Více
  10.5 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Čeští stolní tenisté jsou za Atlantikem. Brzy jim odstartuje mistrovství světa

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V dějišti blížícího se mistrovství světa jednotlivců ve stolním tenise už je celá česká výprava, která čítá čtyři členy. Mezi muži se představí Lubomír Jančařík a Tomáš Polanský, ženy budou zastupovat Hana Matelová a Kateřina Tomanovská.     

  Nový formát turnaje, premiéra na americkém kontinentu a spousta dalších zajímavostí. Od příštího týdne se v Houstonu v USA rozběhne MS jednotlivců, od kterého si fanoušci slibují atraktivní podívanou. Světový šampionát se uskuteční po téměř tříleté odmlce, naposledy se hrálo v roce 2019 v Budapešti.

  Ve dvouhrách se představí hned 128 stolních tenistů a stolních tenistek, ve čtyřhře bude hrát dohromady 64 párů. Do startovní listiny zasáhl koronavirus, protože ne všichni mohli do Spojených států odcestovat. Chybět budou i oba obhájci posledních titulů. Číňan Ma Long uvolnil místo mladším, krajanku Liu Shiwen ze hry vyřadilo zranění.

  I česká výprava nevyrazila kompletní. Pavel Širuček, který si na olympiádě v Tokiu nezahrál kvůli pozitivnímu testu na covid, doléčil zraněné rameno teprve nedávno a kvůli tréninkovému a zápasovému manku za oceán nevyrazil.

  „Myslím, že to bylo správné rozhodnutí, protože Pavel dlouho nehrál a netrénoval, potřebuje se dostat zpět do formy. Jde nejen o hru samotnou, ale také o fyzickou a psychickou stránku věci,“ řekl reprezentační trenér Josef Plachý pro web ping-pong.cz.

  Rovnou do vyřazovací fáze  

  Kvůli jeho absenci nebudou mít muži žádné zastoupení ve čtyřhře, protože vzhledem k regulím turnaje ho ve dvojici s Tomášem Polanským nemůže nikdo jiný nahradit. Polanský si tak zahraje alespoň smíšenou čtyřhru, ve které nastoupí po boku Hany Matelové.

  Nový model turnaje není pro všechny zcela vítanou změnou. Pro spoustu hráčů a hráček to totiž znamená, že si na celém šampionátu mohou zahrát jenom jedno utkání. „Je to trochu kruté, ale nedá se s tím nic dělat. Když se začínalo ve skupinách, člověk se mohl trochu rozehrát, ale klidně také mohl prohrát už tam a nepostoupit. Takhle jsme rovnou v hlavní soutěži. Bude hodně záležet na losu, ale to už známe z jiných turnajů,“ okomentoval Tomáš Polanský.

  Mistrovství světa odstartuje v úterý 23. listopadu a bude trvat do 29. listopadu.   

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS