Více
  2.4 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Čeští stolní tenisté jsou za Atlantikem. Brzy jim odstartuje mistrovství světa

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V dějišti blížícího se mistrovství světa jednotlivců ve stolním tenise už je celá česká výprava, která čítá čtyři členy. Mezi muži se představí Lubomír Jančařík a Tomáš Polanský, ženy budou zastupovat Hana Matelová a Kateřina Tomanovská.     

  Nový formát turnaje, premiéra na americkém kontinentu a spousta dalších zajímavostí. Od příštího týdne se v Houstonu v USA rozběhne MS jednotlivců, od kterého si fanoušci slibují atraktivní podívanou. Světový šampionát se uskuteční po téměř tříleté odmlce, naposledy se hrálo v roce 2019 v Budapešti.

  Ve dvouhrách se představí hned 128 stolních tenistů a stolních tenistek, ve čtyřhře bude hrát dohromady 64 párů. Do startovní listiny zasáhl koronavirus, protože ne všichni mohli do Spojených států odcestovat. Chybět budou i oba obhájci posledních titulů. Číňan Ma Long uvolnil místo mladším, krajanku Liu Shiwen ze hry vyřadilo zranění.

  I česká výprava nevyrazila kompletní. Pavel Širuček, který si na olympiádě v Tokiu nezahrál kvůli pozitivnímu testu na covid, doléčil zraněné rameno teprve nedávno a kvůli tréninkovému a zápasovému manku za oceán nevyrazil.

  „Myslím, že to bylo správné rozhodnutí, protože Pavel dlouho nehrál a netrénoval, potřebuje se dostat zpět do formy. Jde nejen o hru samotnou, ale také o fyzickou a psychickou stránku věci,“ řekl reprezentační trenér Josef Plachý pro web ping-pong.cz.

  Rovnou do vyřazovací fáze  

  Kvůli jeho absenci nebudou mít muži žádné zastoupení ve čtyřhře, protože vzhledem k regulím turnaje ho ve dvojici s Tomášem Polanským nemůže nikdo jiný nahradit. Polanský si tak zahraje alespoň smíšenou čtyřhru, ve které nastoupí po boku Hany Matelové.

  Nový model turnaje není pro všechny zcela vítanou změnou. Pro spoustu hráčů a hráček to totiž znamená, že si na celém šampionátu mohou zahrát jenom jedno utkání. „Je to trochu kruté, ale nedá se s tím nic dělat. Když se začínalo ve skupinách, člověk se mohl trochu rozehrát, ale klidně také mohl prohrát už tam a nepostoupit. Takhle jsme rovnou v hlavní soutěži. Bude hodně záležet na losu, ale to už známe z jiných turnajů,“ okomentoval Tomáš Polanský.

  Mistrovství světa odstartuje v úterý 23. listopadu a bude trvat do 29. listopadu.   

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  MS ve st. tenise

  Mladý Švéd s hranatou pálkou ohromuje svět. Na MS v Houstonu už je ve čtvrtfinále

  Mistrovství světa ve stolním tenise, které se poprvé v historii koná v Americe, už zná kompletní složení čtvrtfinalistů ve dvouhře mužů i žen. Není mezi nimi ani jeden český zástupce, všichni vypadli už v úvodu.
  Hana Matelová

  Rozjetá stolní tenistka Matelová řádí. Na světovém turnaji v Tunisu už je ve finále

  Obrovský úspěch zaznamenala stolní tenistka Hana Matelová na turnaji WTT Contender v Tunisu. Její cesta turnajem se nezastavila ani v semifinále, kde porazila evropskou jedničku Polcanovou a v sobotu ji čeká přímý souboj o nejcennější trofej.
  Jiří Vráblík

  Odložené mistrovství ve stolním tenise ovládl Vráblík. Mezi ženami vyčnívala Matelová

  Třídenní mistrovství České republiky ve stolním tenise, které bylo přeloženo kvůli koronaviru, je minulostí. Pro titul si mezi muži došel zkušený Jiří Vráblík, který ve finále porazil největší překvapení turnaje Šimona Bělíka.
  Stolní tenis

  Úžasná jízda českých stolních tenistů. Už jsou ve čtvrtfinále, na ME ještě neprohráli

  V rumunské Kluži na začátku týdne odstartovalo mistrovství Evropy družstev ve stolním tenise, kde startují také české týmy. Mužům se ve skupině dařilo a zajistili si přímý postup do čtvrtfinále, ženy skončily druhé a do další fáze turnaje se neprobojovaly.
  Stolní tenis

  Nadvláda pokračuje. Stolní tenisté z Číny nemají na olympiádě konkurenci

  Pouze jedna jediná kategorie zbývá dohrát na olympijských hrách ve stolním tenise. Medaile jsou rozdané v kategoriích jednotlivců, smíšených čtyřher i družstev žen. V pátek, kdy soutěž družstev mužů nabídne poslední zápasy, se rozhodne o posledních cenných kovech.
  Pavel Širuček

  Sportovní tragédie. Širučka vyřadil pozitivní test, olympijský sen se rozplynul

  Už čtvrtý pozitivní test na covid-19 hlásí česká výprava na olympijských hrách v Tokiu. Dalším nakaženým je stolní tenista Pavel Širuček, který si tak první start na olympiádě v kariéře nepřipíše. Vzešlo to z pravidelného testování, které absolvují všichni sportovci.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama