Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Boj o karty začíná. Šipkařské kvalifikace se účastní několik hvězd, nechybí Sherrocková ani Sedláček

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mistrovství světa skončilo a nejbližší major turnaj se odehraje až na konci ledna. Zdá se, že si profesionální šipky dávají měsíční pauzu. Pravdou je však pravý opak! Nejdůležitější část sezony pro mnohé hráče i diváky začíná právě 9. ledna. Je tady Q-School!

  První pondělí roku 2022 přineslo triumf Petera Wrighta na mistrovství světa, zároveň byl i uveřejněn rozpis pro turnaj The Masters, jenž je na programu poslední lednový víkend. Profesionálové se sice dávají po náročném šampionátu dohromady, nicméně šipkařská veřejnost si již brousí zuby na kvalifikaci nových hráčů.

  Několikadenní turnaj Q-School se letos koná v Německu a Velké Británii. Této tradiční kvalifikace o zisk PDC karet, které hráče opravňují dva roky působit mezi profesionály, se letos účastní i několik známých jmen. Včetně těch českých.

  Q-School je rozdělena do dvou oddělených částí. V první skupině bychom našli hráče z Walesu, Severního Irska, Skotska, Anglie, Irska a poté ze zemí mimo Evropu, v té druhé tedy pak logicky všechny zájemce z Evropy. Britská skupina má pro účastníky nachystaných sedmnáct PDC karet, v evropské lze vybojovat karet patnáct.

  Česko bude mít slušnou reprezentaci

  Sektor Velká Británie se těší na zvučná jména. Do kvalifikace o zisk karet musí kvůli propadu na žebříčku například Scott Waites, jenž na loňském mistrovství svedl úžasnou bitvu s Nathanem Aspinallem, nebo také Ted Evetts, nedávný juniorský mistr světa.

  Nebude chybět ani šipkařka Fallon Sherrocková, která zářila v závěru roku 2021 na Grand Slamu. Mnozí si jistě vybaví její fenomenální postup přes Gabriela Clemense či Mensura Suljoviće. O opětovný skok mezi světovou špičku pak budou ještě v Anglii bojovat Matthew Edgar nebo Lisa Ashton.

  Německá sekce je, minimálně pro oko českého diváka, mnohem zajímavější. O kartu se jede porvat hned dvanáct českých hráčů. V současné době je v PDC pouze Adam Gawlas, Karel Sedláček o kartu, bohužel, kvůli nedostatku vyhraných zápasů skončil v žebříčku pod čarou. Neznamená to však, že jej v roce 2022 na scéně neuvidíme. Kvalifikaci už totiž zná, má tedy velkou šanci na návrat!

  A o vstup mezi profesionály se pokusí i další čeští hráči. V Niedernhausenu zabojují Roman Benecký, Alexander Mašek, Pavel Jirkal, Michal Šmejda či David Rosí. Držme všem palce, Q-School právě začíná!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS