Bojové sportyComeback se zřejmě odkládá. McGregor má problém, kašle na testy na doping

Comeback se zřejmě odkládá. McGregor má problém, kašle na testy na doping

Už dlouho se v kruzích bojových umění mluví o návratu bývalého šampiona UFC Conora McGregora. Hvězdný irský bojovník ale nejspíš bude muset ještě nějaký čas počkat. Potvrdily se totiž spekulace o tom, že McGregor není zapsán do antidopingového programu USADA. Tomu se musí podrobit na zhruba půl roku.

Právě on velkou měrou proslavil bojová umění, svými neotřelými gesty a řečmi si vysloužil potlesk i nenávist. Tak to ale u velkých jmen typu Conor McGregor zkrátka je. Jeden z nejslavnějších zástupců prestižní organizace UFC už dlouho spřádá plány na velkolepý návrat. Jenomže podle nových informací k němu v dohledné době nedojde.

Irský bijec se naposledy představil v kleci v červenci loňského roku, od té doby stihl doléčit zlomenou nohu a v současnosti tvrdě dře na návratu. Ale právě fotografie z tréninků nahání mnohým hrůzu. McGregor nabral svaly a vypadá, jako by se spíše chystal do boxerského světa než do toho rychlého MMA. K tomu se navíc objevily informace, že není testován na doping.

A to od svého konce v UFC vloni v červenci. Pravidla říkají, že i bojovníci, kteří na nějakou dobu skončí, musí být pod drobnohledem. Ještě navíc, když se chtějí mezi elitu vrátit. Rodák z Dublinu teď musí podstoupit šestiměsíční sledovací program, až potom se bude moct jít do klece znovu.

„Pokud se nějaký bojovník vrací z důchodu, musí zůstat pod drobnohledem USADA po dobu šesti měsíců, než mu bude povoleno opět soutěžit. Podobně však jako u pravidel Světové antidopingové agentury (WADA), může zaměstnavatel, v tomto případě tedy UFC, udělit bojovníkovi až šestiměsíční výjimku z testování. Platí ovšem, že jakmile tato lhůta vyprší, tak musí daný bojovník poskytnout alespoň dva negativní vzorky, aby mohl opět aktivně soutěžit,“ píše se v prohlášení USADA.

Procházka se testů nebojí

Zatímco Conor McGregor se testování na doping vyhýbá, český bojovník a šampion polotěžké váhy UFC, kterého v prosinci čeká odvetná bitva s Gloverem Teixeirou. Jiří Procházka patří mezi nejčastěji testované bojovníky celého UFC, test už podstoupil celkem 27krát. Druhý nejčastěji testovaný Neil Magny má u svého jména číslo 13.

Nejčtenější tento týden

Newcastle získal posilu za téměř miliardu. Dedič se znovu potká se známým trenérem

Newcastle pokračuje v posilování kádru před startem nové sezony Premier League. Z Benfiky přivedl bosenského reprezentanta Amara Dediče, za kterého podle britských médií zaplatí 29,5 milionu liber. Čtyřiadvacetiletý obránce podepsal na St James' Parku smlouvu na pět let a mohl by debutovat už v neděli proti Liverpoolu.

Menšík a Nosková jsou v Cincinnati v osmifinále, Lehečka končí

Český tenis má na turnaji v Cincinnati dva zástupce v osmifinále. Jakub Menšík zvládl ve dvou setech duel s Rinkym Hijikatou a znovu se mohl spolehnout na výborný servis. Linda Nosková otočila nepříznivý vývoj první sady proti Claře Tauson a dál pokračuje bez ztráty setu. Jiří Lehečka naopak nestačil ve třech sadách na Arthura Filse.

Sestry Williams se po čtyřech letech vrátily bok po boku. V Cincinnati padly po dramatické bitvě

Serena a Venus Williams se po čtyřech letech znovu představily společně ve čtyřhře. Na turnaji Cincinnati Open dostaly divokou kartu a proti Martě Kostyuk a Peyton Stearns sahaly po velkém obratu. Dramatický duel nakonec rozhodl až super tie-break, v němž slavné Američanky podlehly 8:10.

Vlastnická revoluce v Chelsea? Boehly a Walter zvažují prodej svých podílů

Chelsea může čekat výrazná změna ve vlastnické struktuře. Předseda klubu Todd Boehly a miliardář Mark Walter začali podle britských médií zkoumat možnost prodeje svých podílů většinovému vlastníkovi Clearlake Capital. Ve hře jsou stovky milionů liber a další oslabení Boehlyho vlivu na Stamford Bridge.

Manažer FIFA Kevin Lamour odchází po kritice Infantinova plánu

Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA opustil provozní ředitel Kevin Lamour. Stalo se tak necelé tři týdny poté, co veřejně kritizoval prezidenta Gianni Infantina kvůli plánu na prodej podílu v nové firmě spravující turnaje včetně mistrovství světa. FIFA mezitím od kontroverzního projektu ustoupila.

Garry po porážce s Makhachevem neztrácí sebevědomí

Ian Machado Garry podruhé v profesionální kariéře našel přemožitele. Na turnaji UFC 330 ve Philadelphii nestačil na Islama Makhacheva, který zvítězil jednomyslným rozhodnutím rozhodčích. Osmadvacetiletý Ir však porážku bere s nadhledem. Po zápase ocenil soupeře a ujistil fanoušky, že jeho ambice zůstávají stejně vysoké.

Oktagon vytáhl český trhák! Kincl změří síly s Humburgerem

Karlovy Vary uvidí velký český souboj. Na turnaji OKTAGON 95 se 17. října střetnou Patrik Kincl a Dominik Humburger. Dvojka a trojka žebříčku střední váhy mohou udělat důležitý krok směrem k titulové šanci. Pro oba půjde o jeden z klíčových zápasů současné kariéry.

Claressa Shields je znovu světovou šampionkou. Scott zničila v šestém kole

Claressa Shields znovu potvrdila své výsadní postavení v ženském boxu. Americká hvězda v Atlantě ukončila Kaye Scott v šestém kole a získala zpět mistrovské pásy organizací WBC a WBA ve střední váze. Dalším krokem může být očekávaný megasouboj s neporaženou Britkou Lauren Price.

Cristiano Ronaldo naznačil konec kariéry. Poslední zápas může odehrát už letos

Jedna z největších fotbalových kariér historie se zřejmě blíží ke svému definitivnímu konci. Cristiano Ronaldo připustil, že aktuální sezona může být jeho poslední. Portugalská legenda by tak uzavřela více než dvě dekády na nejvyšší úrovni, během nichž posbírala prakticky všechny nejvýznamnější individuální i týmové trofeje.

Barcelona se dohodla na přestupu Rodriho z Man City za 65 milionů liber

Barcelona se podle britských médií dohodla s Manchesterem City na přestupu španělského záložníka Rodriho. Částka se pohybuje kolem 65 milionů liber a třicetiletý kapitán mistrů světa má podepsat smlouvu na čtyři roky. Přestup by měl klub dokončit v příštích dnech.

Seemanová zakončila ME šestým místem na čtyřstovce, Čejka skončil v polohovce sedmý

Barbora Seemanová uzavřela mistrovství Evropy v Paříži šestým místem na 400 metrů volným způsobem. Česká plavkyně v závěru dokázala zrychlit a posunula se o jednu příčku. Jan Čejka obsadil sedmé místo v polohovém závodě na 200 metrů. Oba tak přidali další kvalitní výsledky k povedenému českému vystoupení na šampionátu.

Seemanová postoupila na čtyřstovce, večer znovu skočí do boje o medaile

Barbora Seemanová se na mistrovství Evropy v Paříži představí v dalším finálovém závodě. Česká plavkyně zvládla rozplavbu na 400 metrů volným způsobem za 4:12,05 minuty a díky redukovanému pořadí získala poslední postupové místo. Večerní finále začne v 19:12.

West Ham překonal přestupový rekord Championship

West Ham United získal belgického záložníka Arneho Engelse z Celtiku. Dvaadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na pět let s opcí na další sezonu a stal se nejdražší posilou, jakou kdy přivedl klub z Championship. Přesnou částku West Ham nezveřejnil, podle dostupných informací má jít o 25,75 milionu eur.

Amorim porazil Manchester United a odmítl řeči o pomstě

Rúben Amorim se osm měsíců po konci v Manchesteru United postavil proti svému bývalému klubu. V přípravném utkání ve Vratislavi dovedl AC Milán k vítězství 4:2, osobní zadostiučinění ale po zápase odmítal. Portugalský trenér zdůraznil, že vůči United necítí nic negativního a soustředí se na své působení v Itálii.

Bucha dál září v MLS, Messi potřetí v řadě nedal penaltu

Pavel Bucha pokračuje ve střelecky povedeném období v zámořské MLS. Český záložník se prosadil při remíze Cincinnati 1:1 na hřišti Orlanda a v této sezoně zaznamenal už pátý ligový gól. Méně vydařený večer prožil Lionel Messi, který neproměnil další penaltu a s Interem Miami utrpěl porážku 1:4 v Nashvillu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama