TenisBitva o první grandslam nebo pozici jedničky. US Open bude přepisovat historii

Bitva o první grandslam nebo pozici jedničky. US Open bude přepisovat historii

Kdo to bude? Rafael Nadal, Casper Ruud nebo Carlos Alcaraz? Možná už po semifinále US Open bude jasno, kdo se po posledním grandslamu stane světovou jedničkou. Varianty jsou tři, odpovědi se dočkáme velice brzy.   

Takhle vyrovnaný souboj o tenisový trůn historie dlouho nepamatuje. V New Yorku se v posledních třech, možná jenom dvou, rozhodne o tom, kdo se v závěru sezony stane světovou jedničkou. Bude to grandslamový rekordman Rafael Nadal? Zázračný Nor Casper Ruud nebo vycházející megastar Carlos Alcaraz?

Loni se v New Yorku poutala pozornost k neporazitelnosti Novaka Djokoviče na grandslamech, letošní ročník bude mít mezi muži premiérového vítěze. Stane se jím jedním ze čtveřice Alcaraz, Ruud, Tiafoe, Khachanov.

První dva si triumfem mohou zajistit pozici světové jedničky. Pokud se ani jednomu z nich nepovede ukořistit první grandslamový titul, na trůn znovu usedne Rafael Nadal. V sázce je tedy opravdu hodně, hodně napovědět mohou už semifinálové duely, které jsou na programu v pátek večer. Jako první půjdou na kurt Khachanov s Ruudem, po nich Alcaraz s Tiafoem.

Další grandslam pro Swiatekovou?

V ženském pavouku se v noci ze čtvrtka na pátek rozhodlo o finalistkách. Podruhé za sebou si grandslamové finále zahraje Ons Jabeurová, která v semifinále zastavila rozjetou Caroline Garciaovou a po druhém místě ve Wimbledonu znovu zaútočí na premiérový grandslamový titul.

V souboji o triumf vyzve nejtěžší možnou protivnici – světovou jedničku Igu Swiatekovou. Polka v New Yorku otočila i druhý nepříznivě se vyvíjející utkání, když s Arynou Sabalenkovovou z Běloruska zvrátila stav zápasu z 0:1 na 2:1 na sety. Ještě v rozhodující sadě byla chvíli o brejk pozadu, závěr setu však vyšel lépe v její prospěch.

V sobotu v noci to bude jejich páté vzájemné utkání. Bilance je dosud vyrovnaná, naposledy triumfovala Swiateková na antuce v Římě.

Nejčtenější tento týden

Salač v Německu předvedl stíhací jízdu a skončil sedmý

Filip Salač napravil nepovedenou kvalifikaci výborným výkonem v závodě Moto2 na Sachsenringu. Český jezdec se z patnáctého místa na startu posunul až na sedmou příčku a posedmé za sebou skončil v elitní desítce. V průběžném pořadí mistrovství světa si navíc udržel osmé místo.

České finále Wimbledonu ovládla Linda Nosková

Linda Nosková získala první grandslamový titul v kariéře. Ve finále Wimbledonu porazila Karolínu Muchovou 6:2, 5:7 a 6:3. Český tenis tak ovládl ženskou dvouhru v All England Clubu potřetí za poslední čtyři roky.

Linda Nosková hraje ve Wimbledonu svůj nejlepší tenis

Linda Nosková vstupuje do prvního grandslamového finále kariéry ve velké formě. Ve 21 letech se ve Wimbledonu utká s Karolínou Muchovou a už teď má jistý posun mezi osm nejlepších hráček světa. Na trávě přitom ještě nedávno hledala jistotu. Letos na ní ale vyhrála turnaj v Berlíně a v Londýně přidala další životní výsledek.

Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.

Nejlepším hokejistou roku podle IIHF se stal Macklin Celebrini

Kanadský útočník Macklin Celebrini ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace o nejlepšího hokejistu uplynulé sezony. Dvacetiletý talent zaujal výkony v NHL i na reprezentační scéně. Za sebou nechal amerického brankáře Connora Hellebuycka i finského útočníka Sebastiana Aho.

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.

Karolína Muchová si poprvé zahraje finále Wimbledonu

Karolína Muchová si poprvé v kariéře zahraje finále Wimbledonu. Česká tenistka po obrovské bitvě porazila Coco Gauff 6:2, 1:6, 7:6, když v rozhodujícím super tie breaku odvrátila mečbol a zvítězila 12:10. V sobotu tak zabojuje o svůj premiérový grandslamový titul.

Souboj Tyson Fury vs. Anthony Joshua může přepsat historii. Ve Wembley by se boxovalo až nad ránem

Očekávaný střet dvou největších britských boxerských hvězd se blíží. Tyson Fury a Anthony Joshua by se mohli utkat v londýnském Wembley, organizátoři ale zvažují netradiční začátek galavečera. Kvůli milionům televizních diváků v zámoří by hlavní zápas mohl odstartovat až v časných ranních hodinách.

UFC nesmí na své hvězdy zapomínat. Cody Garbrandt žádá větší podporu pro bojovníky po kariéře

Sláva, vyprodané arény a miliony fanoušků. Tak vypadá vrchol kariéry elitních zápasníků UFC. Jenže po posledním zápase často přichází nejistota. Bývalý šampion bantamové váhy Cody Garbrandt nyní vyzval vedení organizace, aby svým bojovníkům nabízelo lepší zdravotní i finanční zabezpečení po konci aktivní kariéry.

Pohádka pokračuje! Arthur Fery senzačně postoupil do semifinále Wimbledonu

Britský tenista Arthur Fery dál přepisuje historii Wimbledonu. Třiadvacetiletý držitel divoké karty vyřadil Itala Flavia Cobolliho a jako první britský hráč s divokou kartou v otevřené éře postoupil do semifinále grandslamového turnaje.

Linda Nosková sní o wimbledonském triumfu po vzoru Petry Kvitové

Linda Nosková prožívá životní turnaj. Po premiérovém postupu do semifinále Wimbledonu mluvila o inspiraci Petrou Kvitovou, o nečekaném ranním rituálu i o přání zahrát si historické české finále s Karolínou Muchovou. Už ve čtvrtek navíc poprvé nastoupí na slavném centrálním kurtu.

Tadej Pogačar přišel o žlutý trikot. Pekelné vedro zamíchalo pořadím na Tour de France

Čtvrtá etapa Tour de France nabídla nejen vítězství Madse Pedersena, ale také výrazný zvrat v celkovém pořadí. Obhájce titulu Tadej Pogačar přišel v extrémním vedru o žlutý trikot, který nově oblékne norský cyklista Torstein Træen. Závodníci se navíc museli vypořádat s teplotami atakujícími čtyřicet stupňů Celsia.

Djokovič po pětihodinové bitvě postoupil do semifinále Wimbledonu

Novak Djokovic zvládl jeden z nejtěžších zápasů své kariéry a po více než pěti hodinách porazil Felixe Augera Aliassimeho. Sedminásobný šampion Wimbledonu zvítězil 7:6, 3:6, 6:3, 6:7 a 7:6 a v semifinále vyzve obhájce titulu Jannika Sinnera.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama