ZOH 2022Cenný skalp na rozjezd, pak prohra se Švédy. Manželé Paulovi dostali český...

Cenný skalp na rozjezd, pak prohra se Švédy. Manželé Paulovi dostali český curling na další level

Olympijské hry v Pekingu oficiálně začnou až zítra prostřednictvím slavnostního ceremoniálu, někteří jedinci už ale mají ostrý start v živé paměti. Své by mohly říkat hokejistky České republiky, ještě před nimi se však do akce dostal manželský pár Paulových. Ten měl na svědomí historický zápis ve sportu zvaném curling.

Biatlon, hokej, skoky na lyžích, snowboarding. Tohle všechno jsou sporty, které česká sportovní veřejnost moc dobře zná, faktem ale je, že Češi chtějí udělat díru do světa i jinde. Tomáš a Zuzana Paulovi se prodrali na olympijské hry v Pekingu díky svému umění v curlingu.

Led, koště a kámen se staly jejich nejlepšími přáteli, tvrdá dřina v kvalifikaci ale přinesla ovoce. Paulovi se na úvod her představili proti Norsku a zrodila se historicky první curlingová výhra České republiky na olympiádě. Rozhodovat muselo až nastavení.

„Je super, že už máme zapsanou první výhru. Není lepší způsob, jak začít olympijské hry. Pro mě je to určitě úleva,“ prozradila Radiožurnálu Paulová. Norsko v Číně obhajuje bronzové medaile, hned na startu ale muselo zkousnout hořkou pilulku.

Cesta k výhře ale vedla přes hrboly. Oba týmy kazily, kameny jezdily po ploše jako splašené a úvod her byl lehce nervózní. „Jediné, co mě omlouvá, že to byl první zápas o vítězství na olympiádě, jinak to je skoro neomluvitelné. V Praze bych se šourala uličkama a doufala, že mě nikdo nepotká,“ říká Paulová.

Druhý zápas, první porážka

Na český pár čekal souboj se Seveřany i ve druhém zápase, který byl na programu pár hodin po premiéře. Tentokrát už ale Paulovým štěstěna tolik nepřála, se Švédy prohráli zástupci České republiky v poměru 4:7. A to v zápase několikrát vedli.

Jenže pak přišel risk a zároveň chyba, po které se švédské smíšené dvojici podařilo dvakrát skórovat a strhnout zápas na svou stranu. Češi mají šanci na reparát hned dnes od 13 hodin, kdy je čekají Australané.

Ve skupině se Paulovi potkají s celkem devíti národními výběry, čtyři z nich postoupí do semifinálové fáze olympijského turnaje. Utkání o titul je na programu 8. února.

Olympijské hry – smíšené dvojice curlingu, výsledky:

  • Česko vs. Norsko 7:6
  • Česko vs. Švédsko 4:7

Nejčtenější tento týden

České trio slaví v Římě postup do druhého kola

Český tenis má na antuce v Římě tři další postupující. Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková a Tereza Valentová zvládli vstup do turnaje ve dvou setech. Naopak Sára Bejlek končí po porážce s Laurou Siegemund.

Nečas pomohl Coloradu k další výhře nad Minnesotou

Martin Nečas prožil nejlepší večer v letošním play off NHL. Český útočník otevřel skóre, přidal asistenci a výrazně pomohl Coloradu k domácí výhře 5:2 nad Minnesotou. Avalanche vedou v sérii druhého kola už 2:0 a v letošní vyřazovací části stále nepoznali porážku.

Arsenal je po dvaceti letech ve finále Ligy mistrů

Arsenal zvládl semifinále Ligy mistrů a vrací se mezi evropskou elitu. Londýnský klub porazil Atlético Madrid 1:0 a po výsledku 2:1 z obou zápasů slaví postup do finále. Rozhodl Bukayo Saka jediným gólem, který přišel těsně před přestávkou.

O účast na londýnském maratonu 2027 se uchází rekordních 1,3 milionu lidí

Zájem o londýnský maraton dál roste a láme rekordy. Do losování pro ročník 2027 se přihlásilo přes 1,33 milionu lidí. Organizátoři tak hlásí historicky nejvyšší číslo a potvrzují, že závod patří k nejžádanějším na světě.

Francis Ngannou si brousí zuby na Paula. Zároveň také tipnul vítěze bitvy Fury vs. Joshua

Francis Ngannou znovu míchá kartami světa bojových umění. Po návratu do MMA připustil, že ho láká boxerský souboj s Jakem Paulem. A rozhodně nešetří sebevědomím. Vedle toho přidal i svůj pohled na dlouho očekávaný střet Furyho s Joshuou.

Max Verstappen opět ožil, Isack Hadjar v Miami havaroval 

Zatímco Max Verstappen po slabším úvodu sezony znovu našel ztracené tempo a přiblížil se špičce, jeho týmový kolega Isack Hadjar v Miami tvrdě narazil. Jeden víkend, dva zcela odlišné příběhy v barvách Red Bullu.

Vladař držel Flyers nad vodou, Carolina přesto znovu vyhrála

Philadelphia měla zápas v Carolině výborně rozehraný. Rychle vedla o dvě branky a Daniel Vladař ji dlouho držel ve hře skvělým výkonem. Český brankář pochytal 40 střel, jenže Hurricanes znovu našli cestu k vítězství. O triumfu 3:2 rozhodl v prodloužení Taylor Hall.

Zraněný Chmelař chybí v nominaci na Švédské hry

Česká hokejová reprezentace musí krátce po oznámení nominace na Švédské hry řešit první vynucenou změnu. Z kádru kvůli zranění vypadl útočník Jaroslav Chmelař, kterého na soupisce nahradí Kristian Reichel z Mannheimu.

Miami odhalilo slabinu McLarenu. Lando Norris přišel o vítězství kvůli strategii

Lando Norris měl Velkou cenu Miami pevně ve svých rukou, ale rozhodující moment při zastávkách v boxech ho připravil o triumf. Britský jezdec tak místo oslav odjíždí s pocitem promarněné šance, která byla až bolestně blízko.

Jannik Sinner jasně dominuje. V Madridu smetl Zvereva a píše vlastní kapitolu tenisových dějin

Italský tenista Jannik Sinner předvedl ve finále madridského Masters výkon, který budí respekt i obavy soupeřů. Alexandera Zvereva porazil za necelou hodinu a připsal si pátý titul Masters 1000 v řadě. Dominance, jaká se na okruhu ATP nevidí často.

Mladičká senzace. Antonelli vyhrál potřetí v řadě a vede šampionát F1

Devatenáctiletý Kimi Antonelli dál pokračuje ve svém rychlém vzestupu ve formuli 1. V Miami vyhrál třetí závod za sebou a upevnil vedení v šampionátu. Ital z Mercedesu má po čtyřech závodech náskok 20 bodů. Je zároveň nejmladším lídrem průběžného pořadí v historii.

Valentová finále v Saint-Malo nezvládla

Tereza Valentová měla ve finále turnaje WTA 125 v Saint-Malo dobře rozehraný zápas, titul ale nezískala. Devatenáctiletá Češka podlehla Japonce Moyuka Uchijima 7:6, 3:6, 1:6 a první letošní finále neproměnila.

Pražský maraton ovládli Tsegu a Jelim, české tituly mají Havlena a Brtníčková

Pražský maraton nabídl rychlé časy, silné příběhy i české obhajoby. Mezi muži zvítězil Etiopan Berehanu Wendemu Tsegu, který se přiblížil rekordu závodu. Ženský závod při své premiéře na maratonské trati vyhrála Keňanka Milicent Jelim. České tituly získali Yann Havlena a překvapivě Michaela Brtníčková.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama