-2.7 C
Czech
Pondělí 5. ledna 2026
FotbalBezzubý Bayern dostal od Citizens lekci, role režisérů pro Haalanda se Silvou

Bezzubý Bayern dostal od Citizens lekci, role režisérů pro Haalanda se Silvou

Deštivý večer v anglickém Manchesteru patřil Citizens. Svěřenci Pepa Guardioly nedali v prvním čtvrtfinále Ligy mistrů Bayernu šanci a po jednoznačné jízdě si vezou do odvety náskok třech branek. Německý gigant předváděl zmatky v obraně, i ty byly trestány Bernardem Silvou a Erlingem Haalandem.

První porážka mnichovského výběru v letošním ročníku evropských pohárů. Ta přišla 11. dubna na Etihad Stadiu, které je tak už od září roku 2018 v rámci evropského fotbalu nedobytné. První branku inkasovali hráči Bayernu ve 27. minutě.

Aktivnější byli od úvodního hvizdu domácí. Sommer sice několik úvodních šancí pochytal, s ránou Rodriho už ale nic nezmohl. Španělský záložník si navedl připravený balon od Bernarda Silvy na levou nohu a zpoza vápna vypálil na vzdálenější tyč. Meruna zapadla přímo pod břevno a Citizens šli do vedení.

Brankář Bayernu pak musel hasit první z několika chaotických momentů ve vlastní šestnáctce, díky skvělému zásahu nohou zabránil potenciálnímu navýšení skóre. Jenže ani pauza hostující celek neprobrala. Právě naopak…

Haaland gól připravil i dal

Bayern působil bezzubě, nepřesvědčivě a bojácně. Za každou cenu chtěl řešit všechny rozehrávky z vlastní poloviny konstruktivně, fotbalově, to se ale záhy nevyplatilo. Nejistý Mnichov inkasoval podruhé v zápase v 70. minutě po tristní chybě v defenzivě.

Výborný presink týmu Josepa Guardioly poznala obrana hostí v té nejhorší možné míře. Haaland odcentroval Bayernu ukradený míč z levé strany vápna na tu pravou a Bernardo Silva uklidil lahůdkový centr od svého norského spoluhráče za Sommerova záda.

Yann Sommer přitom nechytal vůbec špatné utkání. Po celou dobu zápasu působil, možná jako jediný z týmu lodivoda Thomase Tuchela, sebevědomě a předvedl nespočet kvalitních zákroků. Navzdory tomu kapituloval v 77. minutě ještě jednou.

Třetí hřebíček do rakve německého celku totiž zatloukl v životní formě hrající Erling Haaland. Álvarez dostal po nepovedeném rohu možnost ještě jednoho pasu do pokutového území. S pokusem číslo dvě už naložil mnohem lépe, míčem našel Stonese. Angličan posunul hlavou na Haalanda a norský kanonýr zvýšil pohotovým zakončením z hranice malého vápna na konečných 3:0.

Odveta v mnichovské Allianz Areně se hraje 19. dubna, výkop je plánován na 21:00.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Český start snů na Dakaru: Prokop třetí, Michek patnáctý a Loprais ovládl první etapu kamionů

Rallye Dakar hned v úvodu nabídla českým barvám silný příběh. Martin Prokop dojel ve 305 kilometrů dlouhé první etapě třetí a stejné místo drží i průběžně. Mezi motocyklisty zajel Martin Michek patnáctý čas a drží se v kontaktu s čelem závodu.

Pastrňák a Nečas bodovali, Vladař zavřel Edmonton a byl první hvězdu zápasu

Sobotní noc v NHL nabídla výrazné české stopy. David Pastrňák nasbíral dvě asistence a Boston vyhrál ve Vancouveru 3:2 v prodloužení, přičemž Filip Hronek se postaral o oba góly Canucks. Martin Nečas zapsal dvě nahrávky při obratu Colorada v hale Caroliny, brankář Daniel Vladař zase dovedl Philadelphii k výhře 5:2 v Edmontonu a stal se první hvězdou zápasu.

Krejčí se dočkal první ligové výhry s Wolves, West Ham schytal 0:3

Wolverhampton to konečně prolomil. V Premier League poprvé v sezoně vyhrál a West Ham si z Molineux odvezl jasnou porážku 0:3. Ladislav Krejčí odehrál celý zápas, Tomáš Souček naskočil až do druhé půle. Pro domácí úleva a první vítězný zápis, pro hosty další trhlina do už tak napjaté atmosféry kolem týmu.

Luke Littler zdemoloval Van Veena a obhájil titul mistra světa PDC

Luke Littler předvedl ve finále mistrovství světa PDC naprostý koncert. Gianu van Veenovi nedal prakticky žádnou šanci, zvítězil jednoznačně 7:1 na sety a ve svých pouhých osmnácti letech obhájil titul světového šampiona.

Bouzková otevřela sezonu výhrou v Brisbane

Marie Bouzková zvládla vstup do nové sezony na turnaji v Brisbane. Jaqueline Cristian porazila 6:4, 6:3 a navázala na loňský ročník, kdy na stejném místě došla do čtvrtfinále.

Brisbane otevře sezonu silným startovním polem a českou sestavou

Turnaj WTA 500 v Brisbane od 4. do 11. ledna přivítá sedm hráček z elitní světové desítky a také minimálně šest Češek. Karolína Plíšková se vrací na nejvyšší okruh poprvé od US Open 2024 a na úvod narazí na soupeřku, která ji už dvakrát porazila.

Luke Littler vyzve Giana van Veena ve finále mistrovství světa PDC

Luke Littler si zahraje už své třetí finále mistrovství světa PDC v řadě. V londýnském Alexandra Palace se utká s nizozemským mistrem Evropy Gianem van Veenem a vše nasvědčuje tomu, že fanoušky čeká mimořádně atraktivní souboj.

Hronek připsal asistenci, Rangers ovládli Winter Classic v Miami

Noc v NHL přinesla české stopy i velkou venkovní podívanou. Filip Hronek pomohl Vancouveru asistencí k bodu proti Seattlu, ale Canucks nakonec padli 3:4 po samostatných nájezdech. Anaheim s kapitánem Radkem Gudasem prohloubil trápení, když doma nestačil 2:5 na Minnesotu. A v Miami se v rámci Winter Classic rozjel koncert Rangers, kteří smetli Floridu 5:1.

Čeští junioři přejeli Švýcarsko a znovu jsou v semifinále

Nejprve nervy, pak kanonáda. Čeští hokejisté do 20 let porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa Švýcarsko 6:2, i když v zápase dvakrát prohrávali. Zlom přišel ve druhé třetině, ve které nasázeli čtyři góly a převzali kontrolu nad utkáním. Národní tým si zahraje o medaile popáté za sebou a v semifinále narazí na Kanadu. Duel startuje v noci z neděle na pondělí od 2.30 českého času.

Česká skeletonistka Fernstädtová vybojovala ve Winterbergu bronz

Skeletonistka Anna Fernstädtová vstoupila do nového roku bronzem ve Světovém poháru ve Winterbergu. Po prvním kole figurovala až šestá, ve druhé jízdě ale zabrala a vyšplhala se na třetí místo. Navázala tak na prosincové stříbro ze Siguldy a v olympijské sezoně si připsala už druhé pódium.

Leonard znovu zářil a 45 body dotáhl Clippers k výhře nad Utahem

Kawhi Leonard znovu ukázal, proč patří mezi největší hvězdy NBA. Proti Utahu nasázel 45 bodů a Los Angeles Clippers vyhráli 118:101. Leonard potřetí z posledních pěti zápasů překonal hranici 40 bodů, do nového roku vstoupil ve velkém stylu a jeho tým prodloužil vítěznou sérii na šest utkání.

Vejmelka zvládl český gólmanský souboj a Utah rozstřílel Islanders

Čtvrteční NHL nabídla český brankářský duel, který se rychle zlomil na jednu stranu. Karel Vejmelka se po zdravotní pauze vrátil do brány Utahu, chytil 20 střel a došel si pro výhru 7:2 na ledě New Yorku Islanders. David Rittich na opačné straně inkasoval pětkrát a trenér ho stáhl ve 46. minutě. Pět gólů dostal i Jakub Dobeš, Montreal mu to ale vrátil sedmi trefami a vyhrál 7:5 v Carolině.

Luke Littler rozjásal Ally Pally a míří do semifinále, favorit Luke Humphries končí

Atmosféra v londýnském Alexandra Palace měla během čtvrtfinálových večerů PDC World Championship všechny myslitelné odstíny emocí. Zatímco obhájce titulu Luke Littler si spravil reputaci u fanoušků a suverénně postoupil mezi nejlepší čtyři, druhý nasazený Luke Humphries se po tvrdé bitvě s turnajem překvapivě rozloučil.

Pastrňák řádil v Edmontonu a ukončil bídné období Bostonu

Silvestrovská noc v NHL patřila českým hokejistům. David Pastrňák nasbíral proti Edmontonu tři body a dotáhl Boston k výhře 6:2, která ukončila sérii šesti porážek. Martin Nečas pomohl asistencí k dalšímu drtivému vítězství Colorada, přihrávky zapsali také Tomáš Hertl a Ondřej Palát. Lukáš Dostál vychytal Anaheimu bod, jenže Tampa Bay v prodloužení našla poslední slovo.

Češi na MS porazili Lotyšsko 4:2 a ve čtvrtfinále jdou na Švýcarsko

Čeští junioři uzavřeli skupinu na mistrovství světa výhrou 4:2 nad Lotyšskem, ale závěr si zbytečně zkomplikovali. Po vedení 3:1 přišlo polevení, fauly a nervózní dohrávka až do prvních minut roku 2026. Postup nakonec podtrhl gól Václava Nestrašila do prázdné branky a národní tým si zajistil druhé místo, ve čtvrtfinále ho čeká Švýcarsko v pátek od 22.30.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama