MotorsportCais je před Barumkou ve formě a vyhlíží déšť. Chci do sedmého...

Cais je před Barumkou ve formě a vyhlíží déšť. Chci do sedmého místa, vyhlásil

Srdcová záležitost, domácí soutěž a velká výzva. Tak hovoří před startem Barum Rallye Zlín talentovaný pilot Erik Cais. Poprvé zde pojede v nejvyšší kategorii závodních vozů R2. A chce se pořádně předvést! Vždyť v rámci přípravy vyhrál soutěž v Polsku a byl druhý v Rakousku. „Neskutečně se těším. Byl bych spokojený, kdybych se pohyboval kolem sedmého místa. Čím výše, tím lépe. Jedná se ale o velmi dlouhou a zrádnou soutěž, určitě se porvu o co nejlepší výsledek,“ vyhlásil Cais z Orsák Rallysport týmu, který se v rámci evropského šampionátu pohybuje na desátém místě celkového pořadí.

Prožívá skvělou sezonu. V seriálu ERC zatím pokaždé ve třech soutěží dojel do cíle, naposledy v Itálii skončil desátý. K tomu v Polsku poprvé v kariéře ovládl závod, v Rakousku dojel na druhém místě. Erik Cais dokonce porazil místní legendy Grzegorze Grzyba a Raimunda Baumschlagera. „Moc mě těší, že v letošním roce předvádíme nejen rychlost, ale také konzistenci. To je pro nás velmi důležité,“ prohlásil Cais, který ve své domácí Barum Rallye Zlín pojede zcela poprvé ve třídě R2, a to v závodním fordu fiesta. Právě doma chce prodat svoji aktuální formu.

Barumka byla totiž jeho první soutěží, kterou jako dítě registroval. „Pamatuji si, jak jako malý někdy v roce 2005 jsem hadříkem leštil tátovi auto v servisu. Tam mě brávala máma. Dneska zde startuji s číslem, které je v top 10,“ těší Caise, který je považovaný za jeden z největších talentů světové rallye scény. „Skvadra rychlostních zkoušek je ve Zlíně dokonalá, člověk si užívá každý metr v autě. Moc se těším, až se tu uvidím s fanoušky a společně s celou svoji rodinou budou fandit u tratě.“

Těžký závod v dešti, klíčový bude asfalt!

Nejenom z domácího prostředí bude Cais čerpat. Již tradičně se tento podnik pojede po rozbitějším asfaltu, který mu vyhovuje. Navíc je velmi pravděpodobné, že bude pršet. „Já budu absolutně nejraději, když se tak stane. Vypadá, že by deštivo mělo být,“ přiznal s úsměvem Cais. Mokro, asfalt, vytahané bláto na trati… Přesně v těchto podmínkách překvapil všechny v Rakousku, kde porazil enklávu místních pilotů. „Při dešti mě to nesmírně baví, protože se musí ukázat velký cit s vozem a terénem, maximálně číst trať a predikovat pasti. Tohle přesně mám naučené ze závodní cyklistiky, konkrétně z horských kol, kde jsem několik let fungoval v továrním týmu.“

Svoji sílu ukázal také v letošním roce také při Rallyesprintu Kopná, který se rovněž pořádá kousek od Zlína. I když chce být Cais v drsné konkurenci špičkových evropských a domácích pilotů vidět, pokora k Barumce mu neschází. „Jde opravdu o jeden z nejtěžších závodů. Klíčové bude, abychom na rozbitém asfaltu neměli defekt,“ prohlásil Cais, který ještě před startem absolvoval s týmem Orsák Rallysport test ve Velkém Ořechově, při kterém svezl jednoho ze svých fanoušků. „Odzkoušeli jsme si poslední věci na fordu. Jsme maximálně připraveni.“ 

Nejčtenější tento týden

Gudas se vrací na Floridu, Anaheim ho vyměnil

Radko Gudas mění působiště v NHL. Anaheim vyměnil zkušeného českého obránce na Floridu výměnou za útočníka A. J. Greera. Oběma hráčům po sezoně skončila smlouva, proto nyní Panthers získali především přednostní právo jednat s Gudasem o novém kontraktu ještě před otevřením trhu s volnými hráči.

Tenisté na Wimbledonu ukončí protest, obnoví kontakt s médii

Nejlepší světoví tenisté po víkendových jednáních s pořadateli Wimbledonu ukončí protest proti médiím. Sporné otázky kolem rozdělování peněz a postavení hráčů ale zůstávají otevřené a jednání budou pokračovat i po skončení turnaje.

George Russell znovu útočí na titul. Po vítězství v Rakousku přiznal, že si sáhl na dno

Ještě před několika týdny ztrácel George Russell na týmového kolegu Kimiho Antonelliho propastných 68 bodů a přiznával, že prožívá jedno z nejtěžších období své kariéry. Po triumfu na Velké ceně Rakouska je ale zpět ve hře o titul mistra světa formule 1 a do další části sezony hledí s novou dávkou sebevědomí.

Manuel v Paříži znovu posunula osobní rekord a vládne Evropě

Lurdes Gloria Manuel pokračuje ve skvělé sezoně. Na mítinku Diamantové ligy v Paříži doběhla podruhé, znovu si výrazně vylepšila osobní rekord a časem 49,37 sekundy se zařadila na čtvrté místo letošních světových tabulek. Rychlejší letos nebyla žádná evropská čtvrtkařka.

Šok pro domácí fanoušky. Emma Raducanu kvůli zranění odstoupila z Wimbledonu

Velká rána pro britský tenis i samotný Wimbledon. Emma Raducanu se jen několik hodin před svým úvodním zápasem odhlásila z turnaje. Lékaři u domácí jedničky odhalili únavovou zlomeninu pravé nohy, která jí nedovolí nastoupit před domácím publikem.

Ronaldinho se vrací na trávník, jeho novým klubem je Ravenna

Brazilská legenda Ronaldinho se stala hráčem italské Ravenny a zároveň vstoupila do projektu klubu jako jeho spolumajitel. Šestačtyřicetiletý bývalý vítěz Zlatého míče potvrdil, že by měl nastoupit alespoň do jednoho soutěžního zápasu. Kdy přesně se tak stane, zatím není jasné, zájem fanoušků je ale obrovský.

Krpálek získal na Grand Prix v Číně bronz

Lukáš Krpálek potvrdil na Grand Prix v čínském Čching taou dobrou formu a vybojoval bronzovou medaili v kategorii nad 100 kilogramů. Český judista zvládl tři ze čtyř zápasů a napravil dojem z předchozího turnaje v Ulánbátaru, kde skončil těsně pod stupni vítězů.

Chelsea chce přivést Xhaku zpět do Londýna

Chelsea pracuje na přestupu, který by v Premier League vyvolal pořádný rozruch. Londýnský klub se zajímá o Granita Xhaku, bývalého kapitána Arsenalu a současného lídra Sunderlandu. Švýcarský záložník má být s Chelsea ústně domluvený na podmínkách smlouvy, hotovo ale zdaleka není.

Jedničkou draftu NHL se stal Gavin McKenna, Novotný míří do Vancouveru

Kanadský útočník Gavin McKenna naplnil očekávání a jako první hráč letošního draftu NHL zamířil do Toronta. Český hokej měl v úvodním kole jediného zástupce. Útočníka Adama Novotného si z 24. místa vybral Vancouver, který po něm sáhl při své druhé volbě v prvním kole.

Wimbledon v ohrožení? Emma Raducanu vynechala trénink, start britské hvězdy je nejistý

Domácí fanoušci mají důvod k obavám. Emma Raducanu několik dní před startem Wimbledonu vynechala plánovaný trénink a stále se potýká se zraněním pravé nohy. Času na návrat do plné kondice rychle ubývá a nad účastí bývalé vítězky US Open se vznáší stále větší otazník.

David Kozma před Štvanicí vyzval Christiana Eckerlina a myslí na další titul

David Kozma se po únorovém návratu na vítěznou vlnu znovu hlásí o velké zápasy. Ještě před duelem s Davidem Zawadou na pražské Štvanici veřejně vyzval Christiana Eckerlina a dal jasně najevo, že by rád bojoval o speciální titul krále Německa na stadionovém turnaji ve Frankfurtu.

Mercedes mění pravidla hry. Antonelli s Russellem dostali jasný pokyn kvůli Hamiltonovi

Souboj o titul mistra světa Formule 1 začíná nabírat nové obrátky. Mercedes před Velkou cenou Rakouska přiznal, že jeho jezdci Kimi Antonelli a George Russell už nebudou za všech okolností bojovat jeden proti druhému. Důvodem je sílící konkurence v čele šampionátu, především Lewis Hamilton, který se po rozpačitém úvodu sezony dostává zpět do špičkové formy.

Tyson Fury vs. Anthony Joshua zůstává na britské půdě. Přesun do Las Vegas není bez nové dohody možný

Spekulace o dějišti boxerského megazápasu nabírají na síle. Anthony Joshua a Tyson Fury mají podle smlouvy nastoupit ve Velké Británii, jenže stále častěji se skloňuje i Las Vegas. Promotér Eddie Hearn nyní vysvětlil, proč přesun není tak jednoduchý.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama