11.3 C
    Úterý 23. dubna 2024

Chorý dodatečný trest nedostane, řízení s ním disciplinárka ani nezahájila

Plzeňský útočník Tomáš Chorý nebude potrestán za svůj úder hlavou do soupeře v utkání se Spartou. Disciplinární komise (DK) rozhodla o tom, že s ním řízení nezahájí.

Tomáš Chorý nevybíravě atakoval sparťanského obránce Asgera Sörensena v sobotním utkání 15. kola české nejvyšší soutěže. V touze dostat se za vysokým míčem plzeňský forvard udeřil hlavou soupeře, když se hrál závěr prvního poločasu očekávaného ligového šlágru.

Hlavní sudí Dalibor Černý na zákrok Chorého při hře nereagoval, nezasáhl ani Pavel Franěk u VARu. Podle disciplinární komise měl zasáhnout právě videorozhodčí Franěk, kterému za chybu také pozastavila činnost na dva duely. Chorý měl být podle DK vyloučen.

Ve 45. minutě měl být vyloučen domácí hráč za úmyslné udeření soupeře hlavou. Pro rozhodčího na hřišti se jednalo o velmi složitou situaci, měl intervenovat VAR,“ sdělila komise po utkání, ve kterém Sparta vyhrála v Plzni 1:0.

Bylo to hodně diskutované téma a fanoušci řešili, kolik zápasů tak asi dostane plzeňský vytáhlý útočník jako trest. Jako příklad se dával například faul Jana Kuchty z úvodu sezony a pětizápasová stopka.

U Chorého však následoval nečekaný verdikt – nula. Žádná stopka. Disciplinární komise podle svého šéfa Richarda Bačka nemohla případ ani začít řešit, protože by jednala v rozporu s pravidly řízení disciplinární komise FAČR.

Disciplinární komise LFA není oprávněna, vyjma situací popsaných právě ve Statutu DK LFA, přezkoumávat či dokonce přehodnocovat rozhodnutí rozhodčích učiněná při utkání na hrací ploše nebo ve voze VAR. Jedná se o pravidlo a praxi, kterou disciplinární komise drží dlouhodobě a konzistentně, což v minulosti již několikrát prokázala. Popsaný postup je současně plně v souladu s řády a rozhodovací praxí disciplinární komise UEFA,“ uvedl Baček.

Hlavní rozhodčí Černý zákrok viděl, protože o něm s Fraňkem komunikoval. Chorého úder však podle komise neměl závažný vliv na zdraví hráče, protože Sörensen utkání dohrál a následně nastoupil i k souboji v týdnu se Slováckem.

Rozhodnutí Disciplinární komise tak je zřejmě v souladu s nastavenými pravidly, ale budí velké vášně. Pro Plzeň je sedmadvacetiletý útočník klíčovým hráčem a pro obrany soupeřů postrachem.

Chorý je vyhlášený důrazným stylem hry a také konkurenční týmy v boji o čelo tabulky by určitě přivítaly, kdyby útočník absentoval. To se ale nestane, a tak může forvard nastoupit i v posledním utkání podzimu s Pardubicemi.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.

Ženy mají v hokeji své místo

V neděli bylo potřeba prodloužení, než Danielle Serdachny vystřelila přes Aerin Frankelovou v oslabení a zajistila Kanadě vítězství 6-5 nad týmem USA o zlatou medaili na Mistrovství světa žen IIHF 2024 v Utice, New York. Jeden rok předtím Američanky triumfovaly na kanadské půdě.