FotbalBývalý hráč Atlética Madrid létá v maléru. Uruguayec pašoval na fotbal zbraň,...

Bývalý hráč Atlética Madrid létá v maléru. Uruguayec pašoval na fotbal zbraň, hrozí mu šest let vězení

Hodně kuriózní situaci řeší v současné chvíli policejní složky ve státě Uruguay. Tamní strážci zákona sebrali fotbalovou hvězdu Nicoláse Schiappacasseho, která se snažila na utkání propašovat zbraň. Bývalý hráč Atlética Madrid nebo Parmy se nyní nachází ve vazbě a hrozí mu až šestiletý pobyt v chládku.

Vězení ve spojení s bývalými či současnými profesionálními sportovci je v současné chvíli hodně živé. Na devět let si půjde sednout za mříže bývalý neskutečný talent Robinho, k němu by se teď mohl přidat také další kolega z Jižní Ameriky. Nicolás Schiappacasse skončil v poutech.

Co přesně se stalo? Policejní kontrola zastavila jeho auto, které mířilo na místní derby mezi Penarolem a Nacionalem. Rutinní prohlídka skončila z jeho pohledu příšerně, fotbalista, který patří do kádru italského Sassuola, měl v kabátě na klíně ukrytou zbraň.

Tu chtěl po příjezdu ke stadionu předat jednomu z fanoušků. „Během policejní zastávky na Km 81 státní silnice Ruta Balnearia byla zabavena střelná zbraň a zatčeni tři lidé,“ informovali média místní policisté. Kariéra fotbalisty je tak ve velkém ohrožení.

Jeden z hlavních aktérů celé akce nyní čeká na verdikt v cele předběžného zadržení, očekává se ale, že si za mřížemi posedí ještě o něco déle. Na nelegální obchod se zbraněmi hrozí v Uruguayi až šest let odnětí svobody.

Hrával i za Atlético Madrid

Schiappacassemu je teprve 23 let, během mládežnických let nasbíral za reprezentační výběry přes 80 startů a vysloužil si svými výkony také pobyt v Atléticu Madrid, Parmě nebo Sassuolu. S tím je teď ale zřejmě konec, křídelník se teď na hřiště jen tak nepodívá.

 „Počkám, abych pořádně zjistil, co se stalo. Není to podepsaný hráč Penarolu, ale je propojený s klubem. Budeme vědět, jaký typ opatření musíme přijmout, až se věci potvrdí,“ říká prezident uruguayského klubu Ignacio Ruglio, ve kterém hráč naposledy hostoval.

O tom, co bude dál, se rozhodne během následujících dnů. Už teď je ale jasné, že tohle fotbalistovi jen tak neprojde. Bohatá fotbalová kariéra jako výstupní lístek z vězení rozhodně nefunguje.

Nejčtenější tento týden

Pardubice po čtrnácti letech slaví titul

Pardubické Dynamo se vrátilo na extraligový trůn. V šestém finále vyhrálo v Třinci 5:4 po prodloužení a celou sérii ovládlo 4:2 na zápasy. Hlavní roli sehrál Roman Červenka, který dal dva góly a v čase 60:57 rozhodl o zlaté tečce za sezonou.

Lehečka v Madridu přehrál Musettiho a jde do čtvrtfinále

Jiří Lehečka dál září na antukovém Masters v Madridu. Český tenista zvládl osmifinále proti Lorenzu Musetti, kterého porazil jasně 6:3 a 6:3. Na kurtu působil jistě, dobře servíroval a soupeře často tlačil agresivní hrou. Ve čtvrtfinále ho čeká Arthur Fils.

Mercedes pod tlakem. Toto Wolff musí krotit ambice svých jezdců

Tři závody, tři dominantní víkendy a dvojice jezdců na čele šampionátu. Mercedes vstoupil do sezony 2026 ve velkém stylu. Šéf týmu Toto Wolff však upozorňuje, že boj mezi Georgem Russellem a Kimim Antonellim má jasná pravidla.

Vladařovi rozhodl smolný odraz, Vejmelka padl v prodloužení

Českým brankářům pondělní program play off NHL radost nepřinesl. Daniel Vladař s Philadelphií nevyužil druhý mečbol proti Pittsburghu a po porážce 2:3 vede jeho tým už jen 3:2 na zápasy. Karel Vejmelka s Utahem sahal po velkém obratu proti Vegas, jenže Golden Knights nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení a srovnali sérii na 2:2.

Plíšková v Madridu prošla do čtvrtfinále

Karolína Plíšková pokračuje v Madridu ve výborné jízdě. Česká tenistka zvládla osmifinále proti Solaně Sierře a po výhře 6:4, 6:3 si zahraje o semifinále. Bývalá světová jednička zároveň výrazně posílí svou pozici v žebříčku a přiblíží se návratu do elitní stovky.

Drama i dominance v NBA play off, favorité jsou krok od postupu

Nedělní zápasy prvního kola NBA play off přinesly jasné vzkazy. Boston a San Antonio mají postup na dosah, Houston odmítl konec sezony a Toronto srovnalo krok s Clevelandem. Každá série nabídla jiný příběh, od defenzivních bitev po jednoznačné demolice.

Motor má nového kouče, tým přebírá Petrovický

Hokejisté Českých Budějovic vstoupí do nové extraligové sezony s novým trenérským štábem. Motor povede slovenský kouč Róbert Petrovický, který naposledy působil v Olomouci. Po jeho boku budou pracovat Valdemar Jiruš a David Vrbata. Klub tím uzavřel důležitou část změn po odchodu Ladislava Čiháka.

Těžká nehoda v belgické rally. Jos Verstappen vyvázl bez zranění, jeho vůz skončil na střeše

Dramatické okamžiky nabídla Rallye de Wallonie. Zkušený nizozemský jezdec a otec mistra Formule 1 Jos Verstappen havaroval ve vysoké rychlosti, jeho speciál se převrátil a narazil do stromu. Navzdory děsivým záběrům vyvázla posádka bez zranění.

Colorado slaví postup, Boston dělí od konce jediná porážka

Colorado zvládlo sérii s Los Angeles bez jediné porážky a po výhře 5:1 prošlo do druhého kola play off NHL. U triumfu nechyběl ani Martin Nečas, který asistoval u posledního gólu Nathana MacKinnona. Boston naopak doma tvrdě narazil, podlehl Buffalu 1:6 a v sérii prohrává 1:3 na zápasy.

Sebastian Sawe přepsal historii maratonu. V Londýně pokořil dvouhodinovou hranici

Londýnský maraton přepsal atletickou historii. Sabastian Sawe posunul hranici, o které se dlouho mluvilo jako o nedosažitelné. Výkon pod dvě hodiny byl roky považován za symbol absolutního limitu lidských možností. Teď už to neplatí.

Vladař chyboval a Flyers padli, Carolina už slaví postup

Philadelphia nezvládla první postupový mečbol a doma podlehla Pittsburghu. Český brankář Daniel Vladař inkasoval čtyři góly a jeden šel na jeho vrub. Flyers ale stále vedou sérii 3:1. Carolina naopak nezaváhala a jako první tým si zajistila místo ve druhém kole.

Souček po gólu za West Ham: Momentum je na naší straně. Kinský pomohl Tottenhamu nulou

Tomáš Souček pomohl West Hamu důležitou brankou k výhře 2:1 nad Evertonem a po zápase mluvil o obrovských emocích i klíčovém momentu sezony. Český záložník odehrál svůj 200. duel v Premier League a zároveň si upevnil postavení nejlepšího českého střelce v historii soutěže. Důležitý krok v boji o záchranu udělal i Tottenham, za který čisté konto vychytal Antonín Kinský.

Dosunmu zaskočil Denver životním výkonem. Jokič a Nuggets jsou v NBA krok od vyřazení

Denver s Nikolou Jokičem nezvládl ani druhý zápas v Minnesotě a po porážce 96:112 je v sérii na hraně vyřazení. Hlavní postavou večera byl Ayo Dosunmu, který jako náhradník explodoval 43 body a předvedl nejlepší střelecký výkon kariéry.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama