FotbalChelsea sní o návratu Edena Hazarda. Plán už posvětil i majitel klubu...

Chelsea sní o návratu Edena Hazarda. Plán už posvětil i majitel klubu Abramovič

Když belgický fotbalista Eden Hazard v roce 2019 opouštěl Chelsea, fanoušci smutnili. Londýnskému klubu dala sbohem legenda, která si svého času podmanila celou Premier League. V Realu se od Hazarda čekalo hodně, svůj potenciál ale ve Španělsku nenaplnil. Rýsuje se tak velkolepý návrat, se kterým už souhlasil i majitel klubu.

Eden Hazard? To je pan fotbalista. Ovládl ligovou scénu s Lille, Realem Madrid a dvakrát slavil triumf i s londýnskou Chelsea. Na Ostrovech prožil Hazard nejlepší léta své kariéry, před dvěma lety se ale rozhodl pro změnu. Štace u „Bílého baletu“ ale není taková, jakou si představoval.

Belgičan odehrál za Real celkem 51 zápasů, ve kterých se ale gólově prosadil pouze pětkrát a přidal devět asistencí. Což je na hráče, který přestupoval do hlavního města Španělska za 115 milionů eur, žalostně málo. Kariéru ale ještě ve svých 30 letech balit nehodlá.

Mluví se o návratu do Chelsea

Jak už bylo řečeno, Hazardovi se dařilo zejména v Chelsea. V modrém dresu dal ve 352 zápasech 110 gólů a téměř totožné číslo svítí i u údajích o asistencích. Belgického křídelníka v Londýně zbožňovali, a kdyby se potvrdili zvěsti o comebacku, byli by fanoušci jako u vytržení.

Hazardovi klesla od doby, kdy z Chelsea odcházel, hodnota o několik desítek milionů. Roman Abramovič, majitel klubu, tak nechce za legendu zaplatit více než 35 milionů eur. Na které samozřejmě v Realu přistoupit nechtějí.

Miláčka publika by ale rád přivítal v týmu úřadujících šampionů Ligy mistrů i kouč Thomas Tuchel. „Je to špičkový hráč a mnoho let byl klíčovým mužem tohoto klubu a této ligy. Podle mého názoru té nejtěžší ligy na světě,“ začal Němec.

„Chovám k němu ten největší respekt. Lidé ho tady moc dobře znají. Teď však hraje za Real a i tady platí za důležitého člena týmu,“ doplnil. Faktem však je, že na Pyrenejském poloostrově hatí jeho počínání na hřišti častá zranění.

Uvidíme, co přinese zimní, respektive letní přestupové období. Reálná šance na comeback Edena Hazarda do Chelsea však jednoznačně existuje.

A ještě jedna věc. Když Hazard odcházel v roce 2019, pronesl na závěr svého angažmá v Anglii zajímavou větu. „Až tady v Madridu skončím, vrátím se do Chelsea. Dokončím tady to, co mám, pak se vrátím,“ pronesl.

Tak se nechme překvapit.

Nejčtenější tento týden

Bojovník UFC Daniel Rodriguez strávil měsíce ve vězení v Mexiku

Zkušený bojovník UFC Daniel Rodriguez se po dlouhé odmlce znovu ozval fanouškům. Na sociálních sítích naznačil, že se právě dostal na svobodu. Jeho zmizení z veřejného prostoru tak podle všeho souviselo s pobytem ve vězení v Mexiku, o kterém se dosud jen spekulovalo.

Šok v F1. Max Verstappen přijde o důležitou část týmu 

Přestup, který může přepsat mapu Formule 1. Gianpiero Lambiase, dlouholetý závodní inženýr, s nímž Max Verstappen spojil celou svou kariéru v Red Bullu, má podle zákulisních informací zamířit od roku 2028 do McLarenu. Tah, jenž může zásadně ovlivnit nejen budoucnost nizozemského šampiona, ale i rozložení sil mezi elitními týmy.

