Ostatní sportyČíslo 4. Česko má dalšího kajakářského mistra světa, na vrchol to dotáhl...

Číslo 4. Česko má dalšího kajakářského mistra světa, na vrchol to dotáhl Přindiš

Mistrovství světa ve vodním slalomu a jeho dnešní program bedlivě sledovali fanoušci z České republiky. Důvod? Celkem jednoduchý, do akce se dostaly v individuálních závodech medailové naděje. A nezklamaly. Kajakář Vít Přindiš předvedl fantastickou jízdu, kterou korunoval ziskem titulu mistra světa.

Bratislava tak plodná nebyla, je však jasné, že z německého města Augsburg nebude česká výprava odjíždět s prázdnou. Na mistrovství světa v sobotu cinkla podruhé ta nejcennější medaile, tentokrát z individuálního závodu. Na krk si ji pověsil po fantastickém výkonu už 33letý kajakář Vít Přindiš.

Své slalomářské umění už stihl ukázat vítězstvím v celkovém hodnocení Světového poháru, což se mu v roce 2017 podařilo jako prvnímu Čechovi v historii, dokázal zvítězit na mistrovský Evropy nebo závodech týmů. Individuální zlato mu ale ve sbírce chybělo, před pěti lety v německém Pau dojel stříbrný. Tato medaile se dala až doteď považovat za tu nejcennější.

Zlato ze světového šampionátu v Augsburgu ale všechno ostatní přebije. „Nevím, jestli mi to už došlo. Nicméně jsem si konečně za celý víkend užil diváky. Že to mám na krku, si ani pořádně neuvědomuju. Po mém vnitřním neúspěchu, kdy jsem si nevyjel olympiádu, jsem si řekl, že je to můj cíl na následující rok. Loni se to nepodařilo smolně v Bratislavě a letos jsem se připravil stejně dobře a klaplo to,“ pronesl vítěz závodu K1 po vyhlášení.

Olympijský šampion pátý

O něco více než od Přindiše se čekal úspěch od vítěze olympijských her v Tokiu Jiřího Prskavce. Ten ve finále sice zajel nejrychlejší čas, k zemi ho ale srazily trestné vteřiny. Česká naděje se nakonec nevešla ani na stupně vítězů a skončila pátá. Po závodě pak už jen gratulovala vítěznému Přindišovi.

Ten jel také rychle, navíc přesně. Na druhém místě se dopravil do cíle De Gennaro z Itálie a francouzský kajakář Neveu. Přindiš se stal čtvrtým českým mistrem světa v historii. Před ním se to povedlo jen Vavřincovi Hradilkovi v roce 2013, Ondřeji Tunkovi v roce 2017 a dvakrát Prskavcovi v letech 2015 a 2019.

Nejčtenější tento týden

Krize stáje Aston Martin pokračuje. Nová éra Formule 1 začala noční můrou

Ambiciózní projekt Aston Martinu se zatím mění v jedno z největších zklamání sezony 2026. Ani příchod Adriana Neweyho a spolupráce s Hondou nepřinesly okamžitý efekt a tým se propadá na chvost startovního pole.

Luke Littler vysvětlil konflikt s Gianem van Veenem

Mladý světový šampion Luke Littler poprvé promluvil o emotivním incidentu s Gianem van Veenem, který rozvířil vody Premier League Darts. Podle něj soupeř porušil nepsaná pravidla a situaci zbytečně vyhrotil.

Muchová ve Stuttgartu splnila roli favoritky, Šalková otočila bitvu, Fruhvirtová končí

Karolína Muchová zvládla vstup do turnaje ve Stuttgartu a po výhře nad Aljaksandrou Sasnovič si zahraje osmifinále. Dařilo se také Dominice Šalkové, která v Rouen otočila těžký první set proti Anně Blinkovove a postoupila dál. Naopak Linda Fruhvirtová své první kolo nezvládla a po porážce s Irynou Shymanovich na francouzské antuce dohrála.

Vladař dovedl Philadelphii k výhře a postupu do play off

Daniel Vladař byl v noci na pondělí jednou z hlavních postav Philadelphie. Český brankář pomohl Flyers k domácí výhře 3:2 po nájezdech nad Carolinou a jeho tým si jako poslední na Východě zajistil účast v play off. Pro klub jde o první postup do vyřazovacích bojů od sezony 2019/20.

Chorý čelí dalšímu trestu, komise jeho vyloučení potvrdila

Tomáš Chorý po ligovém šlágru s Plzní zřejmě neunikne dalšímu postihu. Komise rozhodčích FAČR podpořila verdikt sudího Marka Radiny a uvedla, že slávistický útočník naplnil svým jednáním povahu přestupku plivnutí. Slavia se sice proti červené kartě brání, čtvrteční jednání disciplinární komise ale pro jejího hráče nevypadá příznivě.

Hronek pomohl Vancouveru k výhře, Gudas po návratu shodil rukavice

Filip Hronek zapsal asistenci při výhře Vancouveru 4:3 po prodloužení na ledě Anaheimu. Ducks i přes bod ztratili šanci rychle si potvrdit play off a po návratu do sestavy na sebe upozornil také Radko Gudas, který se hned v první třetině pustil do bitky. Bez bodu zůstal David Pastrňák, takže na metu 100 bodů dál čeká.

Sinner po triumfu v Monte Carlu sesadil Alcaraze z tenisového trůnu

Jannik Sinner vyhrál finále Masters v Monte Carlu nad Carlosem Alcarazem 7:6 a 6:3 a v pondělí se vrátí na první místo světového žebříčku. Italský tenista získal první titul z této kategorie na antuce a potvrdil mimořádnou formu posledních měsíců. Po triumfech v Paříži, Indian Wells a Miami ovládl už čtvrtý turnaj Masters za sebou.

Těžkotonážní peklo v UFC, Hokit po neskutečném masakru přemohl Blaydese

Souboj Joshe Hokita s Curtisem Blaydesem na turnaji UFC 327 přinesl jednu z nejdivočejších bitev těžké váhy za poslední roky. Oba bojovníci vydrželi patnáct minut v brutálním tempu, několikrát sahali na hranu ukončení a nakonec rozhodly až body. Hokit uhájil neporazitelnost, připsal si třetí výhru v řadě a výrazně si řekl o místo mezi elitou divize.

Tyson Fury to dokázal. Po výhře nad Makhmudovem vyzval Anthonyho Joshuu

Londýn zažil návrat, na který se nezapomíná. Tyson Fury se po více než roční pauze vrátil do ringu a na stadionu Tottenham Hotspur přesvědčivě porazil Arslanbeka Makhmudova na body. V hledišti přitom nechyběl ani jeho dlouholetý rival Anthony Joshua. Vše nasvědčuje tomu, že právě jejich vzájemný souboj by mohl být vrcholem letošního boxerského roku.

Titul byl nablízku, Procházka ale po jedné chybě padl

Jiří Procházka měl v Miami dobře rozjetý titulový zápas polotěžké váhy, přesto odcházel poražený. Český bojovník trefoval, soupeři ničil přední nohu a byl blízko finiše. Pak ale přišla jediná chyba, kterou Carlos Ulberg okamžitě potrestal. Novozélanďan vyhrál už v prvním kole a poprvé v kariéře získal pás šampiona UFC.

Nečas je bod od stovky, Nosek dvěma góly zářil

Martin Nečas je tři zápasy před koncem základní části NHL jediný bod od magické stovky. Proti Vegas připravil gól, Colorado ale doma padlo 2:3 v prodloužení. Český večer tím ale zdaleka nekončil. Tomáš Nosek dal při výhře Floridy nad Torontem své první dva góly v sezoně, Marek Alscher zapsal premiérový bod v NHL a Daniel Vladař dovedl Philadelphii k jasné výhře ve Winnipegu.

Oktagon v Polsku nabídl rychlé finiše i výhru Materly

Oktagon poprvé dorazil do Polska a premiéra ve Štětíně nabídla přesně to, co karta slibovala. Rychlá ukončení, domácí emoce i hlavní zápas, který se kvůli speciálním pravidlům proměnil skoro v boxerskou přestřelku. Na turnaji Oktagon 86 se představilo deset polských bojovníků a hala viděla jedenáct zápasů.

Real Madrid znovu ztratil a Barcelona může v boji o titul odskočit

Real Madrid remizoval v předehrávce 31. kola La Ligy s Gironou 1:1 a znovu si zkomplikoval cestu za titulem. Bílý balet doma vedl po trefě Federica Valverdeho, jenže hosté brzy odpověděli zásluhou Thomase Lemara. Druhý celek tabulky tak ztrácí na vedoucí Barcelonu šest bodů, navíc katalánský rival má zápas k dobru.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama