Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Česká trasa do Kataru vede přes Švédsko. Rozhodnou maličkosti, tuší Jan Koller

  Česká fotbalová reprezentace obsadila v kvalifikaci na MS do Kataru v roce 2022 třetí místo ve skupině a zajistila si místenku v baráži. O její podobě rozhodl minulý týden los. Ten z pohledu Čechů zase tak krutý nebyl, už první překážka ale bude velice náročná. Pokud chtějí fotbalisté přiživit šance na postup, musejí venku zdolat Švédsko.

  Nebude to jednoduché. To ví asi každý český fotbalový fanda. Českou „repre“ čeká v prvním barážovém utkání na venkovním hřišti Švédsko, v případě postupu pak Rusko nebo Polsko. Jak vidí šance nároďáku na postup do Kataru jeho historicky nejlepší střelec Jan Koller? To webu Sports24.cz prozradil v rozhovoru.

  Před EUREM jste měl šťastnou ruku, českému nároďáku jste věřil a postup ze skupiny jste bral jako samozřejmost. Co MS v Kataru? Věříte, že se na něj Češi dostanou?

  Samozřejmě bych si to moc přál, ale ještě nás čeká nepříjemná baráž a rozhodující zápas ve Švédsku. Je to hodně těžké, ale věřím.

  Jak los hodnotíte? Venku Švédsko, pak eventuelně Polsko nebo Rusko.

  Nejprve je potřeba mluvit jen o Švédsku. Ale jak říkám, jsou to dva týmy (Česko i Švédsko), které jsou hodně vyrovnané, ale roli by mohlo sehrát domácí prostředí. Ještě zbývá spousta času, pro nás je ale klíčové, aby byli v pohodě klíčoví hráči v čele s Patrikem Schickem, Tomášem Součkem, aby se dali dohromady obránci. Tak široký kádr nemáme, od toho se může všechno odvíjet.

  České opory zatím drží, Švédům ale naopak bude scházet Zlatan Ibrahimović. Jak velkou to bude podle vás představovat výhodu?

  Myslím si, že ho nepotřebují. Všechna úcta k Ibrahimovićovi, ale už to není opora týmu. Mají tam dost jiných kvalitních hráčů. O to to bude pro Čechy těžší, mají tam skvělé útočníky a tým je takový komplexní, podobně jako my. Budou rozhodovat maličkosti, ale věřím, že Ibrahimović pro Švédsko nebude ztráta.

  Vy sám jste zažil šampionát v roce 2006, na kterém hráli Češi naposledy. Jak velká akce to je? Dokážete MS přiblížit čtenářům očima fotbalisty?

  Tenkrát jsme hráli v Německu a atmosféra tam byla fantastická. Nedokážu si představit, jak to bude vypadat v Kataru, ale samozřejmě je to mistrovství světa a svátek, na kterém hrají země v celého světa. Je to sen každého fotbalisty a věřím, že se tam dostaneme. Jak pro hráče, tak pro fanoušky, by to byl zážitek.

  Máte nějaký speciální vzkaz pro reprezentaci? Na co si dát pozor, co nepodcenit, jak hrát?

  Určitě nic nepodcenit. Ani sázkové kanceláře nás nebudou pasovat na favority, protože doma bude Švédsko. Takže jít do toho naplno, s dobrou hlavou, sebevědomím, nebát se. Třeba se štěstí přikloní na naši stranu a můžeme se připravit na dalšího soupeře.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.