Bojové sportyBoss UFC vyhlíží návrat nejlepšího z nejlepších. Zpět do služby se hlásí...

Boss UFC vyhlíží návrat nejlepšího z nejlepších. Zpět do služby se hlásí americký postrach

Už nějaký pátek se o tom hlasitě mluví, až doteď se však čekalo na razítko v podobě vyjádření šéfa UFC Dany Whita. Vypadá to, že se po více než dvouleté pauzy vrátí zpátky do klece americký bijec Jon Jones. Jeden z nejlepších bojovníků v historii organizace a vyhlášený potížista chce prorazit v těžké váze.

Dva roky nebojuje, přesto v žebříčku elitní organizace UFC patří do top desítky. Dokonce napříč váhovými kategoriemi. Řeč je o americkém postrachu Jonu Jonesovi, který více než zápasení řešit v posledních týdnech a měsících pletky se zákonem. Už ale také spřádá plány na velkolepý návrat.

„Navzdory všem negativním věcem, které se dějí v Jonesově osobním i zápasovém životě, můžu říct, že je nejlepší. Je to nejlepší zápasník všech dob,“ pronesl na jeho adresu boss UFC Dana White. O jeho comebacku se mluví celkem dlouho. Jones v roce 2020 vybojoval mistrovský pás polotěžké váhy po souboji s Reyesem, ještě v tom samém roce o něj ale přišel.

Chtěl zkusit přechod mezi těžkooděnce do těžké váhy, ten však nedopadl. Američan neusnul na vavřínech, ale naopak se na něj stále připravuje. Dočkat by se podle šéfa UFC mohl už brzy. Možná ještě do konce letošního roku. Záležet bude na rehabilitaci jeho možného soupeře Francise Ngannoua.

„Jon Jones je připraven,“ řekl White v rozhovoru pro The Jim Rome Show. „Čekáme jen na soupeře. Buď to bude Francis (Ngannou) podle toho, jak dlouho bude trvat, než se jeho koleno zotaví, nebo Stipe Miocic,“ doplnil.

Procházka může být v klidu

Jones je synonymem pro sílu a tvrdé direkty, které poznala už řada jeho kolegů. Byl mezi nimi třeba Glover Teixeira, který před pár týdny prohrál titulovou bitvu v polotěžké váze UFC s Jiřím Procházkou. Brazilec vyzval Američana v roce 2014 a prohrál na body. Jones během své kariéry prohrál jen jednou, navíc kvůli diskvalifikaci za nepovolený loket.

Na návrat do polotěžké váhy se ale Američan nechystá, neboť chce o level výš do těžké váhy. Procházka a spol. tak mohou být v klidu.

Nejčtenější tento týden

Fuksa předvedl fantastický finiš a slaví třetí světové zlato v řadě

Martin Fuksa znovu ovládl kilometrovou trať na mistrovství světa. V Poznani přitom dlouho výrazně ztrácel a ještě 250 metrů před cílem figuroval až na pátém místě. Strhujícím finišem však všechny soupeře dotáhl. V naprosto vyrovnaném závěru zajel stejný čas jako Maďar Dániel Fejes a oba získali zlato. Výborný výkon předvedla také kajakářka Barbora Betlachová, která na kilometru skončila čtvrtá.

Liga mistrů nabídne šlágry už v ligové fázi. PSG čekají City, Villa i Barcelona

Nový ročník Ligy mistrů slibuje mimořádně atraktivní duely už během ligové fáze. Obhájce trofeje Paris Saint-Germain narazí na Manchester City, Aston Villu i Barcelonu, zatímco Arsenal čekají Real Madrid a Bayern Mnichov. Anglické kluby dostaly při losu pořádně náročný program.

Mikaela Mayer proti Chantelle Cameron slibuje boxerskou válku. Do hry se vložila i stará rivalka Baumgardner

Birmingham čeká v sobotu jeden z největších zápasů současného ženského boxu. Mikaela Mayer a Chantelle Cameron se utkají v souboji šampionek, který má podle obou všechny předpoklady stát se zápasem roku. Před duelem se navíc nečekaně připomněla Alycia Baumgardner, dávná rivalka Mayer.

Bartůňková zvládla české drama a v Monterrey si zahraje o finále

České derby ve čtvrtfinále turnaje v Monterrey nabídlo téměř tříhodinovou bitvu. Nikola Bartůňková porazila Darju Viďmanovou 6:4, 6:7, 6:3 a pokračuje v povedeném tažení Mexikem. O největší finále své dosavadní kariéry si zahraje s nasazenou dvojkou Elise Mertens.

Jablonec skolil Rangers po penaltách a slaví postup do Konferenční ligy

Jablonec se postaral o jeden z největších evropských večerů ve své historii. Severočeši v odvetě 4. předkola Konferenční ligy porazili Glasgow Rangers 1:0 a smazali manko z prvního utkání. Proti slavnému soupeři byli aktivnější a dlouhé pasáže zápasu ovládali. Vachtang Čanturišvili poslal duel do prodloužení a po něm přišly na řadu penalty. V rozstřelu podržel domácí brankář Jan Hanuš a postupový pokus proměnil Jan Chramosta. Jablonec zvítězil 4:3 a zahraje si hlavní fázi soutěže.

Vítězná tečka za skupinou, Češky si poradily s Bulharskem

České volejbalistky zakončily základní skupinu mistrovství Evropy v Brně vítězně. Bulharsko porazily 3:0 po setech 28:26, 25:19 a 25:19. Domácí výběr přitom v úvodní sadě ztrácel až devět bodů. Češky obsadily ve skupině B druhé místo se čtyřmi výhrami z pěti utkání. V pondělním osmifinále se v Brně utkají se Švédskem.

Pogačar znovu kraloval na Vueltě a třetí výhrou zvýšil náskok

Tadej Pogačar dál vládne letošní Vueltě. Slovinský cyklista ovládl šestou etapu z Alcossebre do Castelló a připsal si už třetí vítězství během prvních šesti dnů. Ve finiši porazil Enric Mas, který se posunul na druhé místo celkového pořadí. Pogačar před ním vede o 3 minuty a 34 sekund. Primož Roglič už ztrácí 4 minuty a 21 sekund.

UEFA chystá trestní oznámení na šéfa FIFA Infantina

Spor mezi dvěma nejmocnějšími fotbalovými organizacemi dál sílí. UEFA připravuje ve Švýcarsku trestní kroky proti prezidentovi FIFA Giannimu Infantinovi. Důvodem je jeho plán prodat soukromým investorům část práv spojených s mistrovstvím světa a dalšími soutěžemi. Investoři měli za dvacetiprocentní podíl zaplatit 4,2 miliardy dolarů, tedy téměř 87 miliard korun. Infantino po ostré kritice od záměru ustoupil.

Liverpool rozjíždí další megatransfer. Za Barcolu má zaplatit 120 milionů liber

Liverpool je blízko dalšího obřího nákupu. S Paris Saint-Germain se měl předběžně dohodnout na přestupu Bradleyho Barcoly za 120 milionů liber. Transfer ještě není definitivně uzavřený, oba kluby ale po dlouhých jednáních našly společnou řeč ohledně ceny.

Česká fantazie v New Yorku, Muchová s Menšíkem slaví grandslamový titul

Karolína Muchová a Jakub Menšík slaví životní úspěch. Česká dvojice ovládla smíšenou čtyřhru na US Open a získala svůj první grandslamový titul. Ve finále v New Yorku porazila Belindu Bencic a Flavia Cobolliho 6:3, 1:6 a 10:6. Za triumf si Češi rozdělí také prémii ve výši jednoho milionu dolarů.

Brennan na Vueltě znovu dominoval ve spurtu a slaví druhou výhru

Matthew Brennan dál prožívá mimořádný debut na Grand Tour. Jednadvacetiletý britský cyklista ovládl hromadný dojezd páté etapy Vuelty a připsal si už druhé vítězství v letošním ročníku. V Roquetes vytěžil maximum z perfektní práce týmu Visma Lease a Bike. Červený trikot bez problémů udržel Tadej Pogačar.

Manchester City utrácí ve velkém. Za osmnáctiletý supertalent poslal do Lille téměř 86 milionů liber

Manchester City pokračuje v mohutné přestavbě kádru. Anglický velkoklub získal z Lille teprve osmnáctiletého záložníka Ayyouba Bouaddiho, za kterého může zaplatit až 85,6 milionu liber. Marocký reprezentant se tím stal nejdražším teenagerem v historii Premier League.

Serena Williams se vrátila na US Open. Po boku Alcaraze rozbouřila zaplněný Arthur Ashe Stadium

US Open nabídl tenisovým fanouškům nečekanou podívanou. Serena Williams se po čtyřech letech vrátila na domácí grandslam a v novém formátu smíšené čtyřhry vytvořila hvězdný pár s Carlosem Alcarazem. Zaplněný Arthur Ashe Stadium jejich cestu sledoval až do čtvrtfinále.

Bartůňková zvládla noční bitvu v Monterrey, uspěla také Viďmanová

České tenistky v Monterrey pokračují vítězně. Nikola Bartůňková se pořádně nadřela proti En Shuo Liang z Tchaj wanu, ale po téměř třech hodinách slavila postup do čtvrtfinále. Dvacetiletá Češka zvítězila 6:7, 7:5 a 6:4. Úspěšně vstoupila do hlavní soutěže také Darja Viďmanová. Australanku Kimberly Birrell porazila 7:6 a 6:3 a stále může dojít na ryze český souboj.

Češky zvládly bitvu s Ukrajinou a slaví postup do osmifinále ME

České volejbalistky mají na domácím mistrovství Evropy jisté osmifinále. V Brně porazily Ukrajinu 3:1 na sety a ve čtvrtém utkání skupiny si připsaly třetí vítězství. Ve čtvrtek je čeká Bulharsko. Proti němu budou hájit druhé místo, které může znamenat příznivější výchozí pozici pro play off.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama