Bojové sportyBlachowicz po rozhodnutí Procházky zuří. Šampion podle něj porušil kodex samuraje

Blachowicz po rozhodnutí Procházky zuří. Šampion podle něj porušil kodex samuraje

Je tomu jeden měsíc a pár dní k tomu od doby, kdy Jiří Procházka vyrval v Singapuru mistrovský pás polotěžké váhy UFC z rukou Glovera Teixeiry, už teď se ale mluví o tom, co bude dál. Sám český fighter se nechal slyšet, že by rád nastoupil do odvety s Brazilcem, to ale mnozí berou jako zradu. Zejména polský sok Jan Blachowicz.

Novopečený šampion polotěžké váhy UFC se chystá učinit další krok v kariéře. Možná ještě v letošním roce se pokusí mistrovský pás, který získal v červnu v singapurské kleci, obhájit. Byl by rád, kdyby při obhajobě byl v oktagonu přítomný Glover Teixeira, kterého Procházka obral. Nápadu ale všichni nefandí.

„Rozhodl jsem se o mém dalším soupeři. V dalším zápase chci bojovat s Gloverem Teixeirou. Není to proto, že by to byl další velký zápas, ale má to jeden hlavní důvod. V prvním zápase jsem podal opravdu špatný výkon. Proto chci nyní ukázat, proč jsem šampion,“ řekl český bojovník ve videu na svých sociálních sítích. Adeptů, s kým by mohl bojovat, je ale více.

Jako první stojí v řadě Polák Jan Blachowicz, který na Twitter hned po Procházkově vítězném zápase napsal, že doufá, že bude dalším na řadě. Vyjádření svého soupeře teď bere jako zradu. Blachowicz do Procházky pořádně tepe, zpochybňuje jeho kodex samuraje a doufá, že si on i vedení UFC bitvu s Gloverem rozmyslí.

„Jan je pro mě největší výzva. To byla tvá slova. Respektuji tě, šampione, ale nedodržel si samurajský kodex. Nejsem odborník, ale když začnete číst o samurajské kultuře a podobných věcech, tak podle mých znalostí si myslím, že tím porušujete pravidla,“ řekl Blachowicz v rozhovoru s novinářem Arielem Helwanim.

Procházkovo rozhodnutí přirovnal k politice

Blachowiczovi video, které Procházka zveřejnil před pár dny, nedá spát. „Je to něco jako politika. Řekne všechno, aby se mohl ochránit. Cítil jsem z něj, že se mnou chtěl bojovat. Tím videem jsem byl překvapený, protože to nikdo nečekal. Ale co mám teď dělat? Čekám na oficiální rozhodnutí a uvidíme, co bude. Možná si to znovu rozmyslí,“ doufá Polák.

„Řekl, že pro něj představuju tu největší výzvu a pokud vím, tak samurajové hledají ty největší výzvy. A pokud ji najdou, tak proti ní chtějí bojovat. Když řekl, že jsem pro něj největší výzva, tak buď lže, nebo nevím, co si myslí. Změnil své rozhodnutí, ale je to otázka spíš pro něj,“ pokračoval rodák z polského Těšína, který se s Procházkou nedávno potkal na UFC 276 v Las Vegas.

„Potkali jsme se ve Vegas, ale nijak jsme spolu nekomunikovali. Jen jsem mu řekl, že na něj čekám a jsem na něj připravený. Nebyl to žádný velký rozhovor,“ uvedl Blachowicz. Oficiální rozhodnutí, s kým nakonec bude Procházka bojovat, padne po rozpravě s vedením organizace.

Nejčtenější tento týden

Nosková s Bouzkovou ovládly čtyřhru v Cincinnati

Linda Nosková a Marie Bouzková slaví společný úspěch na turnaji v Cincinnati. České tenistky ve finále čtyřhry jasně přehrály Magali Kempen a Alexandra Panova 6:1 a 6:2. Soupeřkám dovolily jen krátce pomýšlet na zdramatizování zápasu a po hodině hry získaly titul.

České volejbalistky smetly Rakousko a na domácím ME dál neztratily ani bod

České volejbalistky pokračují na mistrovství Evropy v Brně bez zaváhání. Po úvodním vítězství nad Řeckem si poradily také s Rakouskem. Favoritky zvítězily 3:0 po setech 25:16, 25:17 a 25:17. Po dvou zápasech tak mají ve skupině B plný počet šesti bodů. V neděli je čeká výrazně těžší prověrka proti Srbsku.

Russell ovládl sprint v Zandvoortu, Norris si vyjel pole position

George Russell proměnil první místo na startu ve vítězství ve sprintu Velké ceny Nizozemska. Pilot Mercedesu porazil Charlese Leclerca a Landa Norrise. Úřadující mistr světa si ale spravil chuť v následné kvalifikaci. Norris získal pole position pro nedělní závod, když těsně zdolal Russella.

České volejbalistky zvládly vstup do domácího ME, dnes vyzvou Rakousko

České volejbalistky zvládly první krok na domácím mistrovství Evropy. V Brně porazily Řecko 3:1 po setech 25:14, 23:25, 25:15 a 25:20. Před více než 3500 diváky zazářila především Monika Brancuská s 23 body. Češky tak získaly do tabulky skupiny B první tři body. V sobotu je čeká Rakousko, v neděli pak silné Srbsko.

Bejlek sahá po životním úspěchu! Keys udolala ve třech setech, teď vyzve Gauff

Sára Bejlek prožívá v Cincinnati nejlepší turnaj dosavadní kariéry. Dvacetiletá Češka ve čtvrtfinále udolala domácí Madison Keys 3:6, 6:4, 7:6 a poprvé postoupila do semifinále turnaje WTA 1000. Po skalpu světové jedničky Aryny Sabalenky tak vyřadila další velké jméno. Nyní ji čeká světová čtyřka Coco Gauff.

Jones po 16 letech opouští Liverpool. Anglický záložník přestoupil do Interu

Curtis Jones mění po dlouhých letech působiště. Pětadvacetiletý anglický záložník přestoupil z Liverpoolu do Interu Milán, kde podepsal smlouvu až do léta 2031. Hodnota transferu se má pohybovat kolem 30 milionů liber.

Alaphilippe ukončil kariéru. Dvojnásobný mistr světa končí ve 34 letech

Francouzský cyklista Julian Alaphilippe ve 34 letech ukončil profesionální kariéru. Dvojnásobný mistr světa se rozhodl skončit s okamžitou platností, přestože měl s týmem smlouvu ještě na příští sezonu. Posledním závodem jednoho z nejvýraznějších jezdců své generace tak zůstala letošní Tour de France.

Paredes má stopku na 10 zápasů. Padly tvrdé tresty za potyčku po finále mistrovství světa

Argentinská reprezentace dostala tvrdé tresty za chaos po finále mistrovství světa proti Španělsku. Leandro Paredes si nezahraje deset mezistátních utkání, Nahuel Molina sedm a argentinská asociace zaplatí pokutu 321 tisíc dolarů. FIFA řešila nejen potyčky po závěrečném hvizdu, ale také politický transparent a diskriminační projevy fanoušků.

Světová jednička Sinner se kvůli zranění odhlásil z US Open

Tenisové US Open přišlo krátce před startem o světovou jedničku. Jannik Sinner se kvůli problémům s pravým kolenem z turnaje odhlásil. Pětadvacetiletý Ital nehraje od červencového Wimbledonu a návrat na kurt musí znovu odložit. V New Yorku přitom v roce 2024 získal svůj druhý grandslamový titul.

Antonelli ovládl jediný trénink v Zandvoortu

Kimi Antonelli vstoupil do druhé poloviny sezony formule 1 nejrychlejším časem jediného volného tréninku před Velkou cenou Nizozemska. Lídr šampionátu porazil na okruhu v Zandvoortu Lando Norrise i týmového kolegu George Russella. Max Verstappen na domácí trati zaostal.

Duplantis vyměnil tyč za mikrofon. Nazpíval hymnu pro atletický šampionát

Armand Duplantis přidal ke skoku o tyči další disciplínu. Dvojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman vydal píseň Gold, která se stala oficiální hymnou premiérového World Athletics Ultimate Championship. Na konci zářijového šampionátu v Budapešti ji navíc zazpívá osobně na stadionu.

Ronaldinho se vrací na trávník. Ve 46 letech chce vstřelit jubilejní 300. gól

Fotbalový svět čeká návrat jedné z největších ikon své generace. Legendární Brazilec Ronaldinho se ve 46 letech připojil k italské Ravenně a nevylučuje, že znovu nastoupí k soutěžnímu utkání. Jeho vysněným cílem je symbolický 300. gól kariéry.

Rybakinu zastavilo zranění, Swiatek je v semifinále Cincinnati

Iga Swiatek pokračuje v Cincinnati v obhajobě titulu. Polská tenistka prošla do semifinále poté, co Elena Rybakina kvůli problémům s kotníkem vzdala čtvrtfinálový duel za stavu 1:4. Rybakina zároveň přišla o velkou šanci poprvé v kariéře vystoupat na pozici světové jedničky. Swiatek naopak protáhla vítěznou sérii už na deset zápasů.

České duo válí v Cincinnati, Nosková s Bouzkovou jsou v semifinále

Linda Nosková a Marie Bouzková pokračují ve skvělé jízdě na prestižním turnaji v Cincinnati. České tenistky ve čtvrtfinále čtyřhry porazily sedmý nasazený pár Erin Routliffe a Aldila Sutjiadi dvakrát 7:5. Na třetím společném turnaji této sezony tak dosáhly na svůj nejlepší výsledek a nyní je čeká boj o finále.

Z klece do zákulisí. Bývalý bojovník UFC Jack Shore rozjíždí vlastní organizaci

Jack Shore ukončil profesionální kariéru před necelými dvěma lety, bojové sporty ale neopustil. Bývalý zápasník UFC se nyní pouští do nové role. Jako promotér představí vlastní projekt Stand and Bang, který chce nabídnout atraktivní podívanou bez wrestlingu a boje na zemi.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama