2.6 C
Czech
Čtvrtek 18. prosince 2025
Bojové sportyChtěl sejmout Vémolu a to udělal. České MMA velebí Slováka Piráta

Chtěl sejmout Vémolu a to udělal. České MMA velebí Slováka Piráta

Terminátor vs. Pirát. Zápas, na který dlouho česká veřejnost sledující sféru bojového umění čekala. Měla to být velkolepá bitva a jeden z vrcholů galavečera Oktagon 51, v pražské O2 aréně ale lidé sledovali oba borce v kleci jen chvilku. Slovenský figter Samuel Krištofič ukončil Karlose Vémolu už v prvním kole.

Mezi českými bojovníky byste našli jen málo slavnějších lidí, než jakým je Karlos Vémola. Legenda českého MMA se včera večer představila v O2 aréně v rámci galavečeru Oktagon 51. Soupeřem mu byl Samuel Krištofič, 34letý slovenský borec, který si na Termínátora pořádně brousil zuby. Což dal jasně najevo už před zápasem.

Vémola působil podle Piráta, jak si Krištofič říká, nejistě už při staredownu. Rychle přišel, pak za pár minut zmizel. „Celkově se mi zdá nejistý, bylo tomu tak už při předešlých staredownech. Možná to je jen můj dojem, možná to tak skutečně je. Uvidíme v zápase,“ řekl Pirát v rozhovoru pro média. „Ukončím ho KO v prvním kole!“ vzkázal Vémolovi.

Jak řekl, tak udělal

KO v prvním kole? Přesně to, co Pirát chtěl, nakonec i dokázal. Karlose Vémolu trefil skvěle už po jedné minutě a 48 vteřinách a bylo hotovo. Takhle finiš vypadal:

I vzhledem k tomu, že byl Terminátor favoritem zápasu, bylo české MMA v lehkém šoku. Ano, Karlos je starší než Pirát, zkušeností má ale o něco více. V šoku byl po zápase i Vémolův kouč André Reinders.

„Jsem z toho v šoku, protože to samozřejmě nikdo nečekal. Byť jsem před zápasem varoval, že Pirát je sakra nebezpečný soupeř, tak mě to překvapilo. Čekal jsem jiný průběh, Pirát byl ale skvěle připravený,“ pronesl Reinders. „Pirát ukázal, že hodně zlepšil obranu přes strhy. Karlos se možná trochu zbytečně nechal strhnout do přestřelek. Na jednu stranu možná tím byl díky dobré obraně donucen, na druhou stranu, když trefil pár dobrých úderů, zřejmě cítil krev. Pirát je ale v tomhle mnohem zkušenější. Karlos se nechal strhnout do hry, která není jeho,“ doplnil v rozhovoru.

Kromě vítězství, za které inkasoval slušnou finanční odměnu, si Pirát z O2 arény odnesl i bonus 5 tisíc eur (v přepočtu 123 tisíc korun) za výkon večera.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Will Fleury před turnajem OKTAGON 81 v O2 areně pálí ostrými a nešetří kritikou

Dvojnásobný šampion Will Fleury se 28. prosince v pražské O2 areně chystá na titulový duel s Martinem Budayem. V rozhovoru pro Ruik mluvil o tom, že by jako Čech dostal větší prostor, i o tom, proč mu Budayův styl nepřijde zábavný. Organizace zároveň turnaj OKTAGON 81 označuje na svém webu za jeden z vrcholů evropského MMA.

Vejmelka vede NHL, další výhra přišla po triumfu 4:1 v Detroitu

Karel Vejmelka dotlačil Utah k výhře 4:1 v Detroitu a přidal už patnácté vítězství v sezoně. Český brankář inkasoval jen jednou, pochytal 27 střel a hlasování mu přisoudilo roli třetí hvězdy večera.

Šok v Ally Pally. James Wade postoupil bez zaváhání, Van Barneveld skončil hned v úvodu

Angličan James Wade vstoupil do mistrovství světa PDC v šipkách suverénním způsobem. V prvním kole si poradil s Japoncem Ryuseiem Azemotem hladce 3:0 na sety a potvrdil tak roli favorita. Naopak jeden z největších šoků úvodních dnů turnaje přišel v podání Raymonda van Barnevelda, který se s šampionátem loučí nečekaně brzy.

Jake Paul vs. Anthony Joshua: Souboj, který rozděluje svět boxu

Svět boxu se chystá na jednu z nejkontroverznějších bitev posledních let. Youtubová hvězda Jake Paul se v těžké váze utká s britským dvojnásobným mistrem světa Anthonym Joshuou. Duel se uskuteční v Miami a pro fanoušky ve Velké Británii začne v časných ranních hodinách v sobotu. Emoce před zápasem vygradovaly na středeční závěrečné tiskové konferenci, kde si oba boxeři vyměnili ostrá slova.

Mbappé se přiblížil rekordu Ronalda, Real vydřel postup v poháru

Real Madrid postoupil do osmifinále Copa del Rey po výhře 3:2 na hřišti třetiligové Talavery. Klíčovou postavou byl Kylian Mbappé, který dvěma góly znovu potvrdil mimořádnou sezonu a přiblížil se historickému rekordu Cristiana Ronalda. Favorit ale musel o postup bojovat až do posledních minut.

Lewandowski otevřený odchodu z Barcelony, v MLS už má konkrétního zájemce

Robert Lewandowski jednal s Chicago Fire o možném přestupu do MLS. Sedmatřicetiletý útočník Barcelony zůstává otevřený změně a klub z Illinois ho chce přivést od léta. Ve hře ale zůstává i pokračování v Katalánsku nebo nabídky z jiných soutěží.

Šok v tenisovém světě. Alcaraz se po sedmi letech rozloučil s trenérem Ferrerem

Carlos Alcaraz ukončil spolupráci s trenérem Juanem Carlosem Ferrerem. Jedno z nejúspěšnějších spojení světového tenisu končí po sedmi letech a šesti grandslamových titulech. Rozchod přichází krátce před sezonou, ve které chce Alcaraz dokončit kariérní Grand Slam.

Mistrovství světa 2026: FIFA ustoupila kritice a nabídne i vstupenky za 60 dolarů

FIFA výrazně změnila svůj postoj k cenám vstupenek na mistrovství světa 2026. Po silné kritice ze strany fanouškovských organizací a národních asociací oznámila, že na každý zápas turnaje, a to včetně finále, bude k dispozici omezené množství vstupenek za 60 dolarů (zhruba 1250 korun). Jde o zásadní obrat oproti původnímu ceníku, který na rozdíl od šampionátu v Kataru 2022 zdražil až o 500 procent.

Nečas a Pastrňák rozdávali nahrávky a táhli českou noc v NHL

Čeští hokejisté prožili v úterý v NHL večer plný asistencí. Martin Nečas a David Pastrňák nasbírali shodně dvě přihrávky a patřili k nejvýraznějším postavám svých zápasů. Boston doma porazil Utah 4:1, Colorado uspělo v Seattlu 5:3. Bodovali i Pavel Zacha, Filip Hronek a Adam Klapka. Brankář Dan Vladař dovedl Philadelphii k výhře 4:1 v Montrealu.

Gerwyn Price si poradil s Adamem Gawlasem, postup slaví i Noppert a Dobey

Gerwyn Price vstoupil do letošního mistrovství světa v šipkách ve velkém stylu. Bývalý světový šampion z roku 2021 bez větších potíží přehrál českého reprezentanta Adama Gawlase 3:0 na sety a bezpečně postoupil do druhého kola turnaje v londýnském Alexandra Palace.

Francouzský soud nařídil PSG vyplatit Mbappému 60 milionů eur

Spor mezi Paris St Germain a Kylianem Mbappém má po měsících právních tahanic jasný verdikt. Pařížský pracovněprávní soud nařídil klubu vyplatit hvězdnému útočníkovi 60 milionů eur na nevyplacených mzdách a bonusech. Rozhodnutí uzavírá jednu z nejvyhrocenějších kapitol francouzského fotbalu posledních let.

ATP zpřísnila pravidla pro hru v extrémním horku. Od roku 2026 zavede ochlazovací přestávky

Mužská tenisová asociace ATP oznámila zásadní změnu pravidel, která má reagovat na stále častější extrémní klimatické podmínky během turnajů. Od sezony 2026 budou mít hráči na mužském okruhu možnost využít desetiminutovou přestávku na ochlazení během dvouher hraných na dva vítězné sety. Nové opatření má především chránit zdraví tenistů.

Faksa nabil na obrat Dallasu, Dostál dovedl Anaheim k triumfu

Radek Faksa v noci na úterý připravil vítězný gól Dallasu při výhře 4:1 nad Los Angeles. Lukáš Dostál se zase ve druhém startu po návratu ze zranění podepsal 26 zákroky pod vítězství Anaheimu 4:1 na ledě New York Rangers. Dvě branky vstřelil i slovenský nováček Dalibor Dvorský, St. Louis ale padlo s Nashvillem 2:5.

Cameron Menzies se omluvil za emocionální exces po porážce na mistrovství světa

Skotský šipkař Cameron Menzies se omluvil fanouškům i organizátorům za své chování po dramatické porážce v prvním kole mistrovství světa PDC. Po pětisetové bitvě s anglickým debutantem Charliem Manbym nezvládl nával emocí a po posledním hodu několikrát udeřil pěstí do stolku s nápoji přímo na pódiu v londýnském Alexandra Palace.

Tyson Fury naznačil návrat do ringu. Souboj s Anthonym Joshuou by se mohl uskutečnit v roce 2026

Dlouho očekávaný britský megasouboj mezi Tysonem Furym a Anthonym Joshuou se znovu dostal do povědomí fanoušků. Frank Warren potvrdil, že Fury „naznačil“, že je připraven vrátit se z boxerského důchodu a s Joshuou se utkat, pokud budou splněny podmínky. Podle promotéra už probíhají jednání a zápas by se mohl uskutečnit v roce 2026. Přestože zatím nebylo nic podepsáno, nálada v zákulisí je prý optimistická.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama