Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Blachowicz po rozhodnutí Procházky zuří. Šampion podle něj porušil kodex samuraje

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Je tomu jeden měsíc a pár dní k tomu od doby, kdy Jiří Procházka vyrval v Singapuru mistrovský pás polotěžké váhy UFC z rukou Glovera Teixeiry, už teď se ale mluví o tom, co bude dál. Sám český fighter se nechal slyšet, že by rád nastoupil do odvety s Brazilcem, to ale mnozí berou jako zradu. Zejména polský sok Jan Blachowicz.

  Novopečený šampion polotěžké váhy UFC se chystá učinit další krok v kariéře. Možná ještě v letošním roce se pokusí mistrovský pás, který získal v červnu v singapurské kleci, obhájit. Byl by rád, kdyby při obhajobě byl v oktagonu přítomný Glover Teixeira, kterého Procházka obral. Nápadu ale všichni nefandí.

  „Rozhodl jsem se o mém dalším soupeři. V dalším zápase chci bojovat s Gloverem Teixeirou. Není to proto, že by to byl další velký zápas, ale má to jeden hlavní důvod. V prvním zápase jsem podal opravdu špatný výkon. Proto chci nyní ukázat, proč jsem šampion,“ řekl český bojovník ve videu na svých sociálních sítích. Adeptů, s kým by mohl bojovat, je ale více.

  Jako první stojí v řadě Polák Jan Blachowicz, který na Twitter hned po Procházkově vítězném zápase napsal, že doufá, že bude dalším na řadě. Vyjádření svého soupeře teď bere jako zradu. Blachowicz do Procházky pořádně tepe, zpochybňuje jeho kodex samuraje a doufá, že si on i vedení UFC bitvu s Gloverem rozmyslí.

  „Jan je pro mě největší výzva. To byla tvá slova. Respektuji tě, šampione, ale nedodržel si samurajský kodex. Nejsem odborník, ale když začnete číst o samurajské kultuře a podobných věcech, tak podle mých znalostí si myslím, že tím porušujete pravidla,“ řekl Blachowicz v rozhovoru s novinářem Arielem Helwanim.

  Procházkovo rozhodnutí přirovnal k politice

  Blachowiczovi video, které Procházka zveřejnil před pár dny, nedá spát. „Je to něco jako politika. Řekne všechno, aby se mohl ochránit. Cítil jsem z něj, že se mnou chtěl bojovat. Tím videem jsem byl překvapený, protože to nikdo nečekal. Ale co mám teď dělat? Čekám na oficiální rozhodnutí a uvidíme, co bude. Možná si to znovu rozmyslí,“ doufá Polák.

  „Řekl, že pro něj představuju tu největší výzvu a pokud vím, tak samurajové hledají ty největší výzvy. A pokud ji najdou, tak proti ní chtějí bojovat. Když řekl, že jsem pro něj největší výzva, tak buď lže, nebo nevím, co si myslí. Změnil své rozhodnutí, ale je to otázka spíš pro něj,“ pokračoval rodák z polského Těšína, který se s Procházkou nedávno potkal na UFC 276 v Las Vegas.

  „Potkali jsme se ve Vegas, ale nijak jsme spolu nekomunikovali. Jen jsem mu řekl, že na něj čekám a jsem na něj připravený. Nebyl to žádný velký rozhovor,“ uvedl Blachowicz. Oficiální rozhodnutí, s kým nakonec bude Procházka bojovat, padne po rozpravě s vedením organizace.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS