1.1 C
Czech
Středa 28. ledna 2026
Zimní sportyAlpské lyžováníChyba stála Ledeckou cenný kov. Jsem ráda, že jsem se nerozsekala, pronesla...

Chyba stála Ledeckou cenný kov. Jsem ráda, že jsem se nerozsekala, pronesla lyžařka

Pro Ester Ledeckou se zatím letošní olympijské hry nesou v duchu zlaté olympijské medaile ze snowboardu, zároveň ale také neúspěšných útoků na cenné kovy v disciplínách lyžařských. Česká „obojživelnice“ nejprve dojela v super-G pátá, teď ve sjezdu až 27. Na druhou stranu nebýt chyby, mohla Ester pomýšlet na další obří úspěch.

Na prkně to vyšlo, lyže jsou zatím zakleté. Nějak tak by se dalo popsat účinkování Ester Ledecké pod pěti kruhy v Pekingu. Česká závodnice obhájila zlatou olympijskou medaili v paralelním slalomu na snowboardu a už potřetí se stala vítězkou her. Lyžařský závod ale další titul nepřinesl.

No, závod. Byly hned dva, ani v jednom ale Ledecká nedokázala vystoupat na bednu. Páté místo v superobřím slalomu by se ještě za úspěch považovat dalo, až 27. místo ze sjezdu, který byl na programu dnes v ranních hodinách, ale netěší ani ji samotnou.

„Mrzí mě to hlavně vůči lidem, kteří kvůli mně vstávali. Jela jsem, co se dalo, ale prostě se to nepovedlo,“ smutnila Ledecká po své premiéře ve sjezdu. Češka jela bravurně, vyhnula se bez problémů těžké pasáži, o které věděla z tréninku, v dalším úseku ale musela do záklonu a jen s vypětím všech sil nespadla.

Cenný kov byl na dosah. Ještě na třetím mezičase Ester vedla, jenomže do cíle dojela s velkou ztrátou, která stačila až na 27. místo. O místo za ní dojela krajanka Nová, na 29. místě další česká závodnice Nováková.

Už jen dojezd je vítězstvím

Ledecká i přes všechny obtíže dojela do cíle, co sama považuje za úspěch. „Jsem ráda, že jsem se nerozsekala, to je určitě pozitivní. Ale musím vymyslet, aby se to příště nestalo už vůbec. Taková chyba se může stát, ale musím si jí zanalyzovat,“ řekla zpravodajům ze Sportu.cz.

„V super-G jsem ukázala výbornou jízdu, teď se to bohužel nepovedlo, což je mi líto,“ hlesla po závodě. Sjezd ovládla švýcarská střela Sutterová, druhá dojela Italka Goggiaová, která ještě před měsícem laborovala s nepříjemným zraněním.

Olympijské hry – sjezd žen:

  • 1. Suterová (Švýc.) 1:31,87, 2. Goggiaová -0,16, 3. Delagová (obě It.) -0,57, 4. Weidleová (Něm.) -0,71, 5. Curtoniová (It.) -1,00, 6. Hählenová (Švýc.) -1,29, 7. Hütterová -1,48, 8. Puchnerová (obě Rak.) a Gagnonová (Kan.) obě -1,58, 10. Gaucheová (Fr.) -1,60, …27. Ledecká -6,31, 28. Nová -7,51, 29. Nováková (všechny ČR) -7,63.
Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Testy F1 v Barceloně. Hadjar havaroval s Red Bullem, Hamilton i Verstappen poprvé na trati

Druhý den neveřejných testů Formule 1 na okruhu v Barceloně přinesl první dramatický moment. V deštěm ztížených podmínkách havaroval Isack Hadjar s vozem Red Bull, zatímco Lewis Hamilton a Max Verstappen absolvovali své první kilometry v rámci letošního „shakedownu“.

Novak Djokovič postoupil do semifinále po skreči Musettiho. Štěstí mu zatím přeje

Novak Djokovič zůstává ve hře o další přepis tenisové historie. Srbský rekordman se na Australian Open dostal do semifinále, přestože byl na pokraji vyřazení. Čtvrtfinálový duel s Lorenzem Musettim skončil nečekaně nešťastně. Ital zápas vzdal kvůli zranění ve chvíli, kdy vedl o dva sety.

Carlos Alcaraz pokračuje v honbě za kariérním Grand Slamem. De Minaura přehrál, v semifinále ho čeká Zverev

Carlos Alcaraz zůstává ve hře o svůj první titul na Australian Open i o zkompletování kariérního Grand Slamu. Světová jednička ve čtvrtfinále v Melbourne předvedla dominantní výkon a domácího favorita Alexe de Minaura porazila hladce 7:5, 6:2 a 6:1. V semifinále jej nyní čeká německý tenista Alexander Zverev.

Luke Littler pod zvýšeným tlakem. Chybějící trofej a honba za další nadvládou

Světová jednička Luke Littler míří do Milton Keynes s jasným cílem. Vyhrát Winmau World Masters a přiblížit se kompletní sbírce televizních majorů PDC. Podle soupeřů ale s rostoucími ambicemi přichází i extra tlak.

Jubilejní večer v New Yorku, Pastrňák má 900 bodů, Bruins ale prohráli

David Pastrňák znovu ukázal, proč patří mezi nejvýraznější tváře NHL. Proti New York Rangers nasbíral tři asistence a třetí přihrávkou uzavřel metu 900 bodů v soutěži. Boston však nakonec prohrál 3:4 v prodloužení, takže jubilující útočník odcházel z ledu s hořkosladkým pocitem.

Perušič ukončil kariéru a Schweiner má nového parťáka

Dvojice, která přinesla českému beachvolejbalu titul mistrů světa, se po deseti sezonách rozchází. Ondřej Perušič ve 31 letech končí profesionální kariéru, u týmu ale zůstává jako asistent trenéra. David Schweiner bude pokračovat s Tadeášem Trousilem a nový pár už míří k olympijské kvalifikaci na Los Angeles 2028.

Australian Open znovu mění program kvůli vedru

Australian Open podruhé za čtyři dny sáhl do programu. V úterý čeká Melbourne až 42 stupňů. Organizátoři proto posouvají část zápasů a chrání hráče i fanoušky před extrémem. Vedro letos diktuje tempo turnaje častěji než soupeři.

Tyson Fury má nového vyzyvatele. Je jím jeho bývalý sparingpartner

Tyson Fury se po krátkém odchodu do boxerského důchodu vrací zpět do ringu a už nyní se spekuluje o jeho dalším soupeři. Zatímco v zákulisí se mluví především o duelech s Oleksandrem Usykem nebo britskou nadějí Fabiem Wardleym, do boje o comebackový zápas se překvapivě hlásí chorvatský těžkotonážník Agron Smakici, muž, který s Furym sdílí nejen tréninkový ring, ale i napjatou minulost.

Testování F1 zahájeno. Proč za zavřenými dveřmi?

Formule 1 tento týden vstupuje do zcela nové éry. Deset z jedenácti týmů se sjelo na okruh Circuit de Barcelona-Catalunya, kde absolvují první předsezonní test, a to bez přístupu veřejnosti i médií. Nejde přitom o žádnou paranoiu, ale o reakci na největší technickou revoluci v historii F1.

Solberg šokoval Monte Carlo a přepsal historii

Čtyřiadvacetiletý Oliver Solberg vyhrál Rallye Monte Carlo a stal se nejmladším vítězem této soutěže v novodobé historii. V úvodu sezony mistrovství světa porazil Elfynem Evansem i Sébastienem Ogierem. Švédský jezdec navázal na loňský průlomový triumf v Estonsku a znovu ukázal, jak rychle umí dospět mezi elitu.

Dostál vychytal výhru v Calgary, asistence českých hráčů na body nestačily

Nedělní program NHL nabídl tři české asistence, radost ale přinesl hlavně výkon Lukáše Dostála. Brankář Anaheimu zneškodnil 32 střel a dovedl Ducks k výhře 4:3 po prodloužení v Calgary. Tomáš Hertl i Filip Hronek tentokrát bodovali jen u porážek svých týmů.

Gaethje porazil Pimbletta na body a získal prozatímní titul

Justin Gaethje ustál pětikolovou řež a na UFC 324 porazil Paddyho Pimbletta na body. Získal prozatímní pás lehké váhy a odvrátil konec kariéry, který sám před zápasem připouštěl. Turnaj otevřel rok 2026 ve velkém stylu a hlavní zápas to jen podtrhl.

Shiffrinová vyhrála slalom ve Špindlerově Mlýně a má devátý glóbus

Mikaela Shiffrinová si ze Špindlerova Mlýna odváží vítězství i jistotu dalšího malého glóbu. V nedělním slalomu nenašla přemožitelku a podeváté v kariéře ovládla disciplínové pořadí Světového poháru. Na českém svahu ukázala formu, která v olympijské sezoně budí respekt. A udělala to stylově, s náskokem, který nenechal prostor pro pochybnosti.

Synek získal Cenu Thomase Kellera za přínos světovému veslování

Ondřej Synek přidal do své sbírky jednu z nejcennějších trofejí, které veslování nabízí. Cenu Thomase Kellera si vysloužil za mezinárodní úspěchy, příkladný přístup ke sportu a celoživotní přínos. Stejnou medaili před ním získal z Čechů jen Václav Chalupa.

Vejmelka vychytal už 25. výhru sezony, Pastrňák se Zachou pomohli Bostonu

David Pastrňák a Pavel Zacha zapsali v NHL každý asistenci a Boston porazil Montreal 4:3, i když soupeř postavil hattrick Colea Caufielda. Karel Vejmelka navázal na parádní období, přidal už 25. výhru v sezoně a s Utahem uspěl v Nashvillu 5:2 po výkonu s 27 zákroky. David Rittich naopak odešel bez bodu, Islanders doma podlehli Buffalu 0:5.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama