Více
  21 C
  Czech
  Úterý, 28 června, 2022

  Blíží se golfové Masters. Nebude chybět večeře, šampiony letos pohostí Japonec Macujama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Prestižní golfový turnaj zvaný Masters odstartuje už tento týden a představí se na něm ty největší hvězdy. Jeden ze čtyř největších golfových akcí sebou nese spoustu významných tradicí. Už od roku 1952 hostí vítěz předešlého ročníku všechny ostatní historické vítěze a členy správní rady a připravuje jim skvostnou večeři. Letos si své privilegium vybojoval Hideki Macujama. Co se v předchozích letech podávalo?

  Už je to tady. Tento víkendu odstartuje na hřišti National Golf Club v Augustě v Georgii golfové Masters. Na pořadu dne ale nebude jen golf. Vítěz si vyslouží nejen tradiční zelené sako, ale také možnost pořádat příští rok jednu z nejslavnějších sportovních večeří. Letos bude ostatní hostit Hideki Macujama, loňský šampion a první japonský golfista, který kdy vyhrál Masters. Zde vám představíme pár zajímavostí, které byste o této večeři měli vědět.

  Večeři pořádá vítěz předchozího roku

  Tradice začala už v padesátých letech, jako první pohostil předchozí vítěze turnaje PGA Tour jistý Ben Hogan. Nejenže dostal privilegium pozvat všechny významné golfové osobnosti na večeři, mohl si ale ještě vybrat, co se ten večer bude podávat. Slavnostní večeře neboli Champion Ddinner, jak se jí začalo říkat, je zahajovací akcí celého turnaje. Minulý rok se předvedl Dustin Johnson, na menu bylo vepřové v županu, filet mignon a broskvový koláč.

  Večeře Masters Champions se koná vždy před začátkem golfového dění v Augustě, které bývá naplánována na první dubnový týden. Exkluzivní akce je otevřena pouze minulým šampionům a čestným členům. Zároveň každý hostitel dostane na konci zlatý medailon a bude zapsán do klubu Masters.

  Letos je na řadě Hideki

  Tento rok se hostitelem stal Hideki Macujama, který se ještě stále zotavuje ze zranění zad. Co se bude podávat, sice prozradit nehodlá, svěřil se ale, že cítí velký tlak.

  „Samozřejmě se těším, až se vrátím do Augusty jako obhájce titulu. Od sebe mám určitá očekávání, ať už tlak cítím, nebo ne. Ale těším se na to a zároveň se snažím připravit, jak nejlépe to jde,“ svěřil se Macujama.

  „To samé platí i o večeři. Anglicky moc neumím, takže je to taková dvoustranná mince. Samozřejmě se těším, že budu se všemi těmi skvělými předchozími šampiony, ale zároveň jsem také velmi nervózní z projevu, který budu mít,“ dodal s úsměvem Macujama.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