McDavid pěti body dovedl Edmonton k výhře a Buffalo dál tlačí na Carolinu

Connor McDavid znovu ukázal, proč patří mezi největší hvězdy NHL. Při výhře Edmontonu 5:2 na ledě San Jose nasázel hattrick a přidal dvě asistence. Buffalo mezitím uspělo v New Yorku proti Rangers 5:3 a na Východě dál živí nečekaně silný boj o první místo. Ve středečním programu navíc zabral i Washington, který zůstal ve hře o play off.

Lehečka a Macháč jsou v Monte Carlu ve třetím kole

Čeští tenisté Jiří Lehečka a Tomáš Macháč zvládli druhé kolo Masters v Monte Carlu a dál živí čtvrtfinálové ambice. Lehečka otočil duel s Alejandrem Tabilem po ztraceném prvním setu, Macháč si ve dvou sadách poradil s Franciscem Cerúndolem. Oba tak potvrdili výborný vstup do antukové části sezony a v dalším kole je čekají velmi atraktivní soupeři.

Aston Martin v krizi. Slabiny sahají hluboko do konstrukce vozu

Britský tým Aston Martin ve Formuli 1 zažívá rozpačitý vstup do sezony a kritika se dlouho snášela především na motor Hondy. Nové informace ale ukazují, že skutečný problém je mnohem komplexnější a z velké části leží na bedrech samotného monopostu.

Zacha a Nečas skórovali, Pastrňák s Klapkou zapsali dvě asistence

Čeští hokejisté byli v dalším hracím dni NHL výrazně vidět. Pavel Zacha pomohl Bostonu gólem a asistencí, David Pastrňák přidal dvě přihrávky a Adam Klapka zapsal také dva body. Martin Nečas pak rozhodl o výhře Colorada nad St. Louis. Přesto ne všechny české výkony vedly k vítězství, Boston i Calgary padly až v prodloužení.

Rytíři Kladno začali s obměnou kádru, končí dva cizinci

Kladno začíná skládat kádr pro novou extraligovou sezonu a první změny už jsou venku. V týmu nepokračují švédský brankář Oscar Dansk a americký obránce Wyatt Wylie. Oba přišli až v průběhu minulého ročníku, teď si ale hledají nové angažmá.

George Russell pod tlakem. Kimi Antonelli mu v Mercedesu nečekaně zatápí

Formule 1 řeší po třech závodech nečekané téma, a to interní souboj v Mercedesu. Zatímco George Russell měl být jasnou jedničkou, devatenáctiletý Kimi Antonelli mu bere body i pozornost a začíná přepisovat očekávaný scénář sezony.

Kučerov dal 400. gól, Tampa ale v Buffalu padla

Nikita Kučerov dosáhl v NHL na další velké jubileum. Ruský útočník vstřelil za Tampu Bay svůj 400. gól, jenže Lightning v důležitém souboji o čelo Atlantické divize prohráli v Buffalu 2:4. Sabres se tak na soupeře bodově dotáhli a dál zůstávají ve hře i o první místo ve Východní konferenci.

Nathan Aspinall znovu na vrcholu. V Mnichově otočil finále a slaví čtvrtý titul z European Tour

Britský šipkař Nathan Aspinall předvedl v Mnichově parádní obrat a ve finále German Darts Grand Prix porazil Dannyho Nopperta 8:5. Výkonem s průměrem přes 100 bodů potvrdil návrat do formy a přidal už čtvrtý triumf na European Tour.

Vydřený obrat a třetí titul, Bouzková uspěla v Bogotě

Marie Bouzková zvládla na antuce v Bogotě těžké finále s Pannou Udvardy a po obratu získala třetí titul na okruhu WTA. Česká tenistka po ztraceném prvním setu změnila hru, přidala na agresivitě a zápas převrátila ve svůj prospěch. Cenný týden pak podtrhl i posun ve světovém žebříčku, kde se vrátila na 24. místo.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama