Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Britský rebel z UFC rozplakal ochozy. Triumf věnoval kamarádovi, co spáchal sebevraždu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mezi bojovníky se mu přezdívá „Conor McGregor číslo 2“, svými řečmi často způsobuje kontroverzi, na dění ve sportu se nebojí reagovat ostrými slovy. Jenomže po včerejším vítězství v UFC všechny svým prohlášením zaskočil. Paddy Pimblett věnoval svou výhru kamarádovi, který před pár dny spáchal sebevraždu.

  Mnozí už o něm slyšeli, jiní s jeho jménem a chováním teprve tu čest mít budou. Liverpoolský rodák, fanatický fanoušek tamních Reds, milovník jídla, ale hlavně bojovník, který má za sebou tři výhry v UFC. Taková je vizitka vycházející hvězdy prestižní organizace bojových umění Paddyho Pimbletta.

  Brit se podruhé dočkal zápasu v hlavním městě své země, Londýně, a podruhé slavil ohromně cenné vítězství. Během galavečeru UFC 208 v sobotu večer uškrtil Američana Jordana Leavitta a pochybovačům opět alespoň přivřel ústa. To hlavní, co se po jeho zápase řeší, jsou ale pozápasová slova, která Pimblett vypustil. Svou výhru věnoval dvěma zesnulým osobám.

  „Tuto výhru bych chtěl věnovat malému Leemu, který byl větším bojovníkem než kdokoliv z nás (řeč je o chlapci jménem Lee-Joshua Hodgson, který nedávno podlehl zákeřné nemoci v pouhých čtyřech letech). Kromě toho jsem mě ale v pátek ve čtyři hodiny ráno vzbudila zpráva, že jeden z mých přátel se zabil. To bylo pět hodin před vážením. Takže Ricky, kamaráde, tohle je pro tebe,“ prohlásil Pimblett.

  <blockquote class=“twitter-tweet“><p lang=“en“ dir=“ltr“>&quot;I know I&#39;d rather they cry on my shoulder than go to his funeral next week. … Let&#39;s get rid of this stigma and men start talking.&quot;<br><br>Paddy Pimblett on men&#39;s mental health after his <a href=“https://twitter.com/ufc?ref_src=twsrc%5Etfw“>@ufc</a> win today. He found out Friday that his friend had killed himself.<a href=“https://t.co/ZpdnmQ2fU9″>pic.twitter.com/ZpdnmQ2fU9</a></p>&mdash; Bleacher Report (@BleacherReport) <a href=“https://twitter.com/BleacherReport/status/1550968757719224320?ref_src=twsrc%5Etfw“>July 23, 2022</a></blockquote> <script async src=“https://platform.twitter.com/widgets.js“ charset=“utf-8″></script>

  Muži, nebojte se mluvit

  Rebel se změnil v jakéhosi posla, který měl za úkol přednést zejména mužům zprávu o tom, že by se neměli bát mluvit. Jeho kamarád Ricky podle dostupných zdrojů trpěl depresemi, kvůli kterým si nakonec sáhl na vlastní život.

  „Ve světě je stigma, že muži nejsou schopni mluvit. Poslouchejte, pokud na ramenou nesete břímě a myslíte si, že jediným řešením je spáchat sebevraždu, prosím, promluvte si s někým. Byl bych radši, kdyby se mi kamarád vyplakal na rameni, než abych šel za týden na jeho pohřeb. Takže zbavme se tohoto stigma a začněme mluvit,“ doplnil borec, který vyhrál potřetí ve své kariéře bojovníka UFC.

  Ačkoliv se spíše před zápasem řešila jeho životospráva a fakt, že mezi březnovým a červencovým zápasem nabral a pak zase shodil zhruba 25 kilogramů, po bitvě už o tomhle nepadne ani slovo.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS