Bojové sportyBoss UFC se opřel do fotbalu. Nemůžu ho vystát, je pro zoufalce,...

Boss UFC se opřel do fotbalu. Nemůžu ho vystát, je pro zoufalce, řekl White

Svět bojových umění proměnil Dana White neskutečným způsobem. Když ale padne řeč na jiné sporty, je postoj šéfa slavné organizace UFC úplně jiný. V nedávném rozhovoru White pronesl, že nemůže vystát fotbal. Podle něj je nejoblíbenější kolektivní sport na světě jen pro ty nejméně talentované lidi.

Fotbalové mistrovství světa se v současné době stará o hlavní sportovní zábavu. Turnaj v Kataru bude už dnes pokračovat dvěma souboji čtvrtfinále, které budou sledoval miliony lidí po celém světě. S velkou pravděpodobností se ale dá říct, že jedna velká persona mezi diváky u televizí bude chybět.

Hlava MMA organizace UFC se v nedávném rozhovoru o fotbale rozpovídala. A kritikou na adresu nejoblíbenějšího kolektivního sportu rozhodně nešetřila. „Nemůžu fotbal vystát, myslím, že je to sport pro nejméně talentované lidi. Vždyť jen běháš a kopeš do míče,“ pronesl Dana White. Reportér byl v tu chvíli jako opařený a snažil se mu říct, že tohle by třeba v Brazílii určitě neřekl.

„Kámo, tohle bych řekl v každé zemi, kde se hraje zápas, a i když je síť takhle velká, je skóre jenom 3:1,“ zamyslel se nad velikostí branky. „V hokeji máte kluky na bruslích, ne? S křivými hokejkami, kde musí trefit puk do sítě, která je stejně velká jako brankář. To je sport, kde skóre může být 3:1,“ dodal.

Mluvil také o Procházkovi

Za řeči o fotbale schytal od fanoušků kritiku, v dalším rozhovoru, tentokrát v podcastu bojovníka Paddyho Pimbletta, si je získal zpět na svou stranu. Minimálně ty české. Mluvil totiž o Jiřím Procházkovi, který si zranil rameno, zrušil zápas s Gloverem Teixeirou, ale podle šéfa UFC je stále považován za šampiona.

„Stále na něj bude pohlíženo jako na šampiona, jelikož svůj pás neprohrál, ale uvolnil ho. Tihle chlapi (Blachowicz s Ankalajevem – pozn. red.) budou bojovat o titul. A uvidíme, jak dlouho to bude trvat, mohou to být ještě dva zápasy, než bude schopný se vrátit,“ prohlásil Dana White. Kdy se bude schopný vrátit? Až ve chvíli, kdy bude rameno v pořádku.

„Stalo se to, že mu to rameno vyskočilo a nějací týpci v gymu se mu ho pokusili nahodit, ale rozervali mu to na sr**ky a zničili mu rameno,“ rozčiloval se White. Procházka by se rád dostal zpátky do akce na jaře příštího roku.

Nejčtenější tento týden

Bartůňková bere Wimbledon jako velký krok dopředu

Nikola Bartůňková opustila Wimbledon ve třetím kole, ale z Londýna neodjíždí se sklopenou hlavou. Dvacetiletá česká tenistka podlehla Barboře Krejčíkové 3:6, 5:7, přesto svůj první start v hlavní soutěži dospělých na travnatém grandslamu hodnotila velmi pozitivně.

Wimbledon nabídne ostré osmifinále. Aryna Sabalenka vyzve rozjetou Osaku

Centrální kurt ve Wimbledonu se může těšit na jeden z nejatraktivnějších zápasů letošního turnaje. Světová jednička Aryna Sabalenka zvládla souboj s Lotyškou Jelenou Ostapenko a v osmifinále narazí na čtyřnásobnou grandslamovou šampionku Naomi Osaku, která zatím na travnatých dvorcích září.

Klopp je připraven převzít Německo

Jürgen Klopp se může vrátit k trenérské práci v nejviditelnější možné roli. Bývalý kouč Liverpoolu a Dortmundu potvrdil, že jedná s Německým fotbalovým svazem o převzetí reprezentace. Národní tým hledá nového trenéra po rezignaci Juliana Nagelsmanna, který skončil po neúspěchu na mistrovství světa.

Hamilton ovládl jediný trénink v Silverstonu

Lewis Hamilton zajel nejrychlejší čas jediného volného tréninku před Velkou cenou Británie formule 1. Na domácí trati porazil vedoucího muže šampionátu Kimiho Antonelliho a naznačil, že Ferrari může o víkendu bojovat o přední příčky.

Daniel Vladař má o budoucnosti ve Flyers jasno

Český brankář Daniel Vladař si prodloužení smlouvy s Philadelphií vysnil už po své první sezoně v klubu. Nový pětiletý kontrakt začne platit od ročníku 2027 až 2028 a podle gólmana byla dohoda otázkou okamžiku. Flyers mu navíc dali jasně najevo, že s ním počítají jako s jednou z klíčových postav budoucnosti.

Konec jedné cyklistické éry. Chris Froome po těžké nehodě ukončil slavnou kariéru

Jeden z nejúspěšnějších silničních cyklistů moderní historie oznámil konec profesionální kariéry. Brit Chris Froome, čtyřnásobný vítěz Tour de France, se rozhodl definitivně uzavřít svou sportovní cestu poté, co se už nedokázal vrátit po vážné nehodě z loňského roku. Za sebou zanechává kariéru plnou rekordů, nezapomenutelných momentů i několika kontroverzí.

Jakub Dobeš prodloužil smlouvu s Montrealem do roku 2030

Český brankář Jakub Dobeš si po výborné sezoně v NHL výrazně finančně polepší. Montreal s pětadvacetiletým gólmanem uzavřel novou tříletou smlouvu, která začne platit od sezony 2027 až 2028. Celková hodnota kontraktu dosahuje 16 milionů dolarů, což představuje téměř 340 milionů korun.

Táborsko odmítlo první ligu, šanci nyní zvažuje Artis Brno

Táborsko nevyužije mimořádnou možnost zahrát si v příští sezoně nejvyšší fotbalovou soutěž. Vedení klubu nabídku po důkladném zvážení odmítlo. Hlavními důvody byly nevyhovující stadion, nejistota kolem domácích zápasů v Českých Budějovicích i krátký čas na sestavení konkurenceschopného týmu. Dalším osloveným klubem je nyní Artis Brno.

Tottenham rozbil vlastní rekord. Za Tonaliho zaplatí až tři miliardy korun

Tottenham pokračuje v mimořádně ambiciózním přestupovém létě. Londýnský klub se podle britských médií dohodl s Newcastlem na příchodu italského záložníka Sandra Tonaliho. Celková hodnota transferu může dosáhnout až 100 milionů liber, což by z něj udělalo nejdražší posilu v historii Spurs.

Max Verstappen může odstartovat největší přestupovou rošádu ve Formuli 1. Jeho budoucnost zaměstnává celý paddock

Max Verstappen může být hlavním aktérem největší přestupové ságy posledních let. Přestože má s Red Bullem dlouhodobou smlouvu, zákulisní spekulace sílí a jeho případný odchod by mohl rozpoutat dominový efekt, který zasáhne téměř celé startovní pole Formule 1.

Muchová zvládla druhé kolo a ve Wimbledonu pokračuje dál

Karolína Muchová potvrdila roli favoritky a po přesvědčivém výkonu postoupila do třetího kola Wimbledonu. Česká tenistka si poradila s Číňankou Čang Šuaj ve dvou setech. Dál jde také Nikola Bartůňková, která v českém derby vyřadila Kateřinu Siniakovou. Předloňskou šampionku Barboru Krejčíkovou naopak čeká souboj s vítězkou letošního Roland Garros Mirra Andrejeva.

Oleksandr Usyk plánuje poslední zápas kariéry. Třetí duel s Furym podle jeho týmu nepřipadá v úvahu

Oleksandr Usyk se blíží závěru své mimořádné boxerské kariéry. Neporažený Ukrajinec už se vzdal všech titulů mistra světa v těžké váze a podle svého týmu absolvuje už jen jediný profesionální zápas. Přestože se dlouho spekulovalo o trilogii s Tysonem Furym, promotéři dávají jasně najevo, že tato kapitola je uzavřená.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama