech zápasech je lepší než nejdražší hráč Anglie

  Je to teprve pár týdnů od doby, kdy se do Premier League vrátila její bývalá hvězda. Svého času patřil Philippe Coutinho mezi postrachy celé ligy. Když hrával za Liverpool, byl z něj jeden z nejrozjetějších hráčů planety. Štace v Barceloně sice jeho formu srazila, teď je ale Brazilec zpět. Svou magii představuje světu v dresu Aston Villy.

  Coby hráč Liverpoolu platil Philippe Coutinho za obávanou hrozbu, které se bál celý svět. Červený dres mu slušel a navíc také nosil štěstí. Barvy Reds měl na sobě ve 201 zápasech, ve kterých nasázel parádních 54 gólů a na 45 jich přihrál. Od roku 2018 se ale spíše trápí.

  Po přesunech do Barcelony, která za něj vyplatila neskutečné peníze, a Bayernu, kam odešel na hostování, sice vyhrával ligové tituly a poznal chuť triumfu v Lize mistrů, většinu zápasů ale proseděl spíše na lavičce. Trápení skončilo až letos, přesněji v zimním přestupovém období.

  Na hostování s následnou opcí ho do svých řad zlanařil Steven Gerrard, nový kouč Aston Villy. Coutinho je nabídku přijal a v anglické nejvyšší soutěži už stihl odehrát tři zápasy. Výkon? Více než skvělý. Brazilec dva góly dal a na další dva přihrál svým týmovým kolegům.

  Parádní start, ne?

  Dal zapomenout na Grealishe

  Před příchodem bývalého hráče Liverpoolu a Coutinhova spoluhráče do trenérského křesla se Villans potáceli v krizi. Tu zapříčinil třeba také odchod kapitána a lídra kabiny Jacka Grealishe do Manchesteru City. Ten se v novém klubu ale zatím vůbec neprosazuje.

  Nový nejdražší anglický hráč v historii fotbalu, kterého Citizens koupili za šílených 100 milionů liber, už sice stihl dva góly dát a na dva nahrát, k tomu ale potřeboval o celých 14 zápasů víc než Coutinho. Aston Villa tak rychle zapomněla na ikonu, tahouna a člena anglického nároďáku.

  Coutinho si fotbal opět užívá a včera tuto tezi jasně potvrdil. Měl lví podíl na remíze 3:3 s Leedsem, když jeden gól dal a na další dva přihrál. Mluví se o tom, že pokud se Aston Ville bude dařit i dál, odkup za 33 milionů liber Brazilce nemine.

  Ba co víc, mohl by sloužit třeba i jako záminka pro příchod dalšího bývalého hráče Liverpoolu Luise Suáreze, který v létě končí v Madridu.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.