Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Chára se vrací ke kořenům v NHL. Ještě rok bude hrát, opráší dres Islanders

  Hokejový obránce Zdeno Chára se ještě hokeje za Atlantským oceánem nenabažil. Po ne zrovna úspěšné sezoně ve Washingtonu mění slovenský bek dres. Do služby ho volá tým, ve kterém Chára před lety začínal – New York Islanders. Tvrďák podepsal smlouvu na 1 rok.

  Když ve Spojených státech zmíníte slovní spojení „slovenský hokej“, většině lidí se začnou vybavovat hráči, kteří během své kariéry prošli kluby NHL. Nejprestižnější soutěž světa hráli hokejisté jako Šatan, Sekera, Bondra, Gáborík a spol.

  Jen jeden Slovák překročil v zámoří hranici 1600 odehraných zápasů. A tím je Zdeno Chára. Největší hráč v soutěži s ránou jako když kopne kůň, kterého v roce 1996 draftoval výběr New Yorku Islanders. Ano, ten výběr, do kterého se teď obránce stěhuje.

  Tehdy zástupci „Ostrovanů“ ještě netušili, co mají v rukou. Cháru po 4 letech vyměnili do Ottawy, ze které pak 206 centimetrů vysoký zadák putoval do Bostonu, kde hrál celých 14 roků. S Bruins vyhrál Stanley Cup a dělal jim kapitána, vloni ale byl nucen ke změně.

  Boston prochází úpravou kádru a kromě Cháry z klubu letos zmizel i David Krejčí. Chára odehrál předešlý ročník ve Washingtonu, kde příliš nezářil. Po roce tak opět mění dres. Volání prvního „domova“ nemohl nechat bez povšimnutí.

  Smlouva na 1 rok

  Podmínky kontraktu zatím vedení Islanders ven nepustilo, mluví se ale o tom, že jeho délka bude mít hodnotu 1 roku. Na konci loňské sezony už bude Chárovi 45 let, což je sportovně poměrně vysoké číslo. Napodobí Jaromíra Jágra?

  Dost možná se o to bude chtít pokusit. K tomu má ale políčeno i na několik rekordů, které by chtěl v následující sezoně překonal. Celkově má na kontě 1608 utkání a je 13. v historickém pořadí. Na 7. místě je ale borec, kterých jich má jen o 44 víc.

  Tam bude Chára směřovat svou pozornost. Co se týče bodů, těch má vítěz NHL celkem 666 (207 gólů plus 459 asistencí), samozřejmě by ale rád něco přidal i letos. Zda se mu to v dresu Islanders povede, to nám ukáže až budoucnost.

  Chárova celkově 24. sezona v zámořské NHL startuje už 12. října.

  Sledujte nás na sítích