3.2 C
Czech
Středa 1. dubna 2026
BasketbalČesko přejelo v Pardubicích Bosnu, MS ale ještě jisté není. Zářili Balvín...

Česko přejelo v Pardubicích Bosnu, MS ale ještě jisté není. Zářili Balvín a Bohačík

Čeští basketbalisté si dokázali poradit v pardubické Enteria Areně s výběrem Bosny a Hercegoviny a v důležité bitvě skupiny o postup na mistrovství světa zvítězili 93:81. Svěřenci kouče Ginzburga nyní mají postup do další části kvalifikace ve svých rukou, nicméně musí zvítězit v Litvě. V případě prohry by záleželo na výsledku klání Bulharska s Bosnou.

Zápas odstartovalo domácí mužstvo ve stylu, Ondřej Balvín předvedl pod vlastním košem ukázkový blok na Amara Gegiče. Do protiútoku se vrhl hladový Jaromír Bohačík a hned svým prvním pokusem otevřel skóre. První čtvrtina se národnímu týmu České republiky povedla, ozdobil ji i Tomáš Satoranský, jemuž vyšla parádní individuální akce.

Bosňané bodovali zezačátku dosti z šestek, neboť se Ginzburgovi svěřenci nevyvarovali faulů. I tak si ale zvládli držet solidní náskok, po první čtvrtině vedli Češi 24:17, po druhé dokonce 51:36. Avšak po přestávce na palubovku naskočili velmi namotivovaní hosté a třetí čtvrtinu uloupili ve svůj prospěch. Vyhráli ji 22:19.

Závěr klání se České republice taktéž moc nevyvedl, domácí nezvládali doskoky Bosny a Hercegoviny, navíc se nechali v poslední části zápasu přestřílet. Bodově sice udrželi remízu 23:23, dohromady to tedy znamenalo vítězství 93:81, ale to zatím moc klidu do českých vod nepřináší.

Ronen Ginzburg a jeho tým musí v Litvě, která drží první příčku, vyhrát, chce-li pomýšlet na postup do další fáze kvalifikace. Pokud se tak nestane, je potřeba spoléhat na to, že Bosna doma s Bulharskem neprohraje o tři až pět bodů.

Doskoky nechápu, kroutil hlavou Satoranský

Důležitý souboj hodnotila hlavní hvězda bitvy s Bosnou Jaromír Bohačík: „Pro mě to byl zápas po strašně dlouhé době, snažil jsem si ho užít a jsem rád za vítězství. Poslední čtvrtina se nám ale moc nevyvedla. Věděli jsme, že po poločase přitvrdí a měli jsme hlušší pasáž, která nás stála výsledek, jež jsme si přáli,“ smutnil autor 19 bodů.

K mikrofonu se po zápase s Bosnou a Hercegovinou dostal i Tomáš Satoranský: „Bylo to dost hektické. Bohužel jsem ke konci ztratil balon, vyhodnotil jsem špatně situaci a už jsme nestihli vystřelit. Ale nesmíme věšet hlavy, vyhráli jsme zápas proti silnému soupeři,“ podotkla hlavní hvězda našeho výběru.

Jedinou slabinou Čechů byl prostor pod košem, Bosna měla na kontě 44 doskoků, Česko 39… „Dlouho jsem nebyl tak přeskákaný na útočném doskoku, jako teď s Bosnou,“ dodal basketbalista s číslem osm.

Nejčtenější tento týden

Češi po dramatu s Dánskem postoupili na mistrovství světa

Česká reprezentace zvládla mimořádně vypjatý večer a po penaltovém rozstřelu slaví postup na mistrovství světa. V Praze remizovala s Dánskem 2:2, po základní hrací době to bylo 1:1. Rozhodl až rozstřel, v němž domácí uspěli 4:1. Národní tým si světový šampionát zahraje poprvé od roku 2006.

Red Bull slíbil obrat. Max Verstappen dostane rychlejší vůz už v Miami

Max Verstappen se trápí mimo špičku a Red Bull hledá cestu zpět. Šéf týmu Laurent Mekies věří, že už v Miami přijde první výrazný posun. Otázkou je, zda to zastaví rostoucí frustraci čtyřnásobného mistra světa.

Český tým čeká večer proti Dánsku klíčový zápas o mistrovství světa

Českou reprezentaci čeká dnes ve 20.45 na Letné zápas, který může po dvaceti letech vrátit národní tým na mistrovství světa. V rozhodujícím finále baráže nastoupí proti Dánsku, které jde do utkání jako mírný favorit. Domácí ale věří, že na vyprodaném stadionu využijí sílu vlastního prostředí a udělají poslední krok k postupu na letní turnaj v Severní Americe.

Nečas zapsal tři body, Gudas po vyhroceném duelu nedohrál

Martin Nečas patřil v pondělním programu NHL k hlavním postavám. Při vysoké výhře Colorada 9:2 nad Calgary vstřelil gól a přidal dvě asistence. Bodovali také Tomáš Hertl a Filip Hronek. Radko Gudas pak v emotivním utkání Anaheimu s Torontem schytal tvrdou odvetu a zápas nedokončil.

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.

Max Verstappen ztrácí chuť závodit a zvažuje odchod z Formule 1

Čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen otevřeně zapochyboval o své budoucnosti ve Formuli 1. Nová pravidla a změna filozofie monopostů mu podle jeho slov berou radost z jízdy, což je pro něj zásadní problém.

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.

Siniaková může v Miami získat Sunshine Double

Kateřina Siniaková stojí v Miami před dalším velkým zápisem do tenisové historie. Společně s Taylor Townsend může ovládnout i druhou velkou březnovou tisícovku v USA a doplnit tak vzácný Sunshine Double. Po triumfu v Indian Wells jí k tomu chybí už jen poslední výhra.

Jágr kariéru oficiálně ještě neukončil

Jaromír Jágr ještě nevyslovil definitivní konec, ale zároveň dává jasně najevo, že další start už se rychle neblíží. V 54 letech už nechce podřizovat hokeji tolik času, energie a každodenní přípravy jako dřív. Hra ho stále baví, jenže poměr mezi obětí a tím, co mu dnes zápasy dávají, se podle něj změnil.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama