Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Blamáž toho největšího kalibru. Čeští biatlonisté ve štafetě propadli, lepší byli Číňané i Bulhaři

  Tak tohle se jen tak nevidí. Ještě před pár lety biatlonová velmoc, v současné době jedna z nejhorších reprezentací, která startuje pod olympijskými kruhy. Český biatlon se nachází v neskutečném útlumu, který dokonale dokresluje i výkon v mužské štafetě. Česká čtyřka byla ze závodu stažena, lepší byli i Číňané, Estonci nebo Bulhaři.

  Psal se rok 2018, běžely olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu a český biatlon provázela pozitivní nálada. Domů přivezla výprava celkem dvě medaile, stříbro získal Krčmář a bronz Vítková. Tehdy to sice nebylo tak dobré jako v Soči, odkud Češi vedli cenných kovů hned šest, i tak šlo ale o úspěch.

  „Můžeme být hrdí, že český biatlon patří do světové špičky,“ hlásil tehdy kouč Ondřej Rybář. Jenomže od té doby se řada věcí změnila. Minimálně to, že do světové špičky čeští biatlonisté minimálně na olympijských hrách zatím vůbec nepatří. Důkazem, který do velké míry potvrzuje tuto tezi, je mužská štafeta.

  Češi byli staženi

  Na start olympijské štafety mužů se postavila česká čtveřice Štvrtecký, Karlík, Václavík a Krčmář. Jako první rozjel závod první zmiňovaný Štvrtecký, který musel na dvě trestná kola a dal zbytku biatlonistů jasně najevo, že se dnes v Čechy na vyšších místech počítat nemusí.

  Druhý Karlík na bídný výkon navázal. „Snažil jsem se na to extra nemyslet, ale střelecky bych si své představení představoval jinak,“ smutnil po závodě. Až na posledním kilometru předstihl druhý z české čtveřice Slováky a Estonce, třetí Václavík ale opět selhal.

  Nejprve začal dobře, střílel lépe než jeho kolegové a dostal se třeba před Bulhary nebo Belgičany, poslední položka ale byla z jeho strany katastrofální. Český tým byl po jeho trestném kole stažen ze závodu a Krčmář už tak na trať ani nevyjel.

  Čína, Bulharsko, Estonsko

  Jeden z nejhorších výkonů letošní sezony. Takhle nějak se mluví o přestavení českých biatlonistů ve štafetě. Lépe než český výběr v závodě skončili třeba Číňané, Bulhaři, Estonci nebo Litevci. Spolu s Čechy v závodě nepokračovali také Slováci a Belgičané.

  Olympijské hry – biatlon, štafeta mužů:

  • 1. Norsko (Laegreid, T. Bö, J.T. Bö, Christiansen) 1:19:50,2 (1 trest. okruh + 7 dobíjení), 2. Francie (Claude, Jacquelin, Desthieux, Fillon Maillet) -27,4 (0+9), 3. Rusko (Chalili, Loginov, Cvetkov, Latypov) -45,3 (2+6), 4. Německo -1:04,3 (1+9), 5. Švédsko-1:49,4 (1+13), 6. Kanada -1:56,3 (2+9), 7. Itálie -1:58,6 (2+13), 8. Běloursko -1:59,0 (2+11), 9. Ukrajina -3:41,3 (4+12), 10. Rakousko -3:41,7 (2+8), …19. Česká republika – dostižena.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  2 KOMENTÁŘE

  1. Není se čemu divit. Od roku 1989 jsme v této zemi zničili úplně všechno, sport není výjimkou. Jen má tu smůlu, že prostě víc vidět. Cesty zpět uz není, bude to všechno jen horsi….

  2. Je to sport. Každý den zkrátka není posvícení. Takže si připomeňte, jaká je olympijská idea a přestaňte být hladoví po medailích.

  Comments are closed.