Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Čekání na body stále trvá. Salač v Argentině upadl, nedojel podruhé za tři závody

  Přechod z Moto3 do Moto2 si Filip Salač rozhodně představoval jinak. Seriál MotoGP už má za sebou tři závody, v ani jednom z nich ale český zástupce nebodoval. Nejprve nedokončil závod v Kataru, v Indonésii byl jednadvacátý a v Argentině opět nedojel. Na kontě má tak jezdec týmu Gresini Racing nula bodů.

  Před startem sezony byl Filip Salač plný optimismu. Přesunul se z nejnižší kategorie do druhé nejvyšší, dostal silnější motorku a těšil se, že bude prohánět ty nejlepší. Jenomže od svých cílů je zatím vzdálený na míle daleko. Český závodník nedokázal bodovat ani ve třetí Velké ceně MotoGP v Argentině.

  Na trať vyjel z osmé řady, postupně se ale tlačil dopředu. Byl rozjetý, stroj jel výborně, jenomže snažení ve zhruba polovině závodu zhatil nepříjemný pád. Kol sice odkroutil více než v Kataru, po dvanácti ale skončil. „Bohužel víkend nebyl takový, jaký jsme si představovali. Motocykl dnes fungoval dobře,“ posteskl si Salač.

  „Hlavně mě mrzí, že jsem nebyl úplně ve své kůži na jedné ze svých nejoblíbenějších tratí. Všechno mě bolí. Kosti, hlava, myslím, že jsem tento víkend strávil více času na záchodě než na trati, ale nechci se na nic vymlouvat,“ doplnil v tiskové zprávě 20letý jezdec ve službách italské stáje Gresini Racing. Závod vyhrál Ital Vietti.

  Přepis dějin v režii Espargara

  Italská vlajka na okruhu v Argentině vlála o sto šest. K vítězství Viettiho v Moto2 se totiž přidal také jezdec stáje Aprilia. Pro italský tým to byl v Argentině už 200. závod, na který bude ještě hodně dlouho vzpomínat. Premiérové prvenství v královské kubatuře zajistil Aprilii španělský závodník Espargaró.

  Kromě týmového triumfu slavil Španěl i svůj vlastní. Na start Grand Prix se postavil už po 284., připsal si ale své teprve první vítězství ze všech. Do závodu jel z pole position a dokázal výhody využít na jedničku.

  Výsledky Velké ceny Argentiny:

  • Moto3: 1. García (Šp./GasGas) 38:23,433, 2. Foggia (It./Honda) -0,146, 3. Sasaki (Jap./Husqvarna) -0,375, 4. Rossi (It./Honda) -0,507, 5. Suzuki (Jap./Honda) -0,484, 6. Moreira (Braz./KTM) -0,587.
  • Moto2: 1. Vietti (It./Kalex) 39:44,098, 2. Čantra (Thaj./Kalex) -1,538, 3. Ogura (Jap./Kalex) -5,703, 4. Canet (Šp./Kalex) -5,880, 5. Dixon (Brit./Kalex) -6,584, 6. Arbolino (It./Kalex) -7,538, … Salač (ČR/Kalex) nedokončil.
  • MotoGP: 1. A. Espargaró (Šp./Aprilia) 41:36,198, 2. Martín (Šp./Ducati) -0,807, 3. Rins -1,334, 4. Mir (oba Šp./Suzuki) -1,831, 5. Bagnaia (It./Ducati) -5,846, 6. Binder (JAR/KTM) -6,192.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.