ZOH 2026Čeští curleři porazili Švédy a olympiádu zakončili výhrou 10:4

Čeští curleři porazili Švédy a olympiádu zakončili výhrou 10:4

Čeští curleři se s olympijským turnajem v Cortině d’Ampezzo rozloučili výrazným vítězstvím nad obhájci zlata ze Švédska 10:4. Tým skipa Lukáše Klímy při premiéře pod pěti kruhy skončil osmý s bilancí tří výher a šesti porážek. Po těžkém úvodu ale Češi vyhráli poslední tři zápasy, navázali na úspěchy proti Číně a Německu a zanechali dojem, že na této úrovni nejsou do počtu.

Češi šli do posledního utkání s vědomím, že na semifinále už nedosáhnou ani oni, ani Švédové. Přesto se hrálo naplno a od prvních endů bylo vidět, že český tým chce turnaj zavřít dobrým výkonem.

Úvod jim vyšel. Po třetím endu vedli 3:1 a po další chybě švédského skipa Niklase Edina se náskok zvedl na 5:1. Klíma pak popsal, co pomohlo k tak svižnému startu. „Stejně jako s Číňany jsme měli dnes dobrý vstup do zápasu.“

Silný závěr a vítězství rozdílem třídy

Švédové se ale ještě nadechli. Sáhli ke změně, Edina v průběhu vystřídal náhradník Simon Olofsson, a soupeř postupně stáhl ztrátu na jediný bod. V tu chvíli přišel pro český tým nejdůležitější úsek zápasu.

V sedmém endu Češi zapsali dva body a v osmém přidali další tři. Zápas tím prakticky zavřeli a dohrávka už nedávala smysl, duel se proto ukončil předčasně. Klíma ocenil, že tým ustál pasáž, kdy se soupeř dotáhl. „V šestém endu jsme udělali pár chyb a soupeř se dostal na dosah. Mám ale radost, že nás to nijak nepoložilo.“

Bilance 3 a 6 a pocit že se není za co stydět

Celý turnaj měl pro české barvy dvě tváře. Začal šesti porážkami v řadě a nejvíc bolela hned ta první, těsná prohra s USA 7:8, kdy měl tým zápas dlouho dobře rozehraný. Pak přišly nezdary proti Švýcarsku, Norsku, Velké Británii, Itálii a Kanadě.

Závěr ale obrátil náladu. Výhry nad Německem 9:7, Čínou 10:5 a na konci i nad Švédy dodaly výsledku jiný rámec. Klíma to shrnul bez přikrášlení. „Ten turnaj se zatím hodnotí velmi obtížně, protože 3-6 je trošku méně, než v co jsme doufali.“

Současně ale připomněl, že se tým nemá za co schovávat. „Výsledek 3-6 není určitě tak tragický,“ řekl a doplnil, že osmé místo odpovídá reálné výkonnosti v konkurenci nejlepších. Podobně mluvil i viceskip Marek Černovský, který po vítězném konci vyzdvihl zážitek z olympiády a také podporu fanoušků.

Sestavu na hrách tvořili Lukáš Klíma, Marek Černovský, Martin Jurík, Lukáš Klípa a Radek Boháč. Češi si olympijskou premiéru vybojovali sedmým místem na loňském světovém šampionátu v Kanadě a v Cortině obsadili osmou příčku. V konečné tabulce za sebou nechali právě Švédy i Čínu, do bojů o medaile prošly Švýcarsko, Kanada, Norsko a Velká Británie.

Nejčtenější tento týden

Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.

Nejlepším hokejistou roku podle IIHF se stal Macklin Celebrini

Kanadský útočník Macklin Celebrini ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace o nejlepšího hokejistu uplynulé sezony. Dvacetiletý talent zaujal výkony v NHL i na reprezentační scéně. Za sebou nechal amerického brankáře Connora Hellebuycka i finského útočníka Sebastiana Aho.

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.

Karolína Muchová si poprvé zahraje finále Wimbledonu

Karolína Muchová si poprvé v kariéře zahraje finále Wimbledonu. Česká tenistka po obrovské bitvě porazila Coco Gauff 6:2, 1:6, 7:6, když v rozhodujícím super tie breaku odvrátila mečbol a zvítězila 12:10. V sobotu tak zabojuje o svůj premiérový grandslamový titul.

Souboj Tyson Fury vs. Anthony Joshua může přepsat historii. Ve Wembley by se boxovalo až nad ránem

Očekávaný střet dvou největších britských boxerských hvězd se blíží. Tyson Fury a Anthony Joshua by se mohli utkat v londýnském Wembley, organizátoři ale zvažují netradiční začátek galavečera. Kvůli milionům televizních diváků v zámoří by hlavní zápas mohl odstartovat až v časných ranních hodinách.

UFC nesmí na své hvězdy zapomínat. Cody Garbrandt žádá větší podporu pro bojovníky po kariéře

Sláva, vyprodané arény a miliony fanoušků. Tak vypadá vrchol kariéry elitních zápasníků UFC. Jenže po posledním zápase často přichází nejistota. Bývalý šampion bantamové váhy Cody Garbrandt nyní vyzval vedení organizace, aby svým bojovníkům nabízelo lepší zdravotní i finanční zabezpečení po konci aktivní kariéry.

Pohádka pokračuje! Arthur Fery senzačně postoupil do semifinále Wimbledonu

Britský tenista Arthur Fery dál přepisuje historii Wimbledonu. Třiadvacetiletý držitel divoké karty vyřadil Itala Flavia Cobolliho a jako první britský hráč s divokou kartou v otevřené éře postoupil do semifinále grandslamového turnaje.

Linda Nosková sní o wimbledonském triumfu po vzoru Petry Kvitové

Linda Nosková prožívá životní turnaj. Po premiérovém postupu do semifinále Wimbledonu mluvila o inspiraci Petrou Kvitovou, o nečekaném ranním rituálu i o přání zahrát si historické české finále s Karolínou Muchovou. Už ve čtvrtek navíc poprvé nastoupí na slavném centrálním kurtu.

Tadej Pogačar přišel o žlutý trikot. Pekelné vedro zamíchalo pořadím na Tour de France

Čtvrtá etapa Tour de France nabídla nejen vítězství Madse Pedersena, ale také výrazný zvrat v celkovém pořadí. Obhájce titulu Tadej Pogačar přišel v extrémním vedru o žlutý trikot, který nově oblékne norský cyklista Torstein Træen. Závodníci se navíc museli vypořádat s teplotami atakujícími čtyřicet stupňů Celsia.

Djokovič po pětihodinové bitvě postoupil do semifinále Wimbledonu

Novak Djokovic zvládl jeden z nejtěžších zápasů své kariéry a po více než pěti hodinách porazil Felixe Augera Aliassimeho. Sedminásobný šampion Wimbledonu zvítězil 7:6, 3:6, 6:3, 6:7 a 7:6 a v semifinále vyzve obhájce titulu Jannika Sinnera.

Pogačar ovládl třetí etapu Tour de France a oblékl žlutý trikot

Obhájce loňského triumfu Tadej Pogačar vyhrál třetí etapu Tour de France a poprvé v letošním ročníku se dostal do čela průběžného pořadí. Ve stoupání do cíle soupeřům ujel krátkým, ale drtivým nástupem. Závod navíc výrazně ovlivnily extrémní vedra a rozsáhlé lesní požáry na jihu Francie.

„Mám toho dost.“ Max Verstappen po dalším selhání ostře kritizoval Red Bull

Max Verstappen po Velké ceně Velké Británie nešetřil kritikou vlastního týmu. Čtyřnásobný mistr světa označil technickou závadu svého monopostu za nebezpečnou a přiznal, že už má opakujících se problémů plné zuby. Podle něj může podobná porucha v rychlých zatáčkách skončit vážnou nehodou.

Leclerc v Silverstonu ukončil téměř dvouleté čekání na vítězství

Charles Leclerc ovládl Velkou cenu Británie a připsal si první triumf ve formuli 1 od října 2024. Jezdec Ferrari využil skvělý start, udržel vedení po většinu závodu a v cíli slavil před Georgem Russellem a týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Dramatický průběh ovlivnily technické potíže Kimiho Antonelliho i závěr za safety carem.

Lesní požáry změní Tour de France. Třetí etapa se pojede bez diváků

Pořadatelé Tour de France museli kvůli rozsáhlému lesnímu požáru na jihu Francie přijmout bezprecedentní opatření. Třetí etapa se sice pojede podle plánu, diváci ale nedostanou povolení postavit se podél trati ani fandit v cíli.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama