Více
  -1.5 C
  Czech
  Úterý, 25 ledna, 2022

  Boj o karty začíná. Šipkařské kvalifikace se účastní několik hvězd, nechybí Sherrocková ani Sedláček

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Mistrovství světa skončilo a nejbližší major turnaj se odehraje až na konci ledna. Zdá se, že si profesionální šipky dávají měsíční pauzu. Pravdou je však pravý opak! Nejdůležitější část sezony pro mnohé hráče i diváky začíná právě 9. ledna. Je tady Q-School!

  První pondělí roku 2022 přineslo triumf Petera Wrighta na mistrovství světa, zároveň byl i uveřejněn rozpis pro turnaj The Masters, jenž je na programu poslední lednový víkend. Profesionálové se sice dávají po náročném šampionátu dohromady, nicméně šipkařská veřejnost si již brousí zuby na kvalifikaci nových hráčů.

  Několikadenní turnaj Q-School se letos koná v Německu a Velké Británii. Této tradiční kvalifikace o zisk PDC karet, které hráče opravňují dva roky působit mezi profesionály, se letos účastní i několik známých jmen. Včetně těch českých.

  Q-School je rozdělena do dvou oddělených částí. V první skupině bychom našli hráče z Walesu, Severního Irska, Skotska, Anglie, Irska a poté ze zemí mimo Evropu, v té druhé tedy pak logicky všechny zájemce z Evropy. Britská skupina má pro účastníky nachystaných sedmnáct PDC karet, v evropské lze vybojovat karet patnáct.

  Česko bude mít slušnou reprezentaci

  Sektor Velká Británie se těší na zvučná jména. Do kvalifikace o zisk karet musí kvůli propadu na žebříčku například Scott Waites, jenž na loňském mistrovství svedl úžasnou bitvu s Nathanem Aspinallem, nebo také Ted Evetts, nedávný juniorský mistr světa.

  Nebude chybět ani šipkařka Fallon Sherrocková, která zářila v závěru roku 2021 na Grand Slamu. Mnozí si jistě vybaví její fenomenální postup přes Gabriela Clemense či Mensura Suljoviće. O opětovný skok mezi světovou špičku pak budou ještě v Anglii bojovat Matthew Edgar nebo Lisa Ashton.

  Německá sekce je, minimálně pro oko českého diváka, mnohem zajímavější. O kartu se jede porvat hned dvanáct českých hráčů. V současné době je v PDC pouze Adam Gawlas, Karel Sedláček o kartu, bohužel, kvůli nedostatku vyhraných zápasů skončil v žebříčku pod čarou. Neznamená to však, že jej v roce 2022 na scéně neuvidíme. Kvalifikaci už totiž zná, má tedy velkou šanci na návrat!

  A o vstup mezi profesionály se pokusí i další čeští hráči. V Niedernhausenu zabojují Roman Benecký, Alexander Mašek, Pavel Jirkal, Michal Šmejda či David Rosí. Držme všem palce, Q-School právě začíná!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Michael Van Gerwen

  Van Gerwen konečně v akci? Za týden startuje první šipkařský major turnaj roku 2022

  Mistrovství světa ovládl podobně jako před dvěma lety Peter Wright, nyní nastal čas na obhajobu vyhraných peněz i na navazujícím major turnaji. Jsou tu The Masters! Klasický turnaj pro 24 nejlepších hráčů světa, na kterém bývají k vidění naprosto nebeské šipky. Do akce by se mohl navíc dostat i po svých covidových potížích Dave Chisnall nebo legendární Michael Van Gerwen.
  Karel Sedláček

  Nevyšlo to. Na šipkařské Q-School neuspěl žádný Čech, Sedláček přišel o kartu

  České šipky bude tento rok na té nejvyšší světové scéně reprezentovat pravidelně pouze Adam Gawlas. Jeho krajané totiž na Q-School neuspěli, domů se vrací bez karty profesionálního šipkaře, a nemohou se tak účastnit všech turnajů pod hlavičkou PDC. Úspěšná nebyla během kvalifikace ani jedna z žen v britské části, Sherrocková i Ashtonová vyšly naprázdno.
  Peter Wright

  Wright znovu usedá na šipkařský trůn. Po úžasném finále zbyly Smithovi oči pro pláč

  Dva roky uběhly jako voda a pohár mistra světa zvedá nad hlavu opět skotský showman Peter Wright. Ve finále největšího šipkařského šampionátu přetlačil ve dvanácti setech srdnatě bojujícího Michaela Smithe, jenž měl vysněný titul z major turnaje již po několikáté na dosah, podobně jako v minulosti však končí jen a pouze druhý. „Snakebite“ bere 15 milionů korun a upevňuje si pozici druhého nejlepšího hráče planety.
  Peter Wright

  Rekordman Wright ovládl fenomenální skotské derby, finálový boj svede se Smithem

  Dvě skotské legendy zazářily v semifinále šipkařského MS. Peter Wright svedl ohromující bitvu se svým dlouholetým přítelem Garym Andersonem, fanoušci byli svědky rekordu v počtu maximálních náhozů za jeden zápas MS a dočkali se téměř nevídaných průměrů. A to ještě Wright málem zavřel na devět šipek. Druhé semifinále ovládl Michael Smith, když si poradil s Jamesem Wadem poměrem 6:3.
  Michael Smith

  Ani „devítka“ nepomohla. Mistr světa Price pohořel na šipkách fantastického Smithe a na MS končí

  Naprosto nevídané. Fascinující. Čtvrtfinálový den na mistrovství světa v šipkách přinesl mnoho emocí a nejednou zvedal diváky ze sedaček. Všichni šipkařští nadšenci dnes byli obohaceni o devítišipkové zavření i konec mistra světa v turnaji. Favorizovaní Wright, Anderson i Wade postoupili. Jen Price svůj duel nezvládl. Sluší se však říci, že to vše byly bitva jako hrom!
  Luke Humphries

  Anglická bitva mladé krve pro Humphriese, s turnajem se rozloučil favorit Cross

  Čtvrtfinále připraveno. Poslední šipky roku 2021 přinesly postup Callana Rydze přes Alana Soutara, Petera Wrighta přes Ryana Searla i Jamese Wadea přes Martijna Kleermakera. Nicméně ty nejzajímavější souboje svedli mladíčci Chris Dobey s Lukem Humphriesem a zkušení veteráni Gary Anderson s Robem Crossem.
  Reklama
  Reklama
  Reklama