11.9 C
    Pondělí 27. května 2024

Carolina má na dosah konec série. V noci na dnešek opět rozstřílela New Jersey

Jedno jediné vítězství schází hokejistů Caroliny k ukončení série čtvrtfinále NHL. New Jersey se v noci z úterý na středu proti Hurricanes znovu trápilo a hosté toho využili. I s přispěním českého útočníka Martina Nečase vyhráli vysoko 6:1 a kráčí vstříc postupu. O tom mohou rozhodnout už v následujícím zápase.

V tabulce základní částí Východní konference skončila Carolina druhá, vzhledem k tomu, že ale trhal rekordy a posouval hranice možností první Boston, příliš se o její fantastické formě nemluvilo. Bruins už jsou ale ze hry o Stanley Cup venku a pozornost se tak upíná právě na Hurricanes. Není divu, Nečas a spol. válí.

Prošli prvním kolem vyřazovací fáze NHL přes New York Islanders, v tom dalším teď vedou už 3:1 na zápasy. A to díky nočnímu triumfu nad New Jersey Devils výsledkem 6:1. Mimochodem, tím samým rozdílem už Carolina ovládla souboj číslo dvě. Vidět byl během vítězství zmiňovaný český útočník Martin Nečas, který vlastně o všem rozhodl.

Nejprve zareagoval na rychlou trefu Devils a v 18. minutě srovnal, o deset minut později pak strhl vedení na stranu Caroliny a ta už se ho nepustila. V brance Jersey lovil celkem pět puků ze sítě český gólman Vítek Vaněček, který dostal v zápase šanci, té se ale v průběhu druhé třetiny vzdal a místo přepustil kolegovi Schmidovi.

Ve druhém nočním zápase Seattle prohrál s Dallasem a v sérii je srovnáno na 2:2.

Noční výsledky play-off NHL:
    • New Jersey Devils vs. Carolina Hurricanes 1:6 (1:1, 0:5, 0:0), stav série: 1:3. Branky: 2. J. Hughes (Meier) – 18. Nečas (Martinook, Slavin), 28. Nečas (Pesce, J. Staal), 30. Pesce (Drury, J. Staal), 32. Fast (Martinook, Chatfield), 33. Burns (Kotkaniemi, Martinook), 40. Martinook (Burns)
    • Seattle Kraken vs.⁠ Dallas Stars 3:6 (0:1, 1:4, 2:1), stav série: 2:2. Branky: 32. Schwartz (Schultz, Geekie), 44. Schwartz (Bjorkstrand, Dunn), 56. Larsson (Dunn, Beniers) – 18. Ja. Benn (Hintz, Heiskanen), 25. Harley (Domi, Kiviranta), 30. Domi (Hanley, Harley), 31. Pavelski (J. Robertson, Heiskanen), 40. Hintz (Ja. Benn), 58. Domi (Dadonov, Lindell)

Češi slaví zlato! Na domácí půdě poráží Švýcarsko 2:0

David Pastrňák rozhodl ve třetí třetině brankou v čase 9:13 a Češi v bouřlivé atmosféře O2 arény porazili Švýcarsko 2:0 ve finále hokejového mistrovství světa 2024. Česko se tak stalo teprve pátým národem historie, kterému se podařilo zvítězit na domácím ledě. Sen se stal skutečností.

Češi jsou mistry světa!!!!

Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa! Češi jsou mistry světa!

Šok ze smrti dvojnásobného vítěze PGA Tour. Murrayovi bylo 30 let, o den dříve odstoupil z turnaje

Svět golfu truchlí nad ztrátou talentovaného hráče Graysona Murraye, který zemřel v sobotu 25. května 2024 ve věku 30 let. Murray, dvojnásobný vítěz na PGA Tour, odstoupil z turnaje Charles Schwab Challenge v předešlý den s odvoláním na nemoc.

Švédové poznali český kombajn. Řídil ho Lukáš Sedlák

Švédská dominance se zhroutila. Česko postupuje do finále mistrovství světa. Žlutý tým na letošním mistrovství světa v hokeji neinkasoval v první třetině ani jednou a nikdy neprohrával. Navíc nikdy nedostal více než dva góly v jednom zápase. Všechny tyto úspěchy ale skončily porážkou s Českem a Švédové si teď zahrají pouze o bronz.