Více
  9.1 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Bude hrát KHL, repre mu ale dveře nezavře. Hudáček ukázal Rusku zdvižený palec

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Slovenský brankář Július Hudáček vloni pomohl pražské Spartě dokráčet až do finále české extraligy, už teď je ale jasné, že jí v příštím roce nepomůže. 34letý bývalý gólman Čerepovce nebo Rigy se rozhodl pro návrat do KHL a tvrdí, že politika se sportem nemá pranic společného. Navíc bude moct také reprezentovat.

  Dost možná nejznámější hokejový stadion v České republice vloni vyvolával jméno Júliuse Hudáčka téměř v každém zápase. Byl to právě slovenský brankář, který sehrál v cestě Sparty do finále extraligy ústřední roli. Do Prahy se přesunul na začátku roku, kdy skončil v Rize. K tomu všemu se pak navíc přidala také válka.

  Hudáček působil v ruské KHL necelých pět sezon, postupně vystřídal kromě Rigy také Čerepovec a Spartak Moskva. A už teď je jasné, že se do soutěže, která od startu války na Ukrajině schytává kritiku, vrátí. „Situace spojená s politickým bojem nemá s námi sportovci nic společného,“ prohlásil v červenci v rozhovoru s deníkem Šport brankář.

  I proto se rozhodl pro comeback. Za koho bude chytat? Na sociálních sítích se zmiňuje jméno týmu Nur-Sultan z Kazachstánu, kde by měl Hudáček neotřesitelnou pozici jedničky. Slovák se navíc nemusí bát ani trestu v reprezentaci. Na rozdíl od českých hráčů bude moct dres slovenského národního týmu hájit.

  Třetí nejvyšší počet

  Jakmile se někteří cizinci, kteří v minulých letech hráli KHL, dozvěděli o možném konci v reprezentaci, rozhodli se zmizet. To je případ většiny Švédů, Finů, ale také Čechů. Kromě Jaškina, Šuláka a Červeného by neměl hrát ruskou ligu v příští sezoně žádný jiný český hokejista. U Slováků je to ale jinak.

  Kromě Hudáčka si KHL zahrají kolegové z brány Patrik Rybár a Adam Húska, obránci Christián Jaroš a Michal Čajkovský a útočníci Adam Liška, Samuel Buček a Michal Krištof. Faktem je, že více cizinců v lize má po Slovensku už jen Kanada a USA. A jak je to s reprezentací? Slovensko čelí kritice, tvrdí ale, že hráči žádné zákony neporušují.

  Proti rozhodnutí tamního svazu se ohrazuje hlavní sponzor Orange, ale také ministerstvo školství, které dokonce národnímu týmu plánuje upravit rozpočet.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno