Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Bitvu titánů Lewis nezvládl, kraloval van Gerwen. Matchplay se těší vysokým závěrům

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Winter Gardens v Blackpoolu se otřásá v základech, World Matchplay nabízí strhující šipkařské duely. Parádními závěry se hned v prvním kole blýskl Smith či Rodriguez, drtivou výhru si pak připsali Cullen a Van den Bergh a drama s Lewisem ustál van Gerwen.

  Do turnaje vstupoval z pozice úřadujícího mistra světa, světové jedničky a obhájce titulu. Peter Wright, o němž je řeč, nyní stojí na výsluní celého šipkařského světa, ani tak si ale tlak nepřipouští. Dokázal to všem hned v prvním kole World Matchplayie, protože „smázl“ Madarse Razmu poměrem 10:4.

  Ani další obrovské jméno nezaváhalo. Michael van Gerwen před sebou sice měl obrovskou výzvu v podobě legendárního Adriana Lewise, ale i díky chybám „Jackpota“ na doublech dokázal Nizozemec udržet kontrolu nad kláním a vyhrát 10:7.

  Ve fantastickém světle se prezentoval i Joe Cullen, jenž hravě zničil nedávného vítěze World Cupu Damona Hetu 10:2. Mezi postupující se zařadili i Danny Noppert, který porazil Brendana Dolana a také Daryl Gurney, jenž zatarasil cestu Garymu Andersonovi.

  Matchplay obecně zdobí neuvěřitelné závěry. Michaelu Smithovi se podařilo trefit 164 bodů, Nathan Aspinall zavřel těžkých 143 bodů, Rowby-John Rodriguez zavěsil závěr 156 a zmíněný Joe Cullen předvedl klasickou parádu na dvacítkách, neboť se mu podařilo do terče „zapíchnout“ checkout 160 bodů.

  Rodriguez hecoval diváky, Clayton se musel sklonit

  Rok 2022 mu zatím nesmírně vychází, už si zahrál i finále European Tour. Šikula z Rakouska Rowby-John Rodriguez se kvalifikoval na druhý nejlepší šipkařský major roku a hned v prvním kole kouzlil. Domů poslal Jonnyho Claytona, Velšana, jemuž se před rokem podařilo vyhrát Premier League, The Masters či The World Grand Prix. Rowby-John souboj opanoval poměrem 10:7.

  Sebevědomý výkon Nathana Aspinalla pak sledovali fanoušci ve vyprodané Winter Gardens během nedělního večera, Angličan totiž porazil svého v poslední době neskutečně hrajícího krajana Luka Humphriese 10:5. Aspinall stál před začátkem v pozici outsidera a je možné, že Lukovi mírný tlak uškodil. Bývalý fotbalový brankář totiž oproti Humprhiesovi hrál uvolněně a dokráčel si pro postup do druhého kola, kde se utká s Wadem.

  V pondělí 18. července World Matchplay pokračuje, na stage se podívá například Gerwyn Price, Rob Cross nebo Dave Chisnall.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS