11.3 C
    Úterý 16. dubna 2024

Biatlonová kráska se Švédskem protrápila. Cítím, že forma pomalu přichází, říká Wiererová

Dvojnásobná vítězka Světového poháru, trojnásobná mistryně světa a dvojnásobná medailistka z olympijských her si představovala start biatlonové sezony jinak. Maximem bylo v Östersundu pro Dorotheu Wiererovou šesté místo ze štafety, v individuálním závodě byla nejlépe třináctá. Sama však věří, že forma půjde nahoru.

Ještě v březnu letošního roku patřila italská kráska mezi ty největší biatlonové hrozby. Na trati v Östersundu skončila ve sprintu druhá, o týden dříve v Novém městě na Moravě dojela v té samé disciplíně třetí. Během půl roku se ale fazóna vytratila a Wiererová se spíše trápí.

„V létě jsem se budila uprostřed noci, ale to už je teď mnohem lepší. I když pořád musím brát prášky na spaní,“ prozradila italskému deníku Fondo Italia. Na Wiererovou se upínají zraky od samého začátku sezony, biatlonistka ale ve Švédsku vůbec nezářila. Ba naopak.

Ve vytrvalostním závodě dojela 37., v prvním sprintu 23., v tom druhém vylepšila výkon na 16. místo. Stíhačku, tedy poslední individuální závod, pak zakončila na 13. místě. Italku zlobila střelba, ale také běh. Dobře se prý cítila až ve štafetě, kdy vyválčila spolu se svými kolegyněmi šestou pozici.

Špatná střelba ji hodně trápí

Wiererová odjela ze Švédska, kam přiletěla sama soukromým tryskáčem a sklidila vlnu kritiky, s poraženeckou náladou. Šesté místo ze štafety jako nejlepší výsledek? Nic horšího z jejího pohledu už dlouho nebylo. Sama však ve zvrat věří.

„Při běhu jsem se ve štafetě cítila ale mnohem lépe. Moje tělo reaguje dobře, myslím, že mi forma pomalu přichází,“ doufá Wiererová. „Moje střelba ve stoje byla fakt špatná. Začala jsem myslet na to, co se tady dělo na konci minulé sezony,“ vzpomněla Italka na vítr a několik minut na střelnici.

„Hodně jsem se třásla, vůbec jsem nebyla v pohodě. Bohužel,“ doplnila. Kromě chabých výkonů se Wiererová nedokázala poprat ani s počasím. Švédská zima a mráz ji nadělaly problémy. „Doufám, že v Hochfilzenu bude tepleji. Tady v Östersundu je pro mě příliš velká zima,“ pousmála se.

Příležitost k vylepšení postavení ve Světovém poháru dostane italská šampionka už o víkendu, kdy se biatlonisté a biatlonistky přesunou do rakouského střediska Hochfilzen.

Holloway a Gaethje. Jeden z vrcholů UFC 300 skončil překvapivě

UFC 300 nabídlo fanouškům jedno z nejvýraznějších momentů večera, a to souboj mezi Maxem Hollowayem a Justinem Gaethjem. Oběma borcům se podařilo vytvořit napínavé a emocionálně nabité chvíle, které si diváci jistě dlouho zapamatují. Výkonem večera byl sice oceněn náš český samuraj Jiří Procházka, Holloway ovšem nijak nezaostává.

Scottie Scheffler vyhrál druhý Masters během tří let. Nyní spěchá domů na narození prvního dítěte

Světová golfová jednička, 27letý Scottie Scheffler, si v neděli 14. dubna 2024 v Augustě National zajistil svůj druhý titul z Masters během tří let. Scheffler zahrál závěrečných 68 ran a skončil o čtyři rány před Švédem Ludvigem Abergem.