-5.3 C
Czech
Úterý 17. února 2026
MS v hokeji 2021Češi se chystají na boj s Finy. Mám z toho dobrý pocit,...

Češi se chystají na boj s Finy. Mám z toho dobrý pocit, v medaili věřím od začátku, hlásí Pavelec

Reklama

Čeští hokejisté postoupili na šampionátu v Rize do čtvrtfinále. V cestě mezi nejlepší čtyřku stojí Finsko. Výběr, který Češi ve stejné fázi turnaje před 11 lety vyřadili po nájezdech. Památnou „jízdu“ za prozatím posledním zlatem pamatuje i gólman Ondřej Pavelec.

Právě on kryl v Německu v roce 2010 záda „jedničce“ Tomáši Vokounovi. I jemu tak po konci mistrovství visel na krku nejcennější kov. Brankář, který chytal dlouhá léta NHL, se rozpovídal o šancích na letošním šampionátu. A při rozhovoru hýřil optimismem.

Pavelec pověsil betony a brusle na hřebík v roce 2018, na hokej má ale čas pořád. „Samozřejmě ho sleduji. Nejsem žádná výjimka,“ usmíval se. Do Čechů vkládali mnozí velké naděje už před startem šampionátu, úvodní porážky s Ruskem a Švýcarskem ale šance na úspěch určitě neposílily.

„Už před turnajem jsem říkal, že by se mohla povést medaile. Když ne letos, tam potom už to bude těžké,“ myslí si Pavelec. I jeho zaskočily „šílené“ výsledky na startu mistrovství. „Výsledky všech týmů, a to nemluvím jen o Češích, byly jako na horské dráze,“ smál se.

„Několikrát jsme utekli hrobníkovi z lopaty, takže i proto si myslím, že by to mohlo vyjít,“ pokračoval 33letý Čech. Řeč padla také na kouče Pešána, který často schytává od fanoušků kritiku. „Každý trenér má svůj styl. Kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde. Když to vyjde, je chválený, když to nevyjde, tak je kritizovaný. Ale myslím si, že některé reakce na něj byly přehnané.“

Český hokejový tým čeká už zítra Finsko a Pavelec doufá, že v sestavě nebude chybět ani jeho oblíbenec Filip Hronek. „Toho kdyby kluci neměli, tak z té skupiny asi neprošli,“ míní Pavelec. „Je to asi nejdůležitější hráč českého týmu.“

Finsko? USA by bylo lepší

Skupinu „B“ ovládl výběr USA a Fini obsadili druhé místo. Matematika tak byla jasná, druzí jmenovaní půjdou na třetí tým druhé skupiny – Čechy. „Možná jsem si víc přál Američany, protože Finové se dokážou na tyhle velké zápasy soustředit a dodržovat taktiku,“ varuje bývalý brankář Atlanty nebo Winnipegu.

„Ale ve finále, když postoupíte do čtvrtfinále, tak je jedno, na koho narazíte. Je to 50 na 50,“ dodal.

Postupový recept na čtvrtfinále s Finskem podle Pavelce? „Asi neexistuje. Ale když tomu půjdete naproti a sejde se vám všechno, tak by to mohlo vyjít. Hlavně, když zachytá gólman. To podle mě bude asi nejdůležitější,“ myslí si.

Zároveň ale opět dodává, že v medaili věří. „Já to tvrdím od začátku. Když se podíváte na soupisky ostatních manšaftů, tak máme na papíře nejlepší tým. To mi nikdo nevymluví,“ řekl rázně Pavelec. „Bude to záležet samozřejmě i na štěstí,“ doplnil vzápětí.

„Ale klukům právě, i když se jim nedařilo celý šampionát, vycházelo jim všechno na poslední chvíli, tak jim to štěstí přálo. Mám z toho dobrý pocit. Ne z toho, jak hráli ve skupině, ale z toho, že když potřebovali zabrat, tak zabrali. Myslím si, že to štěstí budou mít i dál,“ zakončil povídání rodák z Kladna.

On i stovky tisíc dalších Čechů budou zítra od 19:15 sledovat Vránu, Hronka a spol. v boji o postup do semifinále. Bránu do další fáze šampionátu v Rize bude střežit neoblíbené Finsko.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Efe Ajagba poslal v Las Vegas jasný vzkaz soupeřům. Charlese Martina ukončil ve čtvrtém kole

Nigerijský boxer Efe Ajagba předvedl v Las Vegas jeden z nejvýraznějších výkonů své dosavadní kariéry, když tvrdě ukončil bývalého světového šampiona IBF Charlese Martina ve čtvrtém kole. Dominantní vítězství nejen potvrdilo Ajagbův rostoucí potenciál, ale zároveň vyslalo jasný signál směrem k elitě těžké váhy, že se v divizi objevuje další vážný vyzyvatel.

Švýcarský střelec Fiala se ozval z nemocnice po zlomenině nohy

Kevin Fiala má za sebou operaci zlomenin v dolní části levé nohy a olympijský turnaj pro něj skončil předčasně. Útočník s českými kořeny se fanouškům přihlásil z nemocničního lůžka a poděkoval za podporu. Los Angeles Kings už zároveň vědí, že o jednoho z lídrů přijdou minimálně do konce základní části.

Aston Martin na začátku sice ztrácí, Fernando Alonso ale stále věří v úspěch

Dvojnásobný mistr světa Formule 1 Fernando Alonso zůstává optimistou navzdory rozpačitému průběhu zimních testů před sezonou 2026. Zkušený Španěl je přesvědčený, že příchod legendárního konstruktéra Adriana Neweyho dává stáji Aston Martin jasný směr a že tým má potenciál v budoucnu postavit nejlepší vůz na startovním roštu.

Brito znovu získal titul v Oktagonu a Kozma se v Ostravě vrátil výhrou

Oktagon 84 v Ostravě přinesl změnu na trůnu welterové váhy i vítězný restart Davida Kozmy. Kaik Brito ve třetím kole po zásahu z otočky porazil Ronalda Paradeisera a získal zpět mistrovský pás. Na kartě se představila řada domácích jmen, ale z devíti českých zástupců vyhráli jen dva.

Muchová vyhrála tisícovku v Dauhá a dočkala se titulu po 2337 dnech

Karolína Muchová ovládla turnaj WTA 1000 v Dauhá a získala největší titul kariéry. Ve finále porazila Victoriu Mbokoovou 6:4, 7:5 a po téměř sedmi letech znovu zvedla nad hlavu trofej.

Krejčí zazářil na palubovce Utahu a Portland bere cennou výhru

Vít Krejčí v posledním zápase Portlandu před pauzou pro Utkání hvězd znovu ukázal, že si v novém působišti rychle našel místo. Proti Utahu dal 11 bodů, přidal pět doskoků a dvě asistence a pomohl k vítězství 135:119. V noci se psala i historie v Los Angeles, kde LeBron James posunul rekordy díky triple double.

Max Verstappen cítí rozpaky ohledně nové éry F1. Lando Norris má opačný názor

Úřadující čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen vstupuje do nové sezony formule 1 s odhodláním, zároveň však otevřeně přiznává, že změny technických pravidel mu zatím příliš nesedly. Během testů v Bahrajnu nizozemský jezdec uvedl, že nové monoposty podle něj ztrácejí část charakteru tradiční F1. Jeho rival Lando Norris však reagoval s úsměvem a zdůraznil, že právě odlišnost nové generace vozů považuje za zábavnou výzvu.

Gerwyn Price ovládl Premier League v Belgii. Van Gerwenovi ukončil vítěznou sérii

Antverpy zažily premiérový večer šipkařské Premier League a fanoušci v zaplněném AFAS Dome rozhodně nelitovali. Hlavní roli si tentokrát přivlastnil Gerwyn Price, který ve finále druhého hracího večera porazil Michaela van Gerwena 6:3 a připsal si cenný triumf.

Tyson Fury míří zpět do ringu. Sní o trilogii s Usykem

Bývalý dvojnásobný mistr světa v těžké váze Tyson Fury se vrací mezi provazy s jasným cílem, a to znovu útočit na světové tituly. Podle promotéra Franka Warrena má britský obr po comebackovém zápase v hledáčku starého rivala Oleksandra Usyka, s nímž v roce 2024 dvakrát prohrál.

Nová rivalita v Premier League Darts. Gian van Veen se Littlera nebojí

Gian van Veen vstoupil do nové sezony Premier League Darts sebevědomě a hned na úvod ukázal, že se světové jedničky Luka Littlera nebojí. Nizozemský talent po cenné výhře otevřeně mluví o rostoucí rivalitě i nutnosti vracet soupeři psychologické výpady. Druhý večer v Antverpách tak slibuje nejen špičkové výkony, ale i další kapitolu napjatého souboje nové generace šipek.

Thomas Frank věří, že udrží lavičku Tottenhamu. Po porážce s Newcastlem ale sílí tlak fanoušků i kritika výsledků

Trenér Tottenhamu Thomas Frank je přesvědčen, že navzdory rostoucí nespokojenosti fanoušků zůstane ve funkci hlavního kouče i pro další zápasy. Londýnský celek totiž utrpěl domácí porážku 1:2 s Newcastlem a připsal si už patnáctou ligovou prohru pod vedením dánského trenéra, který má nyní nejhorší procentuální úspěšnost vítězství ze všech manažerů Spurs v éře Premier League.

McLaren ukázal MCL40. Úřadující mistři světa vsadili na osvědčený vzhled

Tým McLaren oficiálně odhalil závodní lakování monopostu MCL40, s nímž bude v sezoně 2026 obhajovat mistrovské tituly ve formuli 1. Představení proběhlo v Bahrajnu těsně před začátkem předsezonních testů a potvrdilo, že britská stáj se i v nové éře technických pravidel drží osvědčené vizuální identity.

Aston Martin konečně představil podobu nového monopostu. I tak je ale cítit napětí

Tým Aston Martin oficiálně představil lakování monopostu AMR26, prvního vozu navrženého pod vedením Adriana Neweyho. Slavnostní odhalení proběhlo v Saúdské Arábii a potvrdilo, že britská stáj zůstává věrná tradiční závodní zelené barvě, kterou používá od návratu do formule 1 v roce 2021. Pozornost se ovšem soustředí především na technickou stránku vozu a ambice týmu v éře nových pravidel.

Serena Williams se může vrátit už 22. února

Americká tenisová legenda Serena Williams bude moci od neděle 22. února znovu nastoupit do soutěžního tenisu. Zda se však skutečně vrátí na kurty, zůstává i nadále nejasné. Třiadvacetinásobná grandslamová šampionka oficiální comeback dosud neoznámila a kolem její budoucnosti panuje řada otazníků.

Cadillac odhalil první zbarvení monopostu formule 1 během Super Bowlu

Nový tým formule 1 Cadillac na sebe výrazně upozornil ještě před svým oficiálním vstupem do šampionátu. Premiéra vůbec prvního zbarvení jeho monopostu pro sezonu 2026 proběhla netradičně během reklamního bloku Super Bowlu, tedy nejsledovanější sportovní události ve Spojených státech. Americká stáj tak využila finále ligy NFL jako globální pódium pro představení své identity.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama