-4.6 C
Czech
Pátek 26. prosince 2025
HokejČeši i s Krejčím v sestavě podlehli Finsku. Rozhodovalo se v samostatných...

Češi i s Krejčím v sestavě podlehli Finsku. Rozhodovalo se v samostatných nájezdech

Na úvod Channel One Cupu se čeští hokejisté představili v pražské O2 aréně, kde se střetli s výběrem Finska. Po základní hrací době byl nerozhodný stav, takže se muselo rozhodovat až v nájezdech, kde byli úspěšnější hosté.

Úvod zápasu vyšel lépe Finům. V desáté minutě je poslal do vedení Sakari Manninen, když rychlou střelou mezi betony pokořil Hrubce. Na druhou trefu v zápase si poté tisícovka fanoušků musela počkat až do 33. minuty. Kapitán Jan Kovář si vybruslil na do dobré střelecké pozice a povedenou schovanou ranou srovnal průběžný stav na 1:1.

„Samozřejmě, že když do takové velké haly přijde tisíc lidí, tak to fandění není moc nahlas. Párkrát jsme ale fanoušky zaslechli. Je to smutné. Ale doba je taková, jaká je. Musíme se s tím nějak porvat. Nevím, co bych k tomu řekl víc,“ posteskl si po utkání pro web hokej.cz David Krejčí.

Pořádné drama přinesla třetí třetina. Vedení Finům vrátil Anton Levtchi a dlouho to vypadalo, že celek Suomi si na úvod turnaje připíše tři body. Ale Češi dokázali v samém závěru zápasu zatlačit na soupeře, a nakonec i vyrovnat.

V sobotu proti Rusku

Pouhých jedenáct vteřin před koncem, kdy už národní tým hrál v šesti hráčích na ledě, vyslal prudkou přihrávku před branku aktivní Milan Gulaš a jeden z finských obránců si srazil kotouč do vlastní sítě. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V něm neuspěl v největší šanci David Krejčí, takže rozhodnout musely až nájezdy. Pět sérií samostatných nájezdů přineslo jenom jednu branku. Jako první se rozjel Peter Tiivola, naznačil tvrdou střelu a zamířil přesně mezi betony.

Nakonec byl jediný, kdo svůj pokus proměnil. „Prohrát na nájezdy, to docela naštve. Představoval jsem si ten návrat trošku jinak,“ říkal David Krejčí, který nastoupil ve druhé formaci po boku Michala Řepíka a Vladimíra Sobotky.

Svěřenci Filipa Pešána se po přesunu do Moskvy střetnou v sobotu s domácím výběrem a prosincový Channel Cup zakončí v neděli proti Švédsku.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Karlos Vémola skončil ve vazbě a kvůli zánětu čelisti skončil v nemocnici

Český MMA přišel o hlavní postavu posledních dnů. Karlos Vémola čelí obvinění v drogové kauze a soud ho poslal do vazby. Do toho řeší akutní zdravotní problém, který ho odvádí na operační sál.

V USA startuje MS juniorů a Češi zkusí natáhnout medailovou sérii

Mistrovství světa hokejistů do 20 let začne v pátek ve městech St. Paul a Minneapolis. Český tým pod trenérem Patrikem Augustou pojede na vlně posledních let a zkusí přidat čtvrtý cenný kov v řadě. Na úvod narazí na Kanadu v sobotu od 2:30 SEČ, pak je čeká Dánsko, Finsko a Lotyšsko. Češi vstoupí do turnaje jako obhájci bronzu, zároveň ale vědí, že v krátkém formátu rozhodují detaily, forma gólmanů i jediný nepovedený večer.

McDavid odskočil na čele bodování a Nečas se drží v elitní šestce

Connor McDavid dál diktuje tempo produktivity NHL a po 38 zápasech má na kontě 67 bodů. Využil další výrazný večer Edmontonu, kdy proti Calgary nasbíral pět bodů a rozdal asistence u všech gólů svého týmu. Martin Nečas mezitím potvrzuje výbornou sezonu v Coloradu a drží se mezi nejlepšími.

Krejčí nasázel 19 bodů, Atlanta ale nezvládla koncovku a znovu padla

Vít Krejčí navázal na povedený výkon z předchozího duelu a proti Chicagu nastřílel 19 bodů. Atlanta přesto doma prohrála 123:126 a natáhla sérii nezdarů na čtyři zápasy. Hawks klesli na bilanci 15 a 16, Bulls se přiblížili na 14 a 15 a mají navíc dva zápasy k dobru.

Rittich byl první hvězdou večera a Hertl skóroval při demolici San Jose

NHL uzavřela poslední hrací den před vánoční pauzou silnou českou stopou. David Rittich dovedl Islanders k výhře 2:1 nad New Jersey a po 31 zákrocích bral ocenění pro první hvězdu utkání. Tomáš Hertl skóroval při demolici San Jose 7:2 a Vegas tím ukončilo sérii tří porážek. David Pastrňák zapsal asistenci, jenže Boston doma znovu inkasoval šestkrát, tentokrát proti Montrealu. Vítek Vaněček chytal výborně, přesto Utah v Denveru padl 0:1.

Trpišovský zůstává ve Slavii do léta 2029 a má opci na další roky

Jindřich Trpišovský prodloužil ve Slavii smlouvu do léta 2029 a součástí dohody je opce na další tři roky. Stejný kontrakt podepsali i jeho dlouholetí spolupracovníci Zdeněk Houštecký a trenér brankářů Štěpán Kolář. Klub oznámil novinku na Štědrý den a fanouškům ji naservíroval jako sváteční zprávu.

Luke Humphries suverénně přehrál legendu Lima a postoupil do 3. kola

Obhájce titulu Luke Humphries potvrdil na mistrovství světa PDC roli jednoho z hlavních favoritů, když suverénně přehrál 71letou legendu Paula Lima a bez větších potíží postoupil do třetího kola. Večer v Alexandra Palace toho ale přinesl mnohem víc. Fanoušci byli nadšení. 

Hokejová dvacítka otočila generálku se Slovenskem a znovu rozhodla v prodloužení

Čeští hokejisté do 20 let zvládli poslední přípravný zápas před mistrovstvím světa. V americkém Bemidji porazili Slovensko 2:1 v prodloužení, když smazali jednogólové manko a pak potrestali risk soupeře bez brankáře. Vítěznou trefu dal v čase 62:43 Maximilian Curran, u obou českých gólů asistoval Adam Benák.

Vladař v brance Philadelphie pomohl k výhře nad Vancouverem 5:2

Daniel Vladař v pondělí dotáhl Philadelphii k vítězství 5:2 nad Vancouverem. Český brankář zapsal 23 zákroků a třináctou výhru v sezoně. Flyers rozhodli ve třetí třetině, kdy soupeři nasázeli čtyři góly. Canucks naopak ukončili šňůru čtyř vítězství.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua? Ano, ale za správnou cenu

Vysněný britský boxerský duel Tyson Fury vs. Anthony Joshua by se mohl konečně stát realitou. Podle promotéra Franka Warrena je Fury připraven nastoupit do ringu, ovšem pouze v případě, že dostane finanční nabídku, která bude odpovídat velikosti zápasu.

Luke Littler pokračuje dál, Price nečekaně skončil už ve druhém kole

Obhájce titulu Luke Littler potvrdil v dalším kole mistrovství světa šipek svou suverenitu a míří za obhajobou. Bývalý šampion Gerwyn Price mezitím zažil v Alexandra Palace šokující konec už ve druhém kole. Turnaj nabídl nejen senzační vyřazení nasazených hráčů, ale i kontroverzi kolem pomalé hry Mensura Suljovice a další dramatické příběhy z nejslavnější šipkařské scény světa.

Hertl táhl Vegas třemi body, Pastrňák a Nečas zapsali góly

Čeští hokejisté znovu výrazně promluvili do dění v NHL. Tomáš Hertl nasbíral gól a dvě asistence, Vegas ale i přes mohutný finiš prohrálo v Edmontonu 3:4. David Pastrňák skóroval v přesilovce po přihrávce Pavla Zachy, jenže Boston doma padl s Ottawou vysoko 2:6. Martin Nečas navázal na předchozí zápas a další brankou pomohl Coloradu k výhře 5:1 v Minnesotě.

Biatlonista Krčmář konečně zabral a v masáku zajel výkon sezony

Michal Krčmář absolvoval v závodě s hromadným startem nejlepší vystoupení sezony a poprvé se vešel do první dvacítky. Na střelnici minul jediný terč, přesto musel na trati dohánět ztrátu. Vítězslav Hornig přidal solidní výsledek, naopak české ženy tentokrát na přední příčky nedosáhly.

Ledecká ve Val d’Isere znovu do top 10, super-G ovládla Goggia

Ester Ledecká navázala ve Val d'Isere na sobotní sjezd a v dalším rychlostním závodě znovu pronikla mezi elitu. V super-G se podělila o deváté místo a na vítěznou Sofiu Goggia ztratila 0,94 sekundy. Italka si spravila chuť po předchozím dni, na stupně vítězů ji doprovodily Alice Robinson a Lindsey Vonn.

NHL: Zacha a Klapka skórovali, Dostál vychytal výhru Anaheimu

Čeští hokejisté se v noci znovu výrazně zapsali do dění v NHL. Pavel Zacha skóroval druhý zápas po sobě, Boston ale nakonec padl s Vancouverem 4:5 po nájezdech. Adam Klapka pomohl Calgary gólem k výhře 6:3 nad Vegas. Lukáš Dostál zase podpořil Anaheim 23 zákroky a Ducks udolali Columbus 4:3, u vítězné trefy asistoval Radko Gudas. David Rittich dotáhl Islanders do nájezdů v Buffalu, extra bod však domácí získali.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama