25.2 C
    Pátek 26. července 2024

Bitva Liverpoolu a City měla všechno, jen ne vítěze. Závod o titul zůstává otevřený

Zápas, který měl napovědět o tom, komu letos připadne do rukou titul Premier League, skončil smírně. Liverpool ztrácí na Manchester City jen jeden jediný bod a do vzájemného souboje šel s jasným cílem. Ten bohužel nenaplnil, dal sice dva góly, další dva ale dostal. Do konce sezony zbývá šest kol plus dohrávky.

Kdyby se dala fotbalová sezona přirovnat k závodní dráze, kluby už by se pomalu blížily k posledním zatáčkám. Do konce letošního ročníku Premier League už toho moc nezbývá, boj o titul ale zůstává otevřený. Liverpool totiž s lídry z Manchesteru City, na které ztrácí bod, jen remizoval.

Šance, góly, show u videa

Ten, kdo se včera díval na top zápas 32. kola anglické nejvyšší soutěže, musel se bavit. K vidění bylo pět branek, z toho jedna neuznaná, další řada neskutečných příležitostí, nebo fauly, které rozhodčí mohl klidně ocenit i červenou kartou. První slovo měli v zápase Citizens, které poslal do trháku už v 5. minutě De Bruyne. Liverpool ale na gól soupeře vždy dokázal odpovědět.

Nejprve vyrovnal ve 13. minutě na 1:1 portugalský útočník Diogo Jota, po něm prostřílel City znovu do vedení ve 36. minutě Gabriel Jesus. Poločasovou přestávku prožili ve veselejším duchu domácí, jenomže z opojení vystřízlivěli hned po restartu. Liverpoolský klenot Mohamed Salah našel ve 46. minutě Sadia Maného, který vyrovnal na konečných 2:2.

„Lahůdka! Viděli jsme to nejlepší, co může anglický fotbal přinést. Zápas měl všechno: přinesl zábavu, góly, šance,“ říkal po utkání Peter Schmeichel, bývalý brankář Manchesteru United i City. A skutečně. Další gól ještě fanoušci viděli, mohl o celém zápase rozhodnout, Sterling ale stál v ofsajdu a sudí tak po konzultaci jeho trefu odvolal. Tabulka Premier League tak zůstává natěsnaná.

„Vím, že lidé před zápasem říkali, že kdo vyhraje, získá titul. Nevyhráli jsme, zůstali jsme druzí. Ale není to přece konec světa, jsme pořád ve hře,“ pronesl po utkání Jordan Henderson z Liverpoolu. „Způsob, jakým jsme vstoupili do druhého poločasu, je zklamáním,“ zlobil se záložník Citizens Kevin de Bruyne. „Pokud ale takhle odehrajeme zbytek sezony, bude to dobré,“ doplnil.

O tom, kdo bude po konci sezony veselejší, se fanoušci dozví nejpozději 22. května.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.