Více
  20 C
  Czech
  Úterý, 16 srpna, 2022

  Bohemka jde do baráže. Záchrana těsně unikla a teď ji musíme urvat, ví stoper Krch

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Poslední kolo mají za sebou ve FORTUNA:LIZE týmy, které bojovali ve skupině o udržení. Dolů jde jistojistě Karviná, klidnou záchranu prožily Pardubice a v pohodě je také Zlín. Kdo měl až do poslední chvíle nahnáno, byl Jablonec, i ten ale nakonec utekl z propasti. Baráž budou hrát Teplice a také pražská Bohemka.

  Pro některé představovalo poslední kolo skupiny o záchranu v české nejvyšší soutěži explozi radosti, pro druhé konec nadějí na záchranu. Pardubice, Zlín a Jablonec jsou tři týmy, které mají jasné účinkování ve FORTUNA:LIZE i příští rok, Karviná padá na úkor Brna, Teplice a Bohemka ještě budou bojovat.

  Teplice si zahrají barážové dvojutkání s Vlašimí, která skončila druhá ve druhé lize, na Bohemians 1905 čeká Opava. O to hůře pro klub z Ďolíčku, že si v závěrečném utkání zastřílel. Nad poslední Karvinou vyhrál 4:0, ani to ale nestačilo. Jablonec měl lepší postavení po základní části, místo tak bral on.

  „Cítíme takové lehké zklamání. Bohužel jsme už neměli situaci ve vlastních rukou a museli se ohlížet i na výsledky našich konkurentů. Těsně nám záchrana unikla a teď ji musíme urvat v baráži. Nezbývá dělat nic jiného, než se odstřihnout od uplynulé sezony a všechny síly vložit do dvojzápasu,“ říkal po zápase pro klubový web Bohemians kapitán Daniel Krch.

  Mise Opava

  Čtrnáctý tým FORTUNA:LIGY vyzve v dvojzápase o místenku v příštím ročníku nejvyšší soutěže Opavu. Ta skončila třetí ve druhé lize za Brnem a Vlašimí. Slezané hráli mezi elitou naposledy vloni, na nesestupových místech se ale pohybovali jen při šesti kolech a sestupu se nevyhnuli.

  Jako zbraň Bohemians vidí Krch fanoušky. To samé se ale dá říct také o Opavě. „Bavili jsme se o tom s klukama v kabině. Fotbal se hraje pro fanoušky a kvůli takovým zápasům ho také chceme hrát. Na stadionu chceme mít co nejvíce lidí. Pro nás může být pozitivem, že v Opavě bude dobrá kulisa. Samozřejmě je i variantou, že to bude zbraň Opavy,“ říká Krch.

  První zápas se bude hrát ve čtvrtek 19. května v Opavě, o tři dny později se všechno rozhodně ve vršovickém Ďolíčku.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS