Více
  9.7 C
  Czech
  Pondělí 15. dubna 2024

  Český smutek v Tokiu. Dostál dojel pátý, Špotáková selhala už v kvalifikaci

  Tohle neslyší žádný český příznivec rád. Olympionikům se úterní program olympijských her hrubě nepovedl. Špatně dopadla bratrská dvojice kanoistů Fuksových, roli favorita nepotvrdil Dostál a poprvé od roku 1996 se žádná Češka neprobila do finále oštěpu. Pod pěti kruhy selhala i Špotáková.

  Před 5 lety vybojovala na olympiádě bronz, předtím už jí ale doma visely dvě zlaté medaile. Barbora Špotáková zahájila páté tažení za cenným kovem na olympijských hrách, v Tokiu se jí ale nedařilo. A je jasné, že tentokrát z toho nebude vůbec nic.

  Světová rekordmanka v hodu oštěpem se do Japonska těšila a před odletem prozradila, že se cítí skvěle. „Už další účast beru jako úspěch, ale tím se určitě nechci uchlácholit,“ řekla webu Sport.cz. „Mám nejlepší formu v sezoně,“ hlásila.

  Jenomže na stadionu to znát nebylo. Špotáková nejprve v kvalifikaci o finále pokazila první hod, který si nenechala ani změřit. Ten druhý už letěl podstatně lépe a přeletěl hranici 60 metrů, jenže to stačilo jen na 14. místo. Do finále jí chybělo další 42 centimetrů.

  Poprvé od her v Atlantě se tak žádná Češka nedostala do finále. „Nepovedlo se všechno. Nebylo tam spojení, které potřebujete, aby to střílelo, a mně to nestřílelo vůbec,“ smutnila. Do boje o medaile se neprobily ani Ogrodníková a Gillarová.

  Mizérii prožil i Dostál!

  V Riu si dojel v závodě kajakářů na 1000 metrů pro stříbro, v Tokiu chtěl ale letos zlatou medaili. Tréninku podřídil všechno, byl připravený a mnozí mu prorokovali nejvyšší stupínek. Josef Dostál ale vyvedl všechny z omylu.

  Další medailovou radost české výpravě bohužel neudělal. Ve finálovém klání ztrácel už od samého začátku, nepohyboval se v mezičasech na pozicích pro cenné kovy a nakonec byl nucen vzdát i boj o bronz. Tohle se zkrátka vůbec nepovedlo.

  „Chtěl jsem jít o zlato. Dal jsem do toho všechno. Nepřemýšlel jsem nad tím, že bych mohl být druhý třetí, ne že bych to nechtěl, ale chtěl jsem vyhrát. Došlo mi. Neměl jsem na to,“ smutnil Dostál. Olympijské zlato mu tak bude ve sbírce chybět i dál.

  Bratři Fuksové desátí!

  Zajeli v semifinále osobní rekord, ani to ale na účast v bitvě o medaile nestačilo. Kanoisté Martin a Petr Fuksovi pokukovali po finále, tam ale bohužel pro ně postoupilo jen nejlepších osm. Jeli skvěle, dobře finišovali, konkurence byla ale zkrátka o něco lepší.

  „Naším snem bylo finále a bitva o medaile. V semifinále jsme makali, co to šlo. Zajeli jsme si osobní rekord. Musíme přijmout, že kluci ve světě byli rychlejší. Ale nikdo nám nemůže nic vytknout,“ myslí si duo z Nymburku.

  Ve finále B, kde se rozhodovalo o konečném pořadí, projeli cílem brzy, což stačilo na celkové 10. místo.

  Sledujte nás na sítích

  Scottie Scheffler vyhrál druhý Masters během tří let. Nyní spěchá domů na narození prvního dítěte

  Světová golfová jednička, 27letý Scottie Scheffler, si v neděli 14. dubna 2024 v Augustě National zajistil svůj druhý titul z Masters během tří let. Scheffler zahrál závěrečných 68 ran a skončil o čtyři rány před Švédem Ludvigem Abergem.

  Scottie Scheffler vyhrál druhý Masters během tří let. Nyní spěchá domů na narození prvního dítěte

  Světová golfová jednička, 27letý Scottie Scheffler, si v neděli 14. dubna 2024 v Augustě National zajistil svůj druhý titul z Masters během tří let. Scheffler zahrál závěrečných 68 ran a skončil o čtyři rány před Švédem Ludvigem Abergem.