ZOH 2022Blesk jménem Ester. Česká republika slaví první zlato, Ledecká obhájila titul na...

Blesk jménem Ester. Česká republika slaví první zlato, Ledecká obhájila titul na snowboardu

Je to tam! Česká republika se těší z prvního zlata letošní olympiády v Pekingu. Ti, kteří dnes ráno spěchali do práce či do školy, ale zároveň si kolem půl deváté ranní zapnuli televizi, sledovali neskutečnou jízdu snowboardistky Ester Ledecké. Ta neměla v závodě paralelního slalomu konkurenci a obhájila nejcennější kov z Pchjongčchangu.

Čtyři roky zpátky se Ester Ledecká zapsala do povědomí sportovní veřejnosti. Na olympijských hrách v Pchjongčchangu vybojovala dvě zlaté medaile. Tu jednu celkem jednoznačně, v paralelním slalomu na snowboardu, tu druhou velice překvapivě v superobřím slalomu na lyžích.

Dcera slavného českého zpěváka a jedna z nejlepších sportovkyň výpravy odcestovala do dějiště her s podobně vysokými ambicemi i letos. Což samozřejmě dokreslovala před Pekingem také situace v českých médiích, která Ledeckou hojně pasovala na největší naději.

Sama závodnice se ale na druhou stranu nechtěla ničím rozhodit. „Nevyvíjím na sebe tlak. Na rozdíl od minulé olympiády totiž už pojedu domů minimálně se dvěma zlaty. Ty už mám, takže to je dobré,“ smála se v rozhovoru pro iSPORT.cz.

Teď je jasné jedno, zlata už má 3!

Krasojízda, pomohly i pády

Ledecká má medaili, které už moc dobře zná z her v jihokorejském Pchjongčchangu. Tehdy triumfovala nejprve na snowboardu v paralelním slalomu, pak za dalších šest dní také na lyžích. „Obojživelník“ zimních olympijských her se bude chtít o podobný kousek pokusit i letos.

První úkol už je za ní, zlato ze snowboardu už jí nikdo nevezme. Ledecká jela parádně, v prvním kole předjela Italku Nadyu Ochnerovou, ve čtvrtfinále na ni nestačila ani polská favoritka Aleksandra Królová a v semifinále přešla i přes Nizozemku Michelle Dekkerovou.

České závodnici pomohly chyby soupeře i pády. Karambol se nevyhnul ani poslední Rakušance Daniele Ulbingové, se kterou Ledecká svedla souboj ve finále. Výsledek? Zlatá olympijská medaile pro Ledeckou a první pro výpravu České republiky.

Třetí zlato znamená pro Ester vyrovnání rychlobruslařky Martiny Sáblíkové a oštěpaře Jana Železného, kteří pod pěti kruhy získali stejný počet medailí. Dalším v pořadí bude čtyřnásobný šampion Zátopek, ve svých 26 letech bude mít teoreticky šanci zaútočit i na ikonickou gymnastku Věru Čáslavskou, která má zlatých medailí hned sedm.

Nejčtenější tento týden

Bejlek zvládla vstup do turnaje v Aténách a zahraje si o čtvrtfinále

Sára Bejlek zvládla první překážku na turnaji WTA v Aténách. Česká tenistka přehrála v úvodním kole Slovenku Viktórii Morvayovou 6:0 a 7:5. Po jednoznačném prvním setu ale musela ve druhé sadě otáčet nepříznivý vývoj. O postup mezi nejlepší osmičku si nyní zahraje proti talentované Rakušance Lilli Tagger.

Před letní pauzou se láme sezona F1. Belgie a Maďarsko mohou změnit boj o titul i budoucnost Verstappena

Dva závody, které mohou výrazně ovlivnit zbytek sezony F1. Velké ceny Belgie a Maďarska uzavřou první polovinu mistrovství světa před tradiční letní přestávkou. Ve středu pozornosti bude nejen souboj o titul mezi jezdci Mercedesu, ale také budoucnost Maxe Verstappena, návrat Ferrari do špičky či očekávané technické novinky Aston Martinu.

Krutá zpráva po porážce. Šipkař Danny Noppert zveřejnil nenávistné útoky od fanoušků sázek

Porážka na turnaji European Darts Open pro něj znamenala konec sportovních nadějí, tím ale nepříjemnosti neskončily. Nizozemský šipkař Danny Noppert po vyřazení od Sebastiana Bialeckého zveřejnil šokující zprávy, které mu začaly chodit na sociálních sítích. Jeden z útočníků zašel tak daleko, že zneužil bolestivou rodinnou tragédii, s níž se Noppert vyrovnává dodnes.

Sinner obhájil titul ve Wimbledonu a přidal pátý grandslam

Jannik Sinner znovu ovládl Wimbledon. Ve finále porazil Alexandera Zvereva po čtyřsetové bitvě 6:7, 7:6, 6:3 a 6:4. Italská světová jednička získala první grandslamový titul v sezoně a celkově pátý. Zároveň se zařadila mezi hráče, kteří dokázali na londýnské trávě obhájit triumf.

Vémola se vrací do klece a ve Frankfurtu vyzve Vosgröneho

Karlos Vémola se po více než roce vrací k profesionálním zápasům. Česká legenda MMA nastoupí 26. září na stadionu Deutsche Bank Park ve Frankfurtu, kde ji v domluvené váze do 89 kilogramů čeká neporažený německý bojovník Frédéric Vosgröne. Organizace očekává jeden z největších turnajů své historie před bezmála 60 tisíci fanoušky.

Van der Poel vyhrál devátou etapu Tour de France

Mathieu van der Poel ovládl devátou etapu Tour de France po úspěšném úniku a ve spurtu čtyřčlenné skupiny si připsal třetí etapové vítězství v kariéře. Kvůli vysokým teplotám organizátoři zkrátili trasu na 154,6 kilometru. Žlutý trikot uhájil Tadej Pogačar, zatímco Mathias Vacek po náročném dni výrazně klesl průběžným pořadím.

Salač v Německu předvedl stíhací jízdu a skončil sedmý

Filip Salač napravil nepovedenou kvalifikaci výborným výkonem v závodě Moto2 na Sachsenringu. Český jezdec se z patnáctého místa na startu posunul až na sedmou příčku a posedmé za sebou skončil v elitní desítce. V průběžném pořadí mistrovství světa si navíc udržel osmé místo.

České finále Wimbledonu ovládla Linda Nosková

Linda Nosková získala první grandslamový titul v kariéře. Ve finále Wimbledonu porazila Karolínu Muchovou 6:2, 5:7 a 6:3. Český tenis tak ovládl ženskou dvouhru v All England Clubu potřetí za poslední čtyři roky.

Linda Nosková hraje ve Wimbledonu svůj nejlepší tenis

Linda Nosková vstupuje do prvního grandslamového finále kariéry ve velké formě. Ve 21 letech se ve Wimbledonu utká s Karolínou Muchovou a už teď má jistý posun mezi osm nejlepších hráček světa. Na trávě přitom ještě nedávno hledala jistotu. Letos na ní ale vyhrála turnaj v Berlíně a v Londýně přidala další životní výsledek.

Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.

Nejlepším hokejistou roku podle IIHF se stal Macklin Celebrini

Kanadský útočník Macklin Celebrini ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace o nejlepšího hokejistu uplynulé sezony. Dvacetiletý talent zaujal výkony v NHL i na reprezentační scéně. Za sebou nechal amerického brankáře Connora Hellebuycka i finského útočníka Sebastiana Aho.

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama