Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Biatlonová kráska se Švédskem protrápila. Cítím, že forma pomalu přichází, říká Wiererová

  Dvojnásobná vítězka Světového poháru, trojnásobná mistryně světa a dvojnásobná medailistka z olympijských her si představovala start biatlonové sezony jinak. Maximem bylo v Östersundu pro Dorotheu Wiererovou šesté místo ze štafety, v individuálním závodě byla nejlépe třináctá. Sama však věří, že forma půjde nahoru.

  Ještě v březnu letošního roku patřila italská kráska mezi ty největší biatlonové hrozby. Na trati v Östersundu skončila ve sprintu druhá, o týden dříve v Novém městě na Moravě dojela v té samé disciplíně třetí. Během půl roku se ale fazóna vytratila a Wiererová se spíše trápí.

  „V létě jsem se budila uprostřed noci, ale to už je teď mnohem lepší. I když pořád musím brát prášky na spaní,“ prozradila italskému deníku Fondo Italia. Na Wiererovou se upínají zraky od samého začátku sezony, biatlonistka ale ve Švédsku vůbec nezářila. Ba naopak.

  Ve vytrvalostním závodě dojela 37., v prvním sprintu 23., v tom druhém vylepšila výkon na 16. místo. Stíhačku, tedy poslední individuální závod, pak zakončila na 13. místě. Italku zlobila střelba, ale také běh. Dobře se prý cítila až ve štafetě, kdy vyválčila spolu se svými kolegyněmi šestou pozici.

  Špatná střelba ji hodně trápí

  Wiererová odjela ze Švédska, kam přiletěla sama soukromým tryskáčem a sklidila vlnu kritiky, s poraženeckou náladou. Šesté místo ze štafety jako nejlepší výsledek? Nic horšího z jejího pohledu už dlouho nebylo. Sama však ve zvrat věří.

  „Při běhu jsem se ve štafetě cítila ale mnohem lépe. Moje tělo reaguje dobře, myslím, že mi forma pomalu přichází,“ doufá Wiererová. „Moje střelba ve stoje byla fakt špatná. Začala jsem myslet na to, co se tady dělo na konci minulé sezony,“ vzpomněla Italka na vítr a několik minut na střelnici.

  „Hodně jsem se třásla, vůbec jsem nebyla v pohodě. Bohužel,“ doplnila. Kromě chabých výkonů se Wiererová nedokázala poprat ani s počasím. Švédská zima a mráz ji nadělaly problémy. „Doufám, že v Hochfilzenu bude tepleji. Tady v Östersundu je pro mě příliš velká zima,“ pousmála se.

  Příležitost k vylepšení postavení ve Světovém poháru dostane italská šampionka už o víkendu, kdy se biatlonisté a biatlonistky přesunou do rakouského střediska Hochfilzen.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.