5.3 C
Czech
Pondělí 16. března 2026
ŠipkyChisnall má čtvrtý titul z European Tour. Ve finálové bitvě přehrál Humphriese

Chisnall má čtvrtý titul z European Tour. Ve finálové bitvě přehrál Humphriese

Dave Chisnall si podmanil Kiel. Angličan dominoval na první ze zastávek European Tour, v Německu prošel až do finále. Na úvodním turnaji vyřadil například těžké velšské kalibry v podobě Jonnyho Claytona a Gerwyna Price. Na závěr pak přetlačil Luka Humphriese a získal svůj čtvrtý titul z European Tour.

V nové sezoně profesionálních šipek už naplno běží podniky Players Championship, hrají se major turnaje, včetně dlouhodobé soutěže s názvem Premier League. Známe mistra světa, vítěze The Masters, chystá se UK Open. A nyní se rozběhla i oblíbená jízda PDC po Evropě, tedy European Tour. První zastávkou byl Kiel.

Na severu Německa se představil i český hráč Filip Šebesta, avšak padl hned v prvním kole s Keeganem Brownem. Pozornost tak na sebe nestrhl zástupce České republiky, nýbrž Anglie. Muž, jenž Šebestu loni porazil 6:0 na European Tour číslo 6… Byl to Dave Chisnall.

Finalista The Masters 2022 si na první ze zastávek letošní ET v prvním kole poradil s Lewisem Williamsem, ve druhém dokázal porazit jeho krajana a bývalého mistra světa Gerwyna Price. Účastník letošní Premier League padl s Chisnallem poměrem 4:6.

A byla to úchvatná bitva. Price zahrál průměr 108,29, „Chizzy“ jen o bod nižší. Dohromady hodili patnáct maximálních náhozů a dvacet pět náhozů 140+. Price měl sice lepší úspěšnost na zavírání, v klíčovém okamžiku ale ztratil podání a Chisnall postoupil.

Ve čtvrtfinále pak narazil na domácího Martina Schindlera, jenž letos slušně zatápěl na MS nynější světové jedničce Michaelu Smithovi, Chisnall ale duel zvládl a šel po výhře 6:4 do semifinále. Tam porazil třetího Velšana na turnaji Jonnyho Claytona 7:5 a mířil vstříc trofeji.

Finále s králem European Tour

Loni Angličan Luke Humphries kraloval na cestách organizace PDC po Evropě, opanoval i turnaj v České republice. Nyní si dělal choutky na zisk titulu hned na první zastávce, stopku mu ale vystavil rozjetý Dave Chisnall.

https://twitter.com/OfficialPDC/status/1629963529779331072?s=20

Ve svém signifikantním žlutočerném dresu hodil pozdější vítěz turnaje osmkrát 180, držel průměr nad 101 body a Humphriese dvakrát brejknul. I díky tomu nakonec vyhrál 8:5 a získal svou čtvrtou výhru na jednom z podniků European Tour v kariéře.

Nejčtenější tento týden

Drama do poslední chvíle, Sparta skolila Kladno a postupuje

Sparta je posledním čtvrtfinalistou extraligového play off. V rozhodujícím pátém duelu předkola porazila Kladno 3:2 po prodloužení a sérii ovládla 3:2 na zápasy. Postup domácím vystřelil v přesilovce kapitán Filip Chlapík, který rozhodl v čase 76:54. Pražany teď čeká čtvrtfinále proti Plzni.

Medveděv v Indian Wells ukončil Alcarazovu vítěznou sérii

Carlos Alcaraz letos poprvé narazil. V semifinále turnaje v Indian Wells nestačil na skvěle hrajícího Daniila Medveděva, který vyhrál 6:3 a 7:6. Očekávaný souboj Alcaraze s Jannikem Sinnerem se tak nekoná. Ruský tenista potvrdil velkou formu z posledních týdnů a znovu připomněl, že s ním musí špička ATP vážně počítat.

Adamczyková byla při návratu do Světového poháru osmá

Eva Adamczyková se po olympijském stříbru vrátila do seriálu Světového poháru osmým místem. V rakouském Montafonu prošla jako jediná z českého týmu až do vyřazovacích jízd a dlouho držela naději na výraznější výsledek. Nakonec ji zastavil nepovedený závěr semifinále a pád v malém finále. Vítězství slavila Švýcarka Sina Siegenthalerová.

Nosková v Indian Wells ožila a uznání si vysloužila i od Sabalenky

Linda Nosková do finále v Indian Wells neprošla, ale z Kalifornie odjíždí s turnajem, který jí může výrazně pomoct. Po slabším vstupu do sezony se znovu chytla, došla do semifinále a proti světové jedničce ukázala, že s elitou umí držet krok. Aryna Sabalenka sice vyhrála 6:3 a 6:4, česká tenistka ale favoritce zápas rozhodně neulehčila.

Chmelař rozhodl, Nečas skóroval a Rittich slavil výhru

Jaroslav Chmelař zařídil Rangers cennou výhru v Minnesotě. Martin Nečas korigoval porážku Colorada ve Winnipegu a David Pastrňák s Pavlem Zachou pomohli Bostonu k vítězství po nájezdech. Ze čtveřice českých brankářů se radoval jen David Rittich.

Antonelli vyhrál v Číně a vrátil Itálii triumf

Andrea Kimi Antonelli proměnil rekordní kvalifikaci v premiérové vítězství ve formuli 1. Devatenáctiletý jezdec Mercedesu ovládl Velkou cenu Číny, porazil George Russella a po dvaceti letech vrátil Itálii triumf v závodě mistrovství světa.

Portland porazil Utah a Krejčí pomohl pěti asistencemi

Portland zvládl domácí duel s Utahem a po výhře 124:114 znovu o něco stáhl ztrátu na Golden State. Vít Krejčí tentokrát nepatřil mezi hlavní střelce, ale do vítězství se zapsal solidní všestrannou prací. Za 15 minut přidal 2 body, 3 doskoky a 5 asistencí. Pro Trail Blazers je to v závěru sezony přesně ten typ večera, který drží tým ve hře.

Jack Draper vypadl v Indian Wells po kontroverzním momentu, Medveděv postupuje

Britský tenista Jack Draper skončil na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále, když podlehl Daniilu Medveděvovi 1:6 a 5:7. Zápas však poznamenal kontroverzní moment ve druhém setu, kdy rozhodčí přisoudila bod ruskému hráči kvůli údajnému rušení soupeře.

Jonny Clayton ovládl šestý večer Premier League Darts, přestože byl zraněný

Velšský šipkař Jonny Clayton vyhrál šestý večer soutěže Premier League Darts 2026 v Nottinghamu, když ve finále jasně porazil Luka Humphriese 6:1. Clayton tak získal své druhé prvenství v letošní sezoně, když navázal na triumf z třetího večera v Glasgow.

Russell ovládl sprintovou kvalifikaci v Číně před Antonellim a Norrisem

Mercedes potvrdil v Šanghaji výborný vstup do nové sezony. Sprintovou kvalifikaci vyhrál George Russell, druhé místo bral Andrea Kimi Antonelli a třetí skončil Lando Norris. Stáj z Brackley tak znovu ukázala, že na úvod ročníku patří k nejrychlejším týmům v poli.

Český večer v NHL, Nečas a Hronek slavili výhry

Čeští hokejisté byli v noci v NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas pomohl Coloradu gólem a asistencí k jasné výhře v Seattlu a poprvé v kariéře dosáhl na metu 30 branek v sezoně. Dva body zapsal také Filip Hronek, který zachránil Vancouver v závěru základní hrací doby. David Pastrňák se podílel na obou gólech Bostonu, porážku se San Jose ale neodvrátil.

Mondo Duplantis překonal rekord ve skoku o tyči. Už popatnácté

Švédský tyčkař Armand Duplantis znovu posunul hranice svého sportu. Na domácím mítinku v Uppsale překonal laťku ve výšce 6,31 metru a už popatnácté v kariéře vylepšil světový rekord. Fenomén přezdívaný Mondo dál potvrzuje svou dominanci.

Berger za nakopnutí Kuchty trest nedostane, Slavia ale čelí řízení

Disciplinární komise nemůže potrestat slávistického fyzioterapeuta Daniela Bergera za incident z poločasové přestávky derby se Spartou. Důvod je prostý, není členem FAČR. Případ tím ale nekončí. Komise už zahájila řízení se Slavií a čeká, jak klub zareaguje na selhání svého zaměstnance.

Jiří Tuž poprvé v kariéře vystoupal na pódium Světového poháru

Český běžec na lyžích Jiří Tuž prožil v Drammenu životní večer. Ve sprintu klasickou technikou dojel druhý a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. Jednadvacetiletý reprezentant navázal na silné výsledky z této sezony a potvrdil, že už patří mezi nejužší sprintařskou špičku.

Jack Draper šokoval Djokoviče v Indian Wells, Kartal kvůli zranění odstoupila 

Britský tenista Jack Draper zaznamenal jedno z největších vítězství své kariéry, když v osmifinále turnaje v Indian Wells porazil Novaka Djokoviče. Po více než dvou a půl hodinách dramatického boje zvítězil 4:6, 6:4, 7:6 a poprvé v kariéře dokázal srbského šampiona porazit.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama