16.8 C
Czech
Středa 11. března 2026
TenisBouzková je první Češkou v osmifinále Wimbledonu, Veselý nestačil na Paula

Bouzková je první Češkou v osmifinále Wimbledonu, Veselý nestačil na Paula

Páteční program na Wimbledonu určil první osmifinalisty v soutěži mužů i žen. Z českých zástupců postoupila jenom Marie Bouzková, která pokračuje v úspěšném tažení turnajem. Skončil naopak Jiří Veselý, který jednoznačně podlehl Američanovi Tommymu Paulovi.     

Ani ve třetím kole se nasazená jednička Novak Djokovič příliš nenadřel. Miomira Kecmanoviče vyřadil za necelé dvě hodiny, v průběhu utkání ztratil jenom jednou svoje podání. V dalším kole narazí na jedno z dosavadních největších překvapení Tima Van Rijthoven, který na žebříčku ATP patří až do druhé světové stovky.

Z nejvýše nasazených postupují také Carlos Alcaraz a Jannik Sinner. S londýnským tenisovým areálem se rozloučil Jiří Veselý, kterému třetí kolo vůbec nevyšlo. Proti Tommymu Paulovi neodehrál dobré utkání, nedařilo se mu především na servisu a po 92 minutách vypadl.

„Můj servis byl celý turnaj katastrofální, místy dokonce šílený. Jak už jsem říkal po druhém kole, když se nemůžu spolehnout na svou největší zbraň, pak se s takovými borci těžko hraje. On hrál to, co potřeboval. Ani toho moc dělat nemusel, stačilo dostat míč do kurtu,“ uvedl v rozhovoru pro Tenisový svět.   

V sobotu další dvě Češky

Životní grandslam zažívá Marie Bouzková. Před letošním Wimbledonem měla na svém kontě na grandslamových turnajích pouze jednu výhru, nyní už vyhlíží své první osmifinále v kariéře. Probojovala se do něho po dalším skvělém výkonu.

Na travnatých dvorcích v hlavním anglickém městě vyřadila už druhou nasazenou hráčku. Američanku Alison Riskeovou porazila ve dvou setech, když dohromady ztratila jenom pět gamů. O místo mezi nejlepší osmičkou na turnaji se porve s Caroline Garciaovou z Francie.  

V sobotním programu se na kurtech představí další dvě české tenistky. O osmifinále bude odpoledne usilovat Petra Kvitová s Paulou Badosovou, Barboru Krejčíkovou čeká od 12 hodin SEČ Ajla Tomljanovičová.

Nejčtenější tento týden

Pastrňák rozhodl, Nečas skóroval a čeští brankáři slavili

Čeští hokejisté byli v úterním programu NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas sice pomohl Coloradu gólem, jenže jeho tým doma padl s Edmontonem 3:4. David Pastrňák naopak v prodloužení připravil vítěznou branku Bostonu proti Los Angeles. Radost měli i gólmani Jakub Dobeš a Lukáš Dostál, kteří své týmy podrželi při výhrách.

Ronda Rousey zpět v kleci. Po deseti letech vyzve Carano

Bývalá hvězda smíšených bojových umění Ronda Rousey chce podle svých slov „přepsat svůj konec“, když se po deseti letech vrátí do MMA zápasem proti Gině Carano. Souboj dvou amerických legend se uskuteční 16. května v aréně Intuit Dome.

Donald Trump by podle Infantina uvítal účast Íránu na mistrovství světa

Americký prezident Donald Trump podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina uvedl, že íránská reprezentace je na letošním mistrovství světa ve fotbale ve Spojených státech vítána, a to i navzdory probíhajícímu vojenskému konfliktu mezi oběma zeměmi.

Šesti íránským fotbalistkám byl udělen azyl v Austrálii

Příběh íránského ženského fotbalového týmu během asijského šampionátu v Austrálii má nečekané pokračování. Několik hráček se rozhodlo nevrátit do vlasti a požádalo o ochranu. Australská vláda jim nabídla humanitární víza.

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.

Siniaková v Indian Wells vyřadila obhájkyni titulu Andrejevovou

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells mimořádně těžký zápas a poprvé v kariéře prošla do osmifinále dvouhry. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila obhájkyni titulu Mirru Andrejevovou 4:6, 7:6, 6:3. V dalším kole narazí na Elinu Svitolinu.

Kämpf se ve Washingtonu těší na novou šanci, debut zatím brzdí administrativa

David Kämpf má za sebou další nečekaný přesun v NHL a v novém působišti zatím sbírá první dojmy. Český útočník po odchodu z Vancouveru přiznal, že ho výměna zaskočila, zároveň ale neskrývá radost z angažmá ve Washingtonu. Do kabiny přišel mezi známé tváře a věří, že týmu brzy pomůže i na ledě.

Ostuda po Old Firm derby. Na hřiště vtrhli fanoušci, zasahovala policie 

Čtvrtfinále Skotského poháru mezi Rangers a Celticem mělo být dalším velkým dílem slavného Old Firm derby. Nakonec se však bude mluvit především o chaotických scénách po závěrečném hvizdu. Po penaltovém rozstřelu, který poslal Celtic do semifinále, totiž na trávník stadionu Ibrox vtrhli fanoušci obou klubů a incidenty nyní vyšetřuje policie i skotská fotbalová asociace.

Luke Littler obhájil titul z UK Open po výhře nad Wadem

Luke Littler obhájil triumf na turnaji UK Open, když ve finále v Mineheadu porazil Jamese Wadea 11:7. Devatenáctiletý mistr světa tak navázal na loňský titul a stal se prvním hráčem od Michaela van Gerwena v letech 2015 a 2016, kterému se podařilo vyhrát „FA Cup šipek“ dvakrát po sobě.

Siniaková prošla v Indian Wells dál, Lehečka s Kopřivou končí

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells další těžký zápas a po více než tříapůlhodinové bitvě postoupila do třetího kola. Český den na kalifornském turnaji ale zůstal jen napůl povedený. Jiří Lehečka i Vít Kopřiva ve svých duelech skončili a mužská část české výpravy se z dvouhry rychle vytratila.

Vejmelka jako první v sezoně dosáhl na 30 výher, Zacha a Pastrňák táhli Boston

Čeští hokejisté v sobotním programu NHL znovu výrazně promluvili do dění. Karel Vejmelka dotáhl Utah k cenné výhře 5:4 v prodloužení nad Columbusem a jako první brankář v této sezoně dosáhl na metu 30 vítězství. Boston porazil Washington 3:1, Pavel Zacha dal gól a David Pastrňák přidal dvě asistence. Uspěl i Jakub Dobeš, který pomohl Montrealu k obratu v Los Angeles.

Russell vyhrál v Austrálii a Mercedes slaví double

Mercedes vstoupil do nové sezony formule 1 snovým výsledkem. Velkou cenu Austrálie vyhrál George Russell před týmovým kolegou Andreou Kimim Antonellim, třetí dojel Charles Leclerc. Britský pilot potvrdil formu z kvalifikace a oslavil šesté vítězství v kariéře.

Djokovič se vrátil vítězně a myslí na olympiádu

Novak Djokovič se po pauze vrátil na kurty vítězně a v Indian Wells znovu připomněl, že s ním soupeři musí počítat. Otočil zápas s Kamilem Majchrzakem, postoupil do třetího kola a hned nato otevřeně mluvil o tom, že ještě nechce končit. Ve hře zůstávají další tituly i olympijská obhajoba v Los Angeles.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama