Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Boss UFC vyhlíží návrat nejlepšího z nejlepších. Zpět do služby se hlásí americký postrach

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už nějaký pátek se o tom hlasitě mluví, až doteď se však čekalo na razítko v podobě vyjádření šéfa UFC Dany Whita. Vypadá to, že se po více než dvouleté pauzy vrátí zpátky do klece americký bijec Jon Jones. Jeden z nejlepších bojovníků v historii organizace a vyhlášený potížista chce prorazit v těžké váze.

  Dva roky nebojuje, přesto v žebříčku elitní organizace UFC patří do top desítky. Dokonce napříč váhovými kategoriemi. Řeč je o americkém postrachu Jonu Jonesovi, který více než zápasení řešit v posledních týdnech a měsících pletky se zákonem. Už ale také spřádá plány na velkolepý návrat.

  „Navzdory všem negativním věcem, které se dějí v Jonesově osobním i zápasovém životě, můžu říct, že je nejlepší. Je to nejlepší zápasník všech dob,“ pronesl na jeho adresu boss UFC Dana White. O jeho comebacku se mluví celkem dlouho. Jones v roce 2020 vybojoval mistrovský pás polotěžké váhy po souboji s Reyesem, ještě v tom samém roce o něj ale přišel.

  Chtěl zkusit přechod mezi těžkooděnce do těžké váhy, ten však nedopadl. Američan neusnul na vavřínech, ale naopak se na něj stále připravuje. Dočkat by se podle šéfa UFC mohl už brzy. Možná ještě do konce letošního roku. Záležet bude na rehabilitaci jeho možného soupeře Francise Ngannoua.

  „Jon Jones je připraven,“ řekl White v rozhovoru pro The Jim Rome Show. „Čekáme jen na soupeře. Buď to bude Francis (Ngannou) podle toho, jak dlouho bude trvat, než se jeho koleno zotaví, nebo Stipe Miocic,“ doplnil.

  Procházka může být v klidu

  Jones je synonymem pro sílu a tvrdé direkty, které poznala už řada jeho kolegů. Byl mezi nimi třeba Glover Teixeira, který před pár týdny prohrál titulovou bitvu v polotěžké váze UFC s Jiřím Procházkou. Brazilec vyzval Američana v roce 2014 a prohrál na body. Jones během své kariéry prohrál jen jednou, navíc kvůli diskvalifikaci za nepovolený loket.

  Na návrat do polotěžké váhy se ale Američan nechystá, neboť chce o level výš do těžké váhy. Procházka a spol. tak mohou být v klidu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS