Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Boston bude Cháru na miniturnaji šetřit, Halákovi se nabízí šance

  Slovenský hokejový obránce Zdeno Chára neodehraje za Boston všechny zápasy ve skupině o nasazení do play off. Trenér Bruce Cassidy naznačil, že po restartu NHL dopřeje některým starším hráčům během miniturnaje volno.

  Kromě 43 letého kapitána by jsi mohl v některých duelech miniturnaje dát pauzu i jeden z lídrů útoku, 34-letý centr Patrice Bergeron.

  „Určitě bychom mohli nechat odpočívat zkušenější hráče,“ uvedl Cassidy v rozhovoru pro NBC Sports.

  „Potřebují „veteráni“ odehrát všechny tři zápasy aby se tak dostaly do top formy? I kdyby to potřebovali, mají riskovat, že se před play off zraní? A máme řadu dalších otázek. Myslím si, že každý tým ve skupině k tomu bude přistupovat podobně a bude se snažit mít zdravé a co nejlépe připravené mužstvo na start play off. „

  Naopak, ve skupině o nasazení by mohl dostat více prostoru v brance „medvědů“ Slovák Jaroslav Halák. Před play off je jasnou týmovou jedničkou Fin Tuukka Rask, trenéři jej však před zápasy nebudou chtít zbytečně přetížit. Ve skupině se tak nabízí šance na více startů Halákovi.

  „Tuukka je naše opora. Halákovi velmi věříme, ale Tuukka je brankář na play off a bude startovat v prvním zápase 1. kola, pokud se do té doby nic nezmění, „dodal Cassidy.

  Bruins získali Prezidentskou trofej pro vítěze v základní části, přesto mohou klesnout v nasazení do play off až na čtvrtou příčku.

  První čtyři týmy ve Východní i Západní konferenci mají na základě procentního bodového zisku jistý přímý postup do 1. kola, ale předtím mezi sebou odehrají miniturnaj a ten rozhodne o jejich nasazení.

  Boston si ve skupině změří síly s dalšími třemi nejlepšími týmy z východu – Tampou Bay, Washingtonem a Philadelphií.

  Sledujte nás na sítích