12 C
Czech
Pátek 13. března 2026
Ostatní sportyČeští squashisté budou bojovat na mistrovství Evropy. Sezonu rozjeli fantasticky

Čeští squashisté budou bojovat na mistrovství Evropy. Sezonu rozjeli fantasticky

Výbornou formu ze začátku sezony chtějí proměnit v úspěch čeští squashisté na mistrovství Evropy v Hamburgu. Turnaje, který začne od středy, se účastní Viktor Byrtus, který se dostal v minulém týdnu do finále solidně obsazeného Bremer Schlüssel v Německu. Usilovat o kvalitní výsledek bude také Daniel Mekbib, Jakub Solnický a Ondřej Vorlíček, který nahradil zraněného Marka Panáčka. Hrát by se mělo na atraktivním skleněném kurtu.

Jsou rozjetí a vědí, že mohou porážet silné protivníky. Nová squashová sezona totiž začala pro domácí hráče naprosto skvěle. Marek Panáček z kraje měsíce vyhrál mezinárodní PSA turnaj v Ostravě. Na poslední chvíli se však musel z evropského šampionátu odhlásit. „Na tréninku jsem se bohužel zranil, šel jsem k fyzioterapeutovi a rozhodli jsme se, že nebudeme nic riskovat na začátku sezony. Není to nic vážného, příští týden už budu v plné síle,“ dodal Panáček.

Jako první do mistrovství Evropy vstoupí Viktor Byrtus, který ve středu od 13:00 vyzve Švéda Filipa Hultmana. A chce rozhodně navázat na německý turnaj z předešlého týdne, kde ve druhém kole porazil prvního nasazeného Španěla Bernata Jaumeho, 50. hráče světového žebříčku. A v semifinále pak za 25 minut odrovnal Němce Yannika Omlora, který zase drží 100. místo na světě.

„Šampionát je jedna z nejprestižnějších akcí, kterou máme v Evropě. Cíle nemám, chci v každém zápase nechat všechno. Pokud se mi podaří postoupit z prvního kola, tak se střetnu s nasazenou jedničkou Švýcarem Nicolasem Muellerem, se kterým trénuji v německém týmu. Patří do světové špičky,“ dodal Byrtus.

Mistrovství Evropy bude vůbec první akcí nové sezony pro Daniela Mekbiba. „Mojí ambicí je dostat se do čtvrtfinále. Rád bych si vylepšil své nejlepší umístění na ME, tedy deváté místo v Bratislavě,“ dodal Mekbib, který nastoupí v prvním kole proti Řekovi Leonidais Benoviasovi. „Mám za sebou asi nejdelší přípravu, co jsem kdy měl. Nedal jsem si tak dlouhou pauzu jako v předešlých letech, takže se cítím skvěle a těším se na sezónu.“

Jakub Solnický vyzve v úvodu Poláka Leona Krysiaka. „Je to po delší době, co se zase může konat mistrovství Evropy, takže je to trochu speciální. Kdybych se dostal mezi osm nejlepších hráčů, tak bych byl spokojený,“ tvrdil Solnický, který se účastnil také letošních Světových her. Vorlíčka zase čeká Maďar Daniel Simon. Druhým nasazeným na turnaji v Hamburgu je Francouz Victor Crouin. V kategorii žen se nepředstaví Anna Serme, která se léčí se zraněnou rukou. Finálové zápasy se odehrají v sobotu 20. srpna.

Nejčtenější tento týden

Mondo Duplantis překonal rekord ve skoku o tyči. Už popatnácté

Švédský tyčkař Armand Duplantis znovu posunul hranice svého sportu. Na domácím mítinku v Uppsale překonal laťku ve výšce 6,31 metru a už popatnácté v kariéře vylepšil světový rekord. Fenomén přezdívaný Mondo dál potvrzuje svou dominanci.

Berger za nakopnutí Kuchty trest nedostane, Slavia ale čelí řízení

Disciplinární komise nemůže potrestat slávistického fyzioterapeuta Daniela Bergera za incident z poločasové přestávky derby se Spartou. Důvod je prostý, není členem FAČR. Případ tím ale nekončí. Komise už zahájila řízení se Slavií a čeká, jak klub zareaguje na selhání svého zaměstnance.

Jiří Tuž poprvé v kariéře vystoupal na pódium Světového poháru

Český běžec na lyžích Jiří Tuž prožil v Drammenu životní večer. Ve sprintu klasickou technikou dojel druhý a poprvé v kariéře se dostal na stupně vítězů ve Světovém poháru. Jednadvacetiletý reprezentant navázal na silné výsledky z této sezony a potvrdil, že už patří mezi nejužší sprintařskou špičku.

Jack Draper šokoval Djokoviče v Indian Wells, Kartal kvůli zranění odstoupila 

Britský tenista Jack Draper zaznamenal jedno z největších vítězství své kariéry, když v osmifinále turnaje v Indian Wells porazil Novaka Djokoviče. Po více než dvou a půl hodinách dramatického boje zvítězil 4:6, 6:4, 7:6 a poprvé v kariéře dokázal srbského šampiona porazit.

Írán o účasti na fotbalovém mistrovství světa FIFA neuvažuje, uvedl tamní ministr sportu

Írán se podle ministra sportu a mládeže Ahmada Donjamalího v současné situaci nemůže zúčastnit fotbalového mistrovství světa 2026. Turnaj se má konat ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku a začne 11. června, šance na účast íránského týmu je však mizivá.

Pastrňák rozhodl, Nečas skóroval a čeští brankáři slavili

Čeští hokejisté byli v úterním programu NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas sice pomohl Coloradu gólem, jenže jeho tým doma padl s Edmontonem 3:4. David Pastrňák naopak v prodloužení připravil vítěznou branku Bostonu proti Los Angeles. Radost měli i gólmani Jakub Dobeš a Lukáš Dostál, kteří své týmy podrželi při výhrách.

Ronda Rousey zpět v kleci. Po deseti letech vyzve Carano

Bývalá hvězda smíšených bojových umění Ronda Rousey chce podle svých slov „přepsat svůj konec“, když se po deseti letech vrátí do MMA zápasem proti Gině Carano. Souboj dvou amerických legend se uskuteční 16. května v aréně Intuit Dome.

Donald Trump by podle Infantina uvítal účast Íránu na mistrovství světa

Americký prezident Donald Trump podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina uvedl, že íránská reprezentace je na letošním mistrovství světa ve fotbale ve Spojených státech vítána, a to i navzdory probíhajícímu vojenskému konfliktu mezi oběma zeměmi.

Šesti íránským fotbalistkám byl udělen azyl v Austrálii

Příběh íránského ženského fotbalového týmu během asijského šampionátu v Austrálii má nečekané pokračování. Několik hráček se rozhodlo nevrátit do vlasti a požádalo o ochranu. Australská vláda jim nabídla humanitární víza.

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.

Siniaková v Indian Wells vyřadila obhájkyni titulu Andrejevovou

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells mimořádně těžký zápas a poprvé v kariéře prošla do osmifinále dvouhry. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila obhájkyni titulu Mirru Andrejevovou 4:6, 7:6, 6:3. V dalším kole narazí na Elinu Svitolinu.

Kämpf se ve Washingtonu těší na novou šanci, debut zatím brzdí administrativa

David Kämpf má za sebou další nečekaný přesun v NHL a v novém působišti zatím sbírá první dojmy. Český útočník po odchodu z Vancouveru přiznal, že ho výměna zaskočila, zároveň ale neskrývá radost z angažmá ve Washingtonu. Do kabiny přišel mezi známé tváře a věří, že týmu brzy pomůže i na ledě.

Ostuda po Old Firm derby. Na hřiště vtrhli fanoušci, zasahovala policie 

Čtvrtfinále Skotského poháru mezi Rangers a Celticem mělo být dalším velkým dílem slavného Old Firm derby. Nakonec se však bude mluvit především o chaotických scénách po závěrečném hvizdu. Po penaltovém rozstřelu, který poslal Celtic do semifinále, totiž na trávník stadionu Ibrox vtrhli fanoušci obou klubů a incidenty nyní vyšetřuje policie i skotská fotbalová asociace.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama