3.1 C
Czech
Pondělí 23. března 2026
FotbalČeši kousali hořkou prohru, Švédsko udeřilo v prodloužení. Repre do Kataru nepojede

Češi kousali hořkou prohru, Švédsko udeřilo v prodloužení. Repre do Kataru nepojede

Konec nadějí. Česká fotbalová reprezentace nestačila ve velice vyrovnané bitvě na silné Švédy, a tak si na mistrovství světa nezahraje. Domácí mančaft udeřil deset minut před koncem prodloužení gólem Robina Quaisona. Havel ani Kuchta své šance nevyužili, Češi podlehli domácím 0:1, a s Katarem se proto loučí.

Utkání nezačalo pro české barvy vůbec špatně, už po jedenácti minutách hry vsítil gól snajpr Kuchta, jenž alternoval za zraněného Schicka, nicméně jeho trefa nemohla být pro faul uznána. VAR nakonec situaci, byť se mnozí domnívají, že chybně, posvětil a hrálo se dál za remízového stavu.

Utkání přineslo boj o střed hřiště, ofenzivní síly obou týmů se těžko probíjely přes pevné obranné valy. Branka nepadla ani po pokusu Forsberga, který střílel z hranice vápna, a ani po pokusu Svandberga, jehož pokus hlavou likvidoval Tomáš Vaclík. Ani Kuchta se ve své druhé obrovské šanci nezvládl střelou na zadní tyč prosadit, skóre se neměnilo.

Až padesát vteřin před koncem nastavení základní hrací doby měl na kopačce téměř jasný gól plzeňský bek Milan Havel, v zakončení na malém vápně ale trestuhodně selhal. Šlo se do prodloužení, tam už byli šťastnější Skandinávci.

Ve 110. minutě vykombinovali Quaison s Isakem úchvatnou akci z poloviny hřiště, rozebrali naši obranu a na jeden dotek dostali balon za záda Vaclíka. Češi už nedokázali odpovědět, ve Stockholmu prohráli 0:1.

Všechny nás to nesmírně mrzí, říkal Souček

Po zápase mluvil o svých dojmech český obránce Tomáš Holeš: „Cítíme obrovské zklamání. Utkání jsme odmakali, na trávníku jsme nechali všechno a šance, které jsme si vytvořili, zůstaly neproměněné. Což Švédi trestali. Při té gólové akci nás roztrhali, hezky to vykombinovali a byla z toho krásná branka,“ říkal Holeš.

„Takticky jsme byli fantasticky připraveni, podařilo se nám Švédy zaskočit. Nechybělo moc, výsledek se mohl překlopit na naši stranu. Je to škoda,“ dodala opora Slavie.

Na hrotu útoku nahradil zraněného Schicka ex-slávista Jan Kuchta. Gól sice dal, ale nebyl uznán. Sám snajpr pak v interview říkal: „Gól neplatil kvůli faulu, hodně mě to mrzí. Obětovali jsme se, vydali ze všech sil a byli jsme Švédsku naprosto vyrovnaným soupeřem. Nebyl to výkon na prohru,“ vysvětloval nedávný ženich a přihodil: „Před koncem už mi došly síly, a tak jsem střídal. Schick chyběl hodně, nicméně částečně se mi ho určitě podařilo zastoupit. Z výsledku jsem neskutečně zklamán.“

K mikrofonu se dostal i kapitán Tomáš Souček: „Čekali jsme na tu příležitost čtyři roky, o to více to teď bolí. Mistrovství světa bylo cílem, nicméně nepodařilo se nám ho splnit,“ sdělil smutný záložník a dodal: „Bohužel jsme nedali gól. Čekat 120 minut a pak doufat v postup na penalty? To nejde. Škoda, Švédům to tam spadlo, nám ne. Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Všechny nás to mrzí,“ přidala hvězda West Hamu.

Nejčtenější tento týden

Amálie Švábíková získala na halovém mistrovství světa bronz

Česká atletika má z halového mistrovství světa v Toruni druhou medaili. O cenný kov se postarala tyčkařka Amálie Švábíková, která po čistém výkonu do 470 centimetrů vybojovala bronz. Na stupních vítězů se zařadila po bok Angelica Moser a Imogen Ayris, zlato si odvezla Molly Caudery.

Lehečka v Miami poprvé prošel do osmifinále

Jiří Lehečka zvládl v Miami další důležitý krok. Ve třetím kole porazil domácího Ethana Quinna 6:3 a 7:6, navázal na povedený výkon na servisu a na floridském Masters si poprvé v kariéře zahraje osmifinále. Český tenista tak potvrdil, že i proti rozjetému soupeři umí udržet klid v klíčových chvílích.

Manuel vyhrála halové mistrovství světa na 400 metrů

Lurdes Gloria Manuel v Toruni potvrdila, že patří mezi největší talenty české atletiky. Dvacetiletá čtvrtkařka doběhla pro zlato v osobním rekordu 50,76 sekundy a ukončila osmileté čekání české výpravy na medaili z halového světového šampionátu. Česká atletika má navíc po dlouhých letech další ženskou světovou šampionku.

Pastrňák gólem a jubilejní asistencí řídil výhru Bostonu

David Pastrňák pomohl Bostonu gólem a asistencí k vítězství 4:2 na ledě Detroitu. Český útočník zároveň dosáhl na metu 500 asistencí v NHL a zařadil se mezi šestici českých hráčů, kterým se to povedlo. Výrazný večer prožil také Daniel Vladař, jenž dovedl Philadelphii k výhře nad San Jose.

Růžička přepsal rekord play off

Martin Růžička prožil v Hradci Králové večer, který se v extraligovém play off zapíše do historie. Kapitán Třince si při výhře 3:2 po prodloužení připsal asistenci u rozhodujícího gólu Miloše Romana a dostal se na 134 bodů ve vyřazovací části samostatné české extraligy. Na čele historického pořadí se dotáhl na Ondřeje Kratěnu a díky vyššímu počtu gólů se posunul před něj.

James a Durant přepsali historické tabulky NBA

LeBron James a Kevin Durant prožili v NBA noc, která se zapisuje do kronik. James se stal novým rekordmanem ligy v počtu zápasů v základní části. Durant se zase posunul před Michaela Jordana na páté místo historické tabulky střelců. Oba milníky navíc přišly ve vítězných zápasech jejich týmů.

Sinner v Miami vyrovnal Djokovičův rekord

Jannik Sinner vstoupil do turnaje v Miami přesně tak, jak si přál. Damira Džumhura porazil hladce 6:3 a 6:3 a ani na chvíli nepustil zápas do větších komplikací. Po triumfu v Indian Wells tak zvládl i rychlý přesun na další velký turnaj a potvrdil, že v úvodu amerického jara drží mimořádně vysoký standard.

Arsenal a Manchester City hrají o Ligový pohár

Arsenal může získat první velkou trofej po šesti letech. Manchester City naopak bojuje o to, aby nepřišel o jednu z posledních šancí zachránit sezonu. Nedělní finále ve Wembley navíc přidává silný osobní příběh, protože proti sobě stojí Mikel Arteta a Pep Guardiola.

Laura Pirovano si dojela pro glóbus za sjezd, Ester Ledecká uzavřela sezonu devátým místem

Italská lyžařka Laura Pirovano poprvé ovládla hodnocení sjezdu ve Světovém poháru. Malý křišťálový glóbus potvrdila vítězstvím ve finále v Kvitfjellu. Ester Ledecká dojela v posledním sjezdu sezony devátá a v konečném pořadí disciplíny obsadila 14. místo.

Nečas dovedl Colorado k výhře a Dostál zazářil v českém souboji gólmanů

Martin Nečas prožil další výrazný večer v NHL. Gólem a dvěma asistencemi táhl Colorado k výhře 4:1 na ledě Chicaga, posunul se na 84 bodů a překonal své dosavadní maximum v základní části. Výborný zápas odchytal také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k vítězství 4:1 nad Utahem. První bod v sezoně zapsal Tomáš Nosek, Adam Klapka zase podpořil výhru Calgary nad Floridou.

Australský plavec Cameron McEvoy překonal světový rekord na 50 metrů volným způsobem

Australský sprinter Cameron McEvoy přepsal historii plavání. Na padesátce volným způsobem zaplaval v Šen čenu čas 20,88 sekundy a o tři setiny zlomil světový rekord Cesara Ciela z roku 2009. Padl tak jeden z nejodolnějších výkonů slavné éry polyuretanových plavek.

LeBron James dorovnal historický rekord a dál vzdoruje času

Ve 41 letech, po více než dvou dekádách na palubovkách, LeBron James znovu přepsal historii. Legendární basketbalista Los Angeles Lakers dorovnal rekord v počtu odehraných zápasů základní části a potvrzuje, že jeho „motor“ stále běží na plný výkon.

Z nuly na sto za pár minut. Luke Littler otočil zápas a šokoval Price

Když už se zdálo, že je finále rozhodnuté a Gerwyn Price míří suverénně za vítězstvím, přišel obrat, který připomínal legendární stíhací jízdy z motorsportu. Luke Littler v Dublinu předvedl výkon, na který se jen tak nezapomene.

Vejmelka vychytal nulu, Pastrňák se Zachou řídili výhru Bostonu

Čeští hokejisté zanechali v nočním programu NHL výraznou stopu. Karel Vejmelka zavřel bránu Utahu a při výhře 4:0 ve Vegas zapsal druhé čisté konto v sezoně. David Pastrňák a Pavel Zacha zase dvěma body pomohli Bostonu k jasnému triumfu 6:1 nad Winnipegem. Méně důvodů k radosti měl Jakub Dobeš, jehož Montreal padl v Detroitu 1:3.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama