FotbalČerstvý Fotbalista roku 2022 Patrik Schick věří, že bude do měsíce zpět...

Čerstvý Fotbalista roku 2022 Patrik Schick věří, že bude do měsíce zpět na hřišti

Tradiční korunovace nejlepšího českého fotbalisty za uplynulý rok žádné velké překvapení nepřinesla. Po skvělé jarní části sezony se na trůn znovu posadil útočník Bayeru Leverkusen Patrik Schick, přestože naopak podzim mu udělal čáru přes rozpočet. Ze hry ho vyřadilo zranění třísel.

Český reprezentant si ocenění váží a dokonce přiznal, že po podzimu na marodce by se ani moc nedivil, kdyby vyhrál někdo jiný. „Pro mě byla samozřejmě minulá sezona byla skvělá, ale jak dobře skončila, tak nová špatně začala. V létě jsem podstoupil operaci třísel a táhne se to se mnou. Za ten druhý půlrok je tahle cena pro mě trochu překvapení, ale vážím si toho možná ještě víc než loni. Vzhledem k tomu zranění, které je nepříjemné, řekl bych, že prožívám jeden z nejtěžších momentů v mojí kariéře,“ rozpovídal se na tiskové konferenci po vyhlášení výsledků ankety Fotbalista roku 2022 Schick.

Momentálně je v rukou českého odborníka Pavla Koláře, který už pomohl řadě českých sportovních hvězd. „Samozřejmě vše konzultujeme s vedením Leverkusenu i klubovým lékařským týmem. Klub je ve spojení s panem Kolářem, o všem ví a podporuje moji léčbu.“

V prognózách, kdy se Patrik Schick vrátí na trávník, jsou všichni raději opatrní. „Je to můj pocit, věřím že do 3-4 týdnů bych mohl být zpátky, garance tam samozřejmě žádná není, může se stát, že se během léčby něco změní, ale jsem optimista. A když ne, budeme to řešit jinak,“ říkal český útočník.

„Je to složité, trvá to dlouho, nikdy jsem takhle dlouho mimo nebyl. Po té skvělé sezoně je to pro mě frustrující. Máte nějaké plány a vize, a to se změnilo. Mrzí mě to, ale beru to, jak to je. Je to další překážka na mé cestě, ale věřím že ji překonám a pojedu dál,“ upřímně se svěřil Patrik Schick.

„Nehraji na kdyby, beru to, jak to je, vždycky jsem se ze zranění dostal, nakonec se mi vždy podařilo nastartovat se po zranění zpátky. Věřím, že to nebude jinak a pojedu zase dál. Musím říct, že psychicky je to hodně náročné, ani pro trenéry a fyzioterapeuty to se mnou není jednoduché.“

Schick se ale snaží pracovat na maximum, aby byl brzy zpátky. Volný čas tráví hlavně s rodinou, s dětmi. Jako fanoušek Formule 1 nebo MMA občas sleduje přenosy. „Když přijdu domů, fotbal už s sebou netahám, mě samotného to frustruje.“ A pro koho sám v anketě hlasoval? „Na první místo jsem dal Tondu Baráka.“

Nejčtenější tento týden

Siniaková a Townsend znovu dominovaly, Krejčíková je v semifinále

Kateřina Siniaková s Taylor Townsend natáhly parádní sérii už na 17 výher v řadě. Ve čtvrtfinále prestižního turnaje v Římě porazily pár Ellen Perez a Demi Schuurs 7:5 a 6:0. Dařilo se také Barboře Krejčíkové, která v Parmě zvládla těžký obrat proti Viktoriji Golubic a postoupila mezi nejlepší čtyři.

Velký návrat po boji s rakovinou. Mark Webster znovu míří před kamery

Šipkařský svět zažívá emotivní období. Bývalý mistr světa Mark Webster oznámil povzbudivou zprávu po boji se vzácnou formou leukémie a chystá návrat před televizní kamery. Současně Gerwyn Price vysvětloval fanouškům důvody své absence na blížícím se Světovém poháru.

Max Verstappen chce dobýt další legendární závod

Max Verstappen už dávno není jen pilotem Formule 1. Čtyřnásobný mistr světa rozšiřuje své závodní ambice daleko za hranice královské disciplíny motorsportu. Tento víkend ho čeká jedna z nejtěžších výzev kariéry, a to slavný čtyřiadvacetihodinový závod na Nürburgringu. Na ikonické Severní smyčce chce dokázat, že patří mezi absolutní elitu bez ohledu na kategorii.

Colorado po obratu vyřadilo Minnesotu a Nečas zářil dvěma asistencemi

Colorado je ve finále Západní konference NHL. Avalanche v pátém zápase druhého kola porazili Minnesotu 4:3 v prodloužení, i když po první třetině prohrávali o tři góly. Martin Nečas patřil k hlavním postavám večera. Český útočník připravil vyrovnávací trefu Nathana MacKinnon a poté i vítězný gól Bretta Kulak.

James Maddison se pustil do rozhodčích. VAR podle něj ničí odvahu pískat

Anglický reprezentant James Maddison po remíze Tottenhamu s Leedsem ostře zkritizoval rozhodčí i systém VAR. Záložník Spurs tvrdí, že sudí se bojí dělat rozhodnutí přímo na hřišti a spoléhají na technologii, která podle něj fotbalu spíše škodí. Debata o fungování videorozhodčího tak znovu nabírá na síle.

Florentino Pérez vyhlásil válku kritikům. Real Madrid po další sezoně bez trofeje čekají bouřlivé volby

V Realu Madrid znovu houstne atmosféra. Prezident Florentino Pérez po další sezoně bez významné trofeje svolal mimořádnou tiskovou konferenci, během níž ostře zaútočil na novináře, vedení La Ligy i své anonymní kritiky. Zkušený funkcionář zároveň oznámil, že znovu kandiduje na prezidenta klubu. V Madridu tak začíná další turbulentní období.

Hertl pomohl Vegas k výhře nad Anaheimem

Tomáš Hertl znovu ukázal důležitost v play off NHL. Český útočník přispěl gólem a asistencí k výhře Vegas 3:2 v prodloužení nad Anaheimem. Golden Knights vedou v sérii 3:2 a mají postupový mečbol. Buffalo mezitím porazilo Montreal 3:2 a srovnalo sérii na 2:2.

Disciplinárka tvrdě potrestala Slavii za nedohrané derby

Pražské derby má tvrdou dohru. Slavia přišla o výhru na hřišti, zápas se Spartou prohrála kontumačně 0:3, zaplatí pokutu deset milionů korun a čtyři domácí soutěžní utkání odehraje bez diváků. Trest dostala i Sparta, za chování svých fanoušků zaplatí 600 tisíc korun.

Tvrdý pád internetové hvězdy. Jake Paul připustil konec kariéry po brutálním KO

Ještě před několika měsíci mluvil Jake Paul o titulových ambicích a cestě mezi boxerskou elitu. Dnes řeší úplně jinou otázku, a to zda vůbec ještě někdy vstoupí do ringu. Po těžké porážce od Anthonyho Joshuy se kontroverzní influencer a boxer stále zotavuje z vážných zranění a poprvé otevřeně připustil, že jeho kariéra může být u konce.

Siniaková s Townsend ovládly vstup do turnaje v Římě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují ve skvělé sérii. Na turnaji WTA 1000 v Římě zvládly první zápas bez potíží a pár Hailey Baptiste, Alexandra Eala porazily jasně 6:2 a 6:1. Připsaly si už šestnácté vítězství v řadě.

Konec jedné éry? Lakers padli, LeBron James uvažuje o odchodu 

Oklahoma City ovládlo sérii s Los Angeles jednoznačně 4:0 a poslalo slavné Lakers na dovolenou. Po posledním zápase se ale nemluvilo jen o dominantním výkonu Thunder. Hlavním tématem večera byl znovu LeBron James a otázka, zda právě neodehrál poslední utkání své mimořádné kariéry.

Colorado je krok od finále konference, Nečas přidal dvě asistence

Colorado zvládlo čtvrtý zápas série na ledě Minnesoty a po výhře 5:2 vede už 3:1. Martin Nečas pomohl dvěma asistencemi, Avalanche rozhodli čtyřmi góly ve třetí třetině a Wild teď musí vyhrát třikrát za sebou.

Kladno ulovilo reprezentačního brankáře Pavláta

Kladno pokračuje ve výrazném posilování kádru pro příští sezonu. Rytíři získali reprezentačního brankáře Dominika Pavláta, který se vrací do extraligy po dvou letech ve finském Ilvesu Tampere. Šestadvacetiletý gólman navíc figuruje v nominaci na mistrovství světa ve Švýcarsku.

Kimi Antonelli definitivně přebral kontrolu nad šampionátem. Russell ale ještě neřekl poslední slovo

Ve stáji Mercedes začíná nabírat na obrátkách nečekaný souboj o titul mistra světa Formule 1. Devatenáctiletý talent Kimi Antonelli vyhrál třetí Velkou cenu za sebou a dostal se do čela šampionátu před zkušenějšího George Russella. Šéf týmu Toto Wolff však věří, že britský pilot dokáže odpovědět už při nadcházejícím závodě v Montrealu.

Shane Mosley zaskočil favorita. V Las Vegas Bohačuk padl po tvrdé přestřelce už v šestém kole

Boxerský večer organizace Zuffa Boxing v Las Vegas nabídl překvapení, které čekal málokdo. Američan Shane Mosley Jr., jenž se v posledních letech spíše hledal, šokoval favorizovaného Serhije Bohačuka a po dominantním výkonu si připsal vítězství technickým knockoutem v šestém kole. Syn slavného šampiona tak vyslal jasný vzkaz střední váze: s Mosleym je znovu třeba počítat.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama