-8.6 C
Czech
Úterý 3. února 2026
FORTUNA:LIGABoleslavští po letech zaskočili Spartu, ligu nově vede Slavia

Boleslavští po letech zaskočili Spartu, ligu nově vede Slavia

Reklama

Fotbalisté Mladé Boleslavi přerušili dlouhou šňůru porážek od pražské Sparty, díky zásahům Kušeje, Matějovského a Jawa vyhráli 3:1 a poskočili na třetí místo v tabulce. Do čela jde po vršovickém derby Slavia, Ďolíček vyloupila poměrem 2:0. Šok si pro všechny nachystala Karviná, ta totiž dokázala porazit v Doosan areně domácí Plzeň.

Letenští se na sever Středočeského kraje vydali po bezbrankové remíze s Rangers. Navíc v Lokotrans areně je čekalo mužstvo, které nasázelo v minulém kole Zlínu devět branek. I přesto hovořily kurzy jasně, favoritem je tým z Prahy.

Prognózy sázkových kanceláří se ale nenaplnily. Už ve 24. minutě se po přihrávce od Johna ocitl sám před Vindahlem Vasil Kušej. Ofenzivní eso výběru z města aut udělalo efektní kličku a uklidilo míč do odkryté branky.

Sparta záhy srovnala, vynikající střelou zpoza šestnáctky se blýskl Jakub Pešek. Avšak Sparta nerozhodný stav do pauzy neudržela, po trestuhodné chybě Filipa Panáka při laxní rozehrávce z kraje vápna skóroval pohotový ex-sparťan Marek Matějovský.

Razítko na tři body pro Mladou Boleslav dal ve druhé pětačtyřicetiminutovce osmadvacetiletý forvard z Gambie Lamin Jawo. Uklidil totiž skvěle prodloužený míč Yusufem. Spartě tak končí čtyřletá šňůra výher, naposledy totiž modrobílí bodovali proti letenským v srpnu 2019, tehdy vyhráli 4:3.

Šok v Plzni a klid v Ďolíčku

Na západě České republiky mělo jít o formalitu v podobě výhry domácí Viktorie. Karviná totiž coby nováček soutěže čelila nejvyšším kurzům na výhru ze všech týmů v daném kole. Navzdory tomu se jí v Plzni podařil zázrak.

Už ze startu měli hosté nespočet šancí, Plzni se ale nástup bílých povedlo zastavit. První hrdina dne Patrik Čavoš se ozval v 59. minutě, kdy akrobatickým kopem napálil břevno. Podruhé už byl úspěšný, centr Budínského poslal v 76. minutě hlavou do sítě. A protože druhý hrdina dne golman Dominik Holec zneškodnil všechny pokusy domácích, vyhrála Karviná 1:0.

Pražská Slavia si poradila po nepříjemném výjezdu do Říma v lize s Bohemians Praha 1905 poměrně hladce. Díky trefám Michala Tomiče a Mojmíra Chytila nakonec zvítězila 2:0 a se třiatřiceti body jde do čela české nejvyšší fotbalové soutěže.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Pastrňák dorazí do Milána už v pátek a chce stihnout i zahájení her

David Pastrňák změnil plán a do dějiště zimních olympijských her v Miláně přiletí už v pátek. Původně měl dorazit až v neděli spolu s dalšími hráči z NHL. Lídr hokejové reprezentace se těší i na páteční slavnostní zahájení na stadionu San Siro. S mírným předstihem má přiletět také brankář Lukáš Dostál, který počítá s delší aklimatizací.

James Vowles zůstává klidný. Vynechaný test Williams neznervózňuje

Šéf stáje Williams James Vowles tvrdí, že ho vůbec neznepokojuje skutečnost, že jeho tým minulý týden vynechal první předsezonní test formule 1. Zdržení při výrobě nového vozu způsobilo, že Williams byl jediným týmem, který se neobjevil na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya.

Spor o Rusko ve fotbale. FIFA mluví o zrušení zákazu

Prezident světové fotbalové federace FIFA Gianni Infantino čelí ostré kritice z Ukrajiny poté, co prohlásil, že FIFA se bude zabývat možným zrušením zákazu startu ruských týmů v mezinárodních soutěžích. Ukrajinský ministr sportu označil jeho výroky za „nezodpovědné“ a „dětinské“.

Montreal padl v Minnesotě po prodloužení a Dobeš poprvé po šesti výhrách prohrál

Vítězná série brankáře Montrealu Jakuba Dobeše se v Minnesotě zastavila. Canadiens prohráli 3:4 v prodloužení, přesto z ledu Wild odvezli bod. V noci se dařilo i Karlu Vejmelkovi, který dovedl Utah k výhře 6:2 nad Vancouverem, naopak David Rittich s Islanders neuspěl ve Washingtonu.

Dopingový skandál čtyři dny před olympiádou zasáhl italský biatlon

Čtyři dny před slavnostním zahájením zimních olympijských her v Itálii řeší pořadatelé první dopingový případ. Pozitivní test měla italská biatlonistka Rebecca Passler. Kontrola odhalila letrozol, látku zakázanou od roku 2008, a závodnice dostala okamžitou dočasnou suspendaci. Teď musí vysvětlit, jak se jí zakázaná látka dostala do těla.

Hokejisté zahájili přípravu na olympiádu v Miláně, hokejistky už trénují v aréně

České hokejové reprezentace vstoupily do ostré části příprav na olympijské hry v Miláně. Muži se sešli v Karlových Varech v evropském složení, zatímco hráči z NHL se mají připojit až v Itálii. Ženský tým už v dějišti turnaje trénuje, zvyká si na arénu i na život v olympijské vesnici a chystá se na první zápasy.

Lewis Hamilton po změně pravidel ožil. Nové monoposty F1 konečně dávají smysl

Lewis Hamilton hodnotí první kilometry s novou generací vozů formule 1 velmi pozitivně. Sedminásobný mistr světa si po barcelonském shakedownu pochvaloval především chování monopostů pro sezonu 2026 a zároveň vyzdvihl atmosféru uvnitř Ferrari před startem nové éry.

Luke Littler přetlačil Humphriese a slaví první titul z World Masters

Devatenáctiletý Luke Littler znovu potvrdil, že patří k absolutní špičce světových šipek. Ve strhujícím finále turnaje World Masters porazil světovou dvojku Luka Humphriese 6:5 a vybojoval svůj první titul z této prestižní akce. Zároveň se stal třetím nejúspěšnějším hráčem éry PDC.

Tampa otočila pod širým nebem zápas s Bostonem, Pastrňák zapsal asistenci

David Pastrňák pomohl asistencí k pátému gólu Bostonu, ani náskok 5:1 však Bruins v utkání pod širým nebem neudrželi. Tampa Bay dotáhla zápas do nájezdů a vyhrála 6:5. V dalším duelu Lukáš Dostál dovedl Anaheim k výhře nad Vegas, porážku hostů zmírnil až v posledních sekundách Tomáš Hertl.

Vít Krejčí míří z Atlanty do Portlandu

Český rozehrávač Vít Krejčí mění v NBA dres a po Atlantě bude nově působit v Portlandu. Součástí dohody jsou i dva výběry ve druhém kole draftu, opačným směrem putuje pivot Duop Reath. Pro pětadvacetiletého rodáka ze Strakonic jde o třetí angažmá v zámoří, v aktuální sezoně si drží výbornou úspěšnost trojek a v ligových statistikách patří mezi špičku.

Von Allmen ovládl sjezd v Crans Montaně a poslal vzkaz před olympiádou

Sjezd Světového poháru v Crans Montaně vyhrál úřadující mistr světa Franjo von Allmen. Švýcar v poslední generálce před zimními olympijskými hrami porazil Dominika Parise o 0,65 sekundy a znovu potvrdil, že mu místní trať sedí. Jan Zabystřan do bodů nepromluvil, na vítěze ztratil 3,15 sekundy a skončil 49.

Dobeš dál drží Montreal bez porážky, Vejmelka a Hertl tentokrát bez výhry

Český brankář Jakub Dobeš pomohl Montrealu k vítězství 4:2 na ledě Buffala, když pochytal 36 střel a stal se druhou hvězdou zápasu. Canadiens s ním v brance prodloužili vítěznou sérii a zároveň pokračují v úspěšné jízdě novým kalendářním rokem. Karel Vejmelka ani 29 zákroky nezabránil porážce Utahu 2:3 s Dallasem a Tomáš Hertl se v duelu se Seattlem zapsal do statistik asistencí, jeho tým ale prohrál 2:3.

Alcaraz dobyl Australian Open a zkompletoval kariérní Grand Slam

Carlos Alcaraz poprvé v kariéře vyhrál Australian Open a ve finále v Melbourne otočil duel s Novakem Djokovičem. Světovou jedničku porazil 2:6, 6:2, 6:3, 7:5, získal sedmý grandslamový titul a jako nejmladší tenista v historii završil kariérní Grand Slam.

Coyle nasázel hattrick a Columbus vyhrál v Chicagu 4:2

Columbus zvládl jediný páteční zápas programu NHL a v Chicagu zvítězil 4:2. Hlavní postavou byl Charlie Coyle, který k hattricku přidal i asistenci. Domácím nepomohl ani Connor Bedard s gólem a přihrávkou, Blackhawks prohráli už popáté v řadě.

Rybakina vyhrála Australian Open, po třísetové bitvě zlomila Sabalenku

Jelena Rybakina má titul z Australian Open. Ve finále porazila světovou jedničku Arynu Sabalenku 6:4, 4:6, 6:4 a zapsala druhý grandslamový triumf kariéry. Zároveň si vzala zpět finálovou porážku z Melbourne z roku 2023. Po Wimbledonu 2022 tak slaví další velký večer a potvrdila, že umí zvládat i zápasy na hraně.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama