FotbalBitva proti Watfordu se změnila v horor. Stoper Kladivářů týral kočku, fandové...

Bitva proti Watfordu se změnila v horor. Stoper Kladivářů týral kočku, fandové na něj bučeli

Velice nepříjemný zápas prožil ve 24. kole Premier League francouzský obránce Kurt Zouma. Ten se stal terčem kritiky po tom, co se na sociálních sítích objevilo video, na kterém u sebe doma týrá kočku. Od fanoušků to Zouma pořádně slízl, těšit ho ale může alespoň fakt, že jeho West Ham zvítězil.

Když vloni v létě vyměnil francouzský stoper Chelsea za West Ham, u fanoušků platil za velkého oblíbence. Měl klubu pomoct navázat na vynikající výsledky z loňské sezony, což se mu celkem daří. Jenže v průběhu několika posledních dní si to u příznivců Kladivářů pořádně rozházel.

Na vině je nahrávka, na které Zouma u sebe doma kope a bije kočku. Klub jeho chování potvrdil a ujistil, že Francouze, který přišel za 30 milionů liber, podrobí vyšetřování. Obránce se mezitím na sociálních sítích omluvil a svého činu obrovsky litoval.

„Pro mé chování, kterého upřímně lituju, není omluva. Také bych se chtěl hluboce omluvit každému, koho video naštvalo. Chtěl bych všechny ujistit, že naše dvě kočky jsou úplně v pořádku a zdravé,“ okomentoval Zouma celou vzniklou situaci.

Vším se bude zabývat policie, ve hře je týrání zvířat a hráči hrozí minimálně pokuta. Mnozí si říkali, že není možné, aby po kauze včera nastoupil do zápasu s Watfordem, to se ale šeredně pletli.

Nadávky, bučení, bučení

Opak byl pravdou, Zouma se do sestavy procpal a fanoušci mu dali pořádně najevo, že profesionální fotbalista by se měl chovat jinak. Stoper si vyslechl bučení při téměř každém doteku s balonem, sem tam publikum utrousilo i nějakou tu nadávku.

„Rozumím tomu, proč ho West Ham nasadil. Chtějí oddělit interní problémy od fotbalového hlediska. Ale myslím si, že se dost přepočítali. Ten zápas si měl odsedět. Je to neobvyklá situace. Nepamatuju se, že by krutost na zvířatech byla někdy spojena s fotbalem. Jsem překvapený, že dnes hraje,“ myslí si bývalý fotbalový záložník Joe Cole.

Fandy Hammers může ale jedna věc těšit. West Ham sice nenadchl, i s přispěním Zoumy ale vyhrál nad Watfordem nejtěsnějším rozdílem 1:0. Utkání se včera hrála v rámci Premier League celkem tři, Newcastle porazil Everton a United jen remizovali s posledním Burnley.

Nejčtenější tento týden

Siniaková a Taylor Townsend drží v Madridu neporazitelnost. Po dalším obratu už mají 12 výher v řadě

Kateřina Siniaková a Taylor Townsend pokračují na tisícovce v Madridu ve vítězné jízdě. Česko-americký pár zvládl i druhý zápas na turnaji, porazil Alexandru Eala a Zeynep Sönmez 6:1, 7:5 a natáhl svou aktuální sérii už na 12 zápasů.

Tsitsipas v Madridu znovu neudržel nervy. Během zápasu urážel vlastního otce

Stefanos Tsitsipas prožil na Masters v Madridu další turbulentní zápas. Řecký tenista sice proti Patricku Kypsonovi postoupil, během duelu ale nezvládl emoce, sprostě urážel svého otce a ještě se dostal do sporu s rozhodčí.

Lakers jsou krok od postupu, Krejčího Portland padl se Spurs

Basketbalisté Los Angeles Lakers zvládli dramatický závěr v Houstonu a po výhře 112:108 v prodloužení vedou v sérii už 3:0. Blízko k postupu má také San Antonio, které i bez Victora Wembanyamy otočilo duel v Portlandu. Vít Krejčí se dostal do hry v poslední minutě.

Čeští brankáři ovládli večer v play off NHL

Play off NHL mělo výraznou českou stopu. Karel Vejmelka, Jakub Dobeš i Lukáš Dostál dovedli své týmy k důležitým výhrám a Utah, Montreal i Anaheim vedou v sériích prvního kola 2:1 na zápasy. Nejvíce práce měl Vejmelka, který čelil velkému tlaku Vegas a zapsal třicet zákroků.

Češi ve Vídni přehráli Rakousko a dál ladí formu bez porážky

Čeští hokejisté zvládli i třetí přípravný zápas před mistrovstvím světa. Ve Vídni porazili Rakousko jasně 5:1, navázali na dvě výhry nad Německem a dál drží neporazitelnost. V brance si úspěšnou premiéru v seniorském národním týmu odbyl Jan Bednář.

Boston doma nestačil na Buffalo a v sérii ztrácí

Boston nezvládl první domácí zápas série s Buffalem a po porážce 1:3 prohrává v úvodním kole play off NHL 1:2 na utkání. David Pastrňák ani Pavel Zacha se bodově neprosadili, přestože patřili k nejaktivnějším střelcům Bruins. Výrazně blíže k postupu má Carolina, která přehrála Ottawu 2:1 a vede už 3:0 na zápasy.

Lando Norris věří, že Max Verstappen zůstane déle, než si myslíme. Formule 1 by bez něj ztratila tvář

Budoucnost Maxe Verstappena ve Formuli 1 je v posledních týdnech velkým tématem. Lando Norris i Oscar Piastri se shodli, že odchod čtyřnásobného mistra světa by byl pro celý sport citelnou ztrátou. Věří však, že nizozemský fenomén jen tak nezmizí.

Bouře v Liverpoolu. Stephen Bunting čeká domácí euforii, Littlera možná vypískají

Šipkařská Premier League míří na slavnou adresu a domácí Stephen Bunting se připravuje na večer plný emocí. Zatímco jeho jméno bude halou rezonovat v pozitivním duchu, jiní hráči v čele s Lukem Littlerem mohou zažít mnohem chladnější přijetí.

Rallye Šumava otevře domácí šampionát, Kopecký útočí na dvanáctý titul

Nová sezona mistrovství České republiky v automobilových soutěžích začíná v Klatovech. Jubilejní 60. ročník Rallye Šumava nabídne silné startovní pole, návrat velkých jmen i první důležitý test před dalším bojem o titul. Největší pozornost znovu míří na Jana Kopeckého, který chce rozšířit svou sbírku o dvanáctý domácí triumf.

Vladař dovedl Philadelphii k třetí výhře, Dostál vrátil Anaheim do série

Daniel Vladař znovu podržel Philadelphii a Flyers po výhře 5:2 nad Pittsburghem vedou v sérii už 3:0. První radost v letošním play off prožil také Lukáš Dostál, který pomohl Anaheimu k výhře 6:4 v Edmontonu a Ducks srovnali stav série na 1:1. Dallas pak po druhém prodloužení udolal Minnesotu 4:3 a ujal se vedení 2:1 na zápasy.

Kopřiva dominoval V Madridu na antuce, Čanga vyprovodil kanárem

Vít Kopřiva zvládl první kolo antukového turnaje Masters v Madridu bez nejmenších potíží. Český tenista porazil Čang Č'Čena 6:2 a 6:0, a ve druhém kole ho čeká těžká zkouška proti Andreji Rubljovovi.

Richard Riakporhe po drtivém triumfu hlásí útok na elitu těžké váhy

Britský boxer Richard Riakporhe vstoupil do těžké váhy razantně a hned získal domácí titul. Po dominantním vítězství nyní otevřeně mluví o světové šanci a vysílá jasný vzkaz zavedeným jménům. Přichází nová generace hladových bojovníků.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama