5.2 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Čelo se zamotává. Sparta po překvapivé výhře Dynama dotáhla Slavii na dva body

Česká nejvyšší fotbalová soutěž slibuje dramatický boj o titul do posledního kola. Dynamo České Budějovice totiž po jedenácti letech porazilo Slavii, Plzeň jen remizovala s Olomoucí, a tak Sparta, která je třetí, ztrácí díky triumfu nad Teplicemi už jen dva body na první místo. Navíc v příštím kole hraje Viktoria v Edenu.

Na Střeleckém ostrově, tedy v jihočeské metropoli zvané České Budějovice, sledovalo více než šest tisíc diváků překvapivý kolaps červenobílého mančaftu z Vršovic. Po první půli, během níž se domácí nedostali ani k jedné střele, přišel sešívaný zmar.

Hrdina posledních týdnů v dresu českobudějovických Quadri Adediran rozepsal pohádku pro Dynamo v 68. minutě. Poté, co se slávisté nedokázali prosadit z několika slibných šancí, zakončil Nigérijec svůj útok přesnou ránou na zadní tyč Kolářovy branky a domácí šli do vedení 1:0.

Olayinka a spol. se sice do zakončení tlačili i po inkasovaném gólu, avšak veškerou ofenzivní snahu dokázalo Dynamo vymazat. Slavia na jihu Čech padla a na čele má náskok už jen dvou bodů před Spartou a jen jediného bodu před Plzní. S tou se navíc v dalším kole v Edenu utká.

Letenští se tak radují o to více. V sobotu totiž dokázali přejet Teplice poměrem 4:1, dvě branky dával Kuchta, po jedné přidali Čvančara se Sorensenem, a stahují bodový rozdíl. Plzeň totiž také škobrtla, o nadějné vedení 1:0 a možnost jít na první příčku přišla kvůli Mojmíru Chytilovi, jenž vystřelil Olomouci v 68. minutě v Doosan Areně bod.

Matoušek se probouzí

V Liberci se představili Bohemians. Klub s klokanem ve znaku v týdnu postoupil do semifinále poháru, podobně jako Dynamo z Českých Budějovic, a na sever Čech tak mířil v dobrém rozpoložení. To se brzy na hřišti potvrdilo, v 17. minutě poslal zelenobílé do vedení čtvrtým gólem v sezoně Drchal.

Pak začal úřadovat čtyřiadvacetiletý mladík, jenž poslední tři sezony pod Ještědem působil. Před poločasem zvýšil na 2:0, ve druhé pětačtyřicetiminutovce pak vymyslel neskutečné sólo. Za vlastním vápnem si vzal míč, dvěma dotyky jej poslal dopředu a utekl všem obráncům Slovanu. Následně obešel Vliegena a do prázdné branky zavěsil. Ani jeden gól Matoušek neslavil.

Liberec sice po pauze snížil, avšak prohru neodvrátil. Bohemians jsou pátí, v tabulce se před ně dostalo Slovácko, které doma porazilo Mladou Boleslav 2:1.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.

West Ham spekuluje nad osudem Davida Moyese. Možností moc není

Závěr sezóny se blíží a otázka budoucnosti manažera West Hamu, Davida Moyese, zůstává stále předmětem spekulací. Moyesův kontrakt vyprší na konci současné kampaně a klub zatím neprozradil, zda plánuje prodloužení jeho působení. Manažerské křeslo je horké a zájemců o Moyesovo místo může být mnoho. Jak se k celé věci West Ham postaví?

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.